poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kto mówi prawdę: kuria, czy telewizja?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2009, 16:27
Autor: Dominik Smaga

Dziś stoczona została kolejna bitwa w wojnie na oświadczenia między lubelską kurią, a nowym dyrektorem telewizji Lublin Dariuszem Sienkiewiczem.

Sprawa dotyczy tego, czy dyr. Sienkiewicz redagował pisma Wydawnictwa Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej. Telewizja mówi, że redaguje, kuria temu zaprzecza, a Sienkiewicz... nie odpowiada na to pytanie.

Zaczęło się od poniedziałkowego komunikatu centrali TVP SA o zmianach w lubelskim ośrodku telewizyjnym. W notce dotyczącej Sienkiewicza można było przeczytać, że "jest członkiem kolegium redakcyjnego pism "Wiara i Kultura: Informator Lubelski” oraz "Wiara i Życie: Reporter”.

We wtorek w specjalnym oświadczeniu zaprzeczył temu kanclerz kurii, ks. Wojciech Pęcherzewski: "Jako właściciel firmy drukarskiej SI-ART, od września 2008 roku uczestniczył on jedynie w redakcji technicznej pisma Wiara i Kultura, świadcząc bezpłatne usługi”.

Jeszcze tego samego dnia sekretariat lubelskiego oddziału TVP rozesłał datowane na 14 stycznia br. pismo red. Andrzeja Flisa z Wydawnictwa Akcji Katolickiej stwierdzające, że Sienkiewicz "jest członkiem naszego zespołu redakcyjnego od listopada 2007 r.” i informujące o tym, że jest też członkiem kolegium redakcyjnego dwóch pism. Dokładnie tych, które w komunikacie wspominała TVP.

Dziś kuria zareagowała ponownie. Z jej oświadczenia dowiadujemy się, że w dokumentach Akcji Katolickiej nie ma wzmianki o zaświadczeniu z 14 stycznia, a do wydawania zaświadczeń upoważnione są tylko osoby zasiadające w zarządzie Akcji Katolickiej.

"Pan Andrzej Filus nie jest członkiem Akcji Katolickiej, lecz pełni jedynie funkcje redakcyjne w opracowywaniu publikacji” - napisał ks. Hubert Czarnecki, notariusz kurii.

Kolejne oświadczenie wydał dyrektor lubelskiej TVP, jednak dokument wcale nie odnosił się do tego, czy Sienkiewicz redaguje archidiecezjalne pisma, czy też nie. Spytaliśmy go o to sami. - Proszę się zwrócić do pana Filusa - mówi Sienkiewicz.

• Ale kuria twierdzi, że nie może on o niczym zaświadczać, a pan chyba wie, czy zasiada w kolegium redakcyjnym tych pism?

- Nie będę się wypowiadać.

Dzwonimy do red. Filusa. - Pan Sienkiewicz jest członkiem kolegiów redakcyjnych, uczestniczy we wszystkich sprawach dotyczących pism - zapewnia Andrzej Filus.

• Dlaczego kuria temu zaprzecza?

- Nie wiem.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Basia~
zając
STYX
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Basia~
~Basia~ (14 lutego 2009 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecej wiadomosci na tematy koscielno-polityczne na stronach bibula.com
www.bibula.com
Rozwiń
zając
zając (14 lutego 2009 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać , że ta cała kuria to jedno wielkie bagno skorumpowanych połączonych jak mafia indywiduów.Ludzie naiwni i prości płaca haracz na tych darmozjadów.
Rozwiń
STYX
STYX (13 lutego 2009 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy kuria i w ogóle kler kiedykolwiek mówił prawdę ????????????????
Rozwiń
100dentka filozofii
100dentka filozofii (13 lutego 2009 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuria zaprzecza wielu sprawom.A to,że jest duży odsetek homoseksualistów i pedofilów wśród kleru.Kuria zaprzecza,że Filozof to filozof w czerwonym bereciku z antenką.Kuria zaprzecza wielu,wielu sprawom.Ale już taka jest misja kościoła.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!