środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Kto na szefa sędziów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2002, 18:45
Autor: d.j.

Lech Lewicki, Leszek Pietraszko i Jarosław Matras – są najczęściej wymieniani w środowisku lubelskich sędziów wśród osób, które mają szanse objąć funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie. Ostatnia kadencja dotychczasowego prezesa Marka Wolskiego kończy się w przyszłym tygodniu.

Nowego prezesa powoła minister sprawiedliwości. Zanim to się stanie, przedstawi wybranego przez siebie kandydata do zaopiniowania zgromadzeniu przedstawicieli sędziów.
Marek Wolski, dotychczasowy prezes SO, pełni tę funkcję już drugą, zarazem ostatnią kadencję. Niedawno otrzymał nominację na sędziego sądu apelacyjnego. Kogo widzi na swoim miejscu?
– Jeśli pani minister zwróci się, żebym kogoś zarekomendował, to podam odpowiednie nazwisko – mówi prezes M. Wolski, nie chcąc na razie powiedzieć kogo ma na myśli.
W lubelskim środowisku sędziowskim wśród osób, które mają szanse na zostanie prezesem SO najczęściej wymienia się Lecha Lewickiego, wiceprezesa SO, Leszka Pietraszko, który w SO zajmuje się szkoleniem przyszłych sędziów oraz Jarosława Matrasa, rzecznika prasowego SO w Lublinie. Podają też nazwiska Krzysztofa Wojtaszka, przewodniczącego jednego z wydziałów SO oraz Cezarego Wójcika, w przeszłości wiceprezesa SO.
– Grupa sędziów, którzy mogliby objąć stanowisko prezesa jest spora – stwierdza Ryszard Żmigrodzki, prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Nie wiem, w jaki sposób minister sprawiedliwości prowadzi rozeznanie i wybiera kandydata. Do mnie się nigdy o to nie zwracano.
Kadencja prezesa M. Wolskiego kończy się 14 stycznia. Potem jego obowiązki przejmą wiceprezesi. Nie ustalono jeszcze terminu zgromadzenia sędziów, na którym przedstawiony zostanie nowy kandydat. Niekiedy Ministerstwo Sprawiedliwości na nominację nowego prezesa każe czekać nawet kilka miesięcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!