sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Kto się zajmie komarami w Lublinie? Ratusz dostanie oferty

Dodano: 30 kwietnia 2015, 09:00
Autor: Dominik Smaga

Opryski opłacone przez miasto mają być przeprowadzone dwukrotnie: raz w czerwcu, a drugi raz w połow
Opryski opłacone przez miasto mają być przeprowadzone dwukrotnie: raz w czerwcu, a drugi raz w połow

Dziś Ratusz dostać ma oferty od czterech firm, które urzędnicy spytali o to, ile chcą pieniędzy za wykonanie oprysków przeciw komarom. I choć pierwsze owady już teraz zaczynają dokuczać, to za walkę z krwiopijcami miasto jeszcze się nie bierze

Mieszkańcy na owady zaczynają się skarżyć już teraz. – To jeszcze nie jest plaga, ale żeby wieczorem posiedzieć na kocyku, albo przy grillu trzeba już spryskać się czymś od komarów – mówi pani Katarzyna, mieszkanka dzielnicy Czuby, która obawia się, że brzęczących natrętów będzie w tym roku wyjątkowo dużo, bo zima była ciepła i komary nie miały okazji wymarznąć.

Mimo to miasto na razie nie będzie zlecać oprysków, bo uznaje, że akcja prowadzona już teraz byłaby przedwczesna i nieskuteczna, a pieniądze byłyby zwyczajnie wyrzucone w błoto.

– Tak radzą specjaliści, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza. – Wszystko zależy od pogody, na bieżąco analizowane są fazy rozwojowe owadów.

Opryski opłacone przez miasto mają być przeprowadzone dwukrotnie: raz w czerwcu, a drugi raz w połowie lata. Na ten cel Ratusz rezerwuje 60 tys. złotych. Już teraz urzędnicy wybierają wykonawcę takich oprysków. Prośba o wycenę akcji została wysłana do czterech specjalistycznych firm, ich stawki powinny być znane dzisiaj. Wybrana ma być najkorzystniejsza oferta.

Wytypowana jest już lista miejsc, w których pojawią się ekipy rozpylające zabójczą dla krwiopijców substancję. To tereny ogólnodostępne, gdzie jest dużo zieleni i gdzie chętnie zapuszczają się i ludzie i komary, jak choćby wąwóz między Czubami a osiedlami LSM, czy okolice zalewu. – Łącznie opryski obejmą powierzchnię około 200 hektarów. Z listy wykreślone zostały miejsca, na których opryskiwanie nie zgadzali się okoliczni mieszkańcy – mówi Krzyżanowska.

Tu będą odkomarzać

parki: Ogród Saski, Rury, Jana Pawła II, Ludowy, Bronowice, na Czechowie, w Abramowicach; ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy; brzeg Zalewu Zemborzyckiego; wąwóz przy Organowej; wąwóz przy ul. Popiełuszki; ośrodek Słoneczny Wrotków i jego okolice; teren Arkad między Lubartowską a Świętoduską; Ogród Botaniczny UMCS; Muzeum Wsi Lubelskiej; pl. Litewski; skwery przy Podzamczu; Ewangelickiej, Betonowej, Jakubowickiej, Zajączka, Świerkowej, Długiej, Wspólnej, Farbiarskiej, Pana Tadeusza, Głębokiej i Głuskiej; Słomiany Rynek;
Czytaj więcej o: Lublin komary odkomarzanie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!