czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Kto mówi prawdę: kuria, czy telewizja?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2009, 16:27
Autor: Dominik Smaga

Dziś stoczona została kolejna bitwa w wojnie na oświadczenia między lubelską kurią, a nowym dyrektorem telewizji Lublin Dariuszem Sienkiewiczem.

Sprawa dotyczy tego, czy dyr. Sienkiewicz redagował pisma Wydawnictwa Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej. Telewizja mówi, że redaguje, kuria temu zaprzecza, a Sienkiewicz... nie odpowiada na to pytanie.

Zaczęło się od poniedziałkowego komunikatu centrali TVP SA o zmianach w lubelskim ośrodku telewizyjnym. W notce dotyczącej Sienkiewicza można było przeczytać, że "jest członkiem kolegium redakcyjnego pism "Wiara i Kultura: Informator Lubelski” oraz "Wiara i Życie: Reporter”.

We wtorek w specjalnym oświadczeniu zaprzeczył temu kanclerz kurii, ks. Wojciech Pęcherzewski: "Jako właściciel firmy drukarskiej SI-ART, od września 2008 roku uczestniczył on jedynie w redakcji technicznej pisma Wiara i Kultura, świadcząc bezpłatne usługi”.

Jeszcze tego samego dnia sekretariat lubelskiego oddziału TVP rozesłał datowane na 14 stycznia br. pismo red. Andrzeja Flisa z Wydawnictwa Akcji Katolickiej stwierdzające, że Sienkiewicz "jest członkiem naszego zespołu redakcyjnego od listopada 2007 r.” i informujące o tym, że jest też członkiem kolegium redakcyjnego dwóch pism. Dokładnie tych, które w komunikacie wspominała TVP.

Dziś kuria zareagowała ponownie. Z jej oświadczenia dowiadujemy się, że w dokumentach Akcji Katolickiej nie ma wzmianki o zaświadczeniu z 14 stycznia, a do wydawania zaświadczeń upoważnione są tylko osoby zasiadające w zarządzie Akcji Katolickiej.

"Pan Andrzej Filus nie jest członkiem Akcji Katolickiej, lecz pełni jedynie funkcje redakcyjne w opracowywaniu publikacji” - napisał ks. Hubert Czarnecki, notariusz kurii.

Kolejne oświadczenie wydał dyrektor lubelskiej TVP, jednak dokument wcale nie odnosił się do tego, czy Sienkiewicz redaguje archidiecezjalne pisma, czy też nie. Spytaliśmy go o to sami. - Proszę się zwrócić do pana Filusa - mówi Sienkiewicz.

• Ale kuria twierdzi, że nie może on o niczym zaświadczać, a pan chyba wie, czy zasiada w kolegium redakcyjnym tych pism?

- Nie będę się wypowiadać.

Dzwonimy do red. Filusa. - Pan Sienkiewicz jest członkiem kolegiów redakcyjnych, uczestniczy we wszystkich sprawach dotyczących pism - zapewnia Andrzej Filus.

• Dlaczego kuria temu zaprzecza?

- Nie wiem.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Basia~
zając
STYX
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Basia~
~Basia~ (14 lutego 2009 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecej wiadomosci na tematy koscielno-polityczne na stronach bibula.com
www.bibula.com
Rozwiń
zając
zając (14 lutego 2009 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać , że ta cała kuria to jedno wielkie bagno skorumpowanych połączonych jak mafia indywiduów.Ludzie naiwni i prości płaca haracz na tych darmozjadów.
Rozwiń
STYX
STYX (13 lutego 2009 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy kuria i w ogóle kler kiedykolwiek mówił prawdę ????????????????
Rozwiń
100dentka filozofii
100dentka filozofii (13 lutego 2009 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuria zaprzecza wielu sprawom.A to,że jest duży odsetek homoseksualistów i pedofilów wśród kleru.Kuria zaprzecza,że Filozof to filozof w czerwonym bereciku z antenką.Kuria zaprzecza wielu,wielu sprawom.Ale już taka jest misja kościoła.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!