wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Kto najwięcej wagaruje w Radzie Miasta Lublin?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2014, 22:00
Autor: Dominik Smaga

Zaledwie czterech radnych nie ma na koncie ani jednej nieusprawiedliwionej nieobecności na sesji Rady Miasta lub posiedzeniach jej komisji. To oficjalne dane opublikowane przez Ratusz. Sprawdziliśmy, kto opuszczał najwięcej posiedzeń

Zgodnie ze Statutem miasta każdy radny nieobecny na sesji rady albo posiedzeniu komisji ma 7 dni, by złożyć pisemne usprawiedliwienie przewodniczącemu rady lub komisji.

W kończącej się kadencji tylko raz zdarzyło się, że nie uznano wyjaśnień. Był to głośny przypadek Stanisława Podgórskiego (PO). Radny przyszedł na sesję tuż przed jej zakończeniem, gdy było już po wszystkich głosowaniach i od razu potwierdził podpisem na liście, że był na początku obrad. Na koniec podpisał drugą listę obecności, a tylko komplet dwóch podpisów gwarantuje radnym wypłatę diety w pełnej wysokości. Radny wyjaśniał, że był na spotkaniu z wicemarszałkiem województwa. Przewodniczącego to nie przekonało, nieobecność pozostała nieusprawiedliwiona, z czym Podgórski się nie zgadza.

Przejrzeliśmy udostępnione przez Ratusz zestawienie nieusprawiedliwionych nieobecności z ostatniej kadencji. Najwięcej, bo cztery, nazbierała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (PO), a jeśli liczyć sprawę Podgórskiego, to i on ma ich tyle samo. Trzema mogą się "pochwalić” Jan Gąbka (niezrzeszony) i Zbigniew Targoński. Po dwie mają Wojciech Krakowski i Elżbieta Mroczkowska (oboje z klubu PO).

Gorzej wyglądają statystyki z posiedzeń komisji. W kilku przypadkach nieusprawiedliwione nieobecności idą w dziesiątki. Tak jest w przypadku Krzysztofa Siczka (obecnie Wspólny Lublin), który ma 35 takich opustek. - Zwłaszcza kiedy nadzorowałem budowę lotniska musiałem dużo podróżować. - mówi Siczek. A gdy lotnisko powstało? - Też miałem dużo pracy.

Drugie miejsce ma Wojciech Krakowski, szef klubu PO (32 nieobecności). - Mam dużo zajęć, może nie na wszystkich komisjach byłem, raczej staram się być - stwierdza Krakowski. Kolejny na liście kolekcjonerów nieobecności jest wspomniany Podgórski (26), zaś Mateusz Zaczyński z PO ma ich 22.

Spośród miejskich radnych zaledwie czterej nie mają ani jednej nieusprawiedliwionej nieobecności ani na sesjach ani na posiedzeniach komisji. To Dariusz Jezior (PiS), Zbigniew Jurkowski (PO), Piotr Kowalczyk (Wspólny Lublin) i Piotr Krzysztof Kuty (niezrzeszony).

Prześwietlili radnych

Raport o aktywności radnych przedstawiło wczoraj również stowarzyszenie Homo Faber. Jego zespół wyliczył, że radni złożyli tylko niespełna 2,6 proc. projektów uchwał. Było ich 31, z czego 16 dotyczyło... nazewnictwa ulic i placów. Na sesje przedłożonych zostało też 30 projektów stanowisk, z czego 9 dotyczyło patriotyzmu, a 6 religii. Natomiast punkt, w którym radni zadają pytania prezydentowi i miejskim urzędnikom był w porządku 42 sesji, z czego 28 razy był z niego zdejmowany, w tym 16 razy na wniosek radnego Piotra Drehera (PO).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Rada Miasta Lublin
ders
stan
a
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ders
ders (14 listopada 2014 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Zaczyński i inni jego koledzy skoro nie mają czasu, to ja im dziękuję.

Rozwiń
stan
stan (14 listopada 2014 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie po com kandydują, tylko po co ich wybieracie!

Rozwiń
a
a (14 listopada 2014 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to po co takie osoby startuja w wyborach jak nie maja czasu 

Rozwiń
wasyl
wasyl (14 listopada 2014 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W pracy na etacie trzeba było by ich zwolnić. Więc proponuję zwolnić ich a przydarza się okazja w postaci wyborów. Wymienionym osobom z nazwisk podziękujmy za współpracę nie oddając na nich głosów

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!