wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kto może dostać pieniądze na wyprawkę szkolną?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 sierpnia 2012, 19:29

Zestaw podręczników i ćwiczeń dla pierwszoklasisty to w księgarni wydatek rzędu 300 zł (Bartłomiej Ż
Zestaw podręczników i ćwiczeń dla pierwszoklasisty to w księgarni wydatek rzędu 300 zł (Bartłomiej Ż

Lubelski Ratusz ogłosił szczegółowe zasady rządowego programu "Wyprawka szkolna”. Można dostać nawet 352 zł.

To ważna informacja dla rodziców, którzy właśnie zaczynają kompletować podręczniki i przybory dla swoich dzieci.

Najwięcej kosztują książki. Zestaw podręczników i ćwiczeń dla pierwszoklasisty to w księgarni wydatek rzędu 300 zł. W sklepie internetowym zapłacimy o ok. 20 złotych mniej. Jeszcze droższe są książki do gimnazjum i szkół średnich.

Część kosztów można pokryć z rządowego programu "Wyprawka szkolna”, gdzie do wzięcia są pieniądze na zakup podręczników – od 180 do 352 zł na jednego ucznia.

Kto może je dostać? Jak poinformował właśnie lubelski Urząd Miasta, jest kilka możliwości. Pierwszą mają uczniowie: • klas I szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto, • klas II–IV szkoły podstawowej oraz klas I szkoły ponadgimnazjalnej z dochodem na członka rodziny nieprzekraczającym 351 zł netto.

Szansę na dofinansowanie mają też uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Trzecia możliwość otwiera drogę uczniom niespełniającym kryterium dochodowego, ale pochodzącym z rodzin wymagających wsparcia ze względu m.in. na ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, długotrwałą lub ciężką chorobę, przemoc w rodzinie, alkoholizm lub narkomanię. Dotyczy to zwłaszcza dzieci z rodzin niepełnych lub wielodzietnych. W tych wypadkach decyzję o przyznaniu pieniędzy podejmuje dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Wnioski o przyznanie dotacji rodzice powinni składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2012/2013. Uwaga! Termin mija 4 września. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół oraz na stronie lubelskiego Ratusza: www.um.lublin.eu.

Tornister od Caritasu

Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję "Tornister pełen uśmiechów”. W kościołach archidiecezji lubelskiej zostaną wygospodarowane specjalne miejsca, do których w każdą niedzielę sierpnia można przynosić przybory szkolne: zeszyty, długopisy, farby, kredki, piórniki, ekierki, linijki, temperówki, plastelinę i ołówki.

– To bardzo ważne, aby wszystkie te przybory były nowe i estetyczne. Żeby nauka była nie tylko obowiązkiem,
ale i przyjemnością – zwraca uwagę ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritasu.

Parafialni koordynatorzy akcji rozpoznają, które rodziny najbardziej potrzebują wsparcia. Wypełnione przyborami tornistry trafią do nich na początku września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
aga
Gość
to-to
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aga
aga (14 sierpnia 2012 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kasę na wyprawkę oraz stypendia socjalne dostają te osoby gdzie szanowny mężulek pracuje na czarno za granicą ,a te ich kryteria dochodowe to jest jedna wielka ściema!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (14 sierpnia 2012 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to-to - podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami
Rozwiń
to-to
to-to (14 sierpnia 2012 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To żałosne "kryterium dochodowe" to jedna wielka ściema! Bo np. rodziców niepełnosprawnych "wrzuca się do jednego worka" ze sprawnymi "rodzicami-leniami śmierdzącymi patologami" ,którzy to mogą zarobić na sobie i dzieci -ale im się pracować nie chce! Tylko ułomny rząd możne ułożyć przepisy w taki durny sposób! Czemu nie bierze się pod uwagę (przy obliczaniu dochodowości): ile pieniędzy rodzice niepełnosprawni przeznaczają na leki i na w miarę normalną egzystencję? Czemu nikt na poważnie nie kontroluje tego: ile patologiczni rodzice marnują pieniędzy na alkohol,papierosy (lub inne używki) ,a nie przeznaczają tej kasy na dzieci? Kiedy w tym kraju coś wreszcie się zmieni?! Jak długo jeszcze będzie się patologię i niepełnosprawnych "wrzucać do jednego worka" przy obliczaniu kryterium dochodowości?!
Rozwiń
Gość
Gość (14 sierpnia 2012 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BLE BLE BLE jeden wielki BEŁKOT!
[size=4]Kto może dostać pieniądze na wyprawkę szkolną?[/size]
- NIKT - PRAWIE NIKT
Kryterium dochodowe jest tak ustalone, że np. trzyosobowa rodzina, gdzie rodzice są chociażby na zasiłku dla bezrobotnych, ma się finansowo tak dobrze że pomoc jej się nie należy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!