wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy mają budżet. Za mało wydadzą na odkomarzanie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2014, 21:00

Budżet Puław przyjęty. Wydatki wyniosą prawie 213 milionów złotych i kolejny raz będą niższe od zaplanowanych dochodów. Punktem spornym okazało się odkomarzanie oraz pensje dla urzędników.

Radni budżet na 2015 rok przyjęli zdecydowaną większością głosów. W porównaniu do obecnego roku wzrosły zarówno zaplanowane dochody, jak i wydatki. Te pierwsze mają wynieść 215 milionów złotych (wzrost o 20 mln), a drugie 213 (wzrost o 24 mln). Dwukrotnie spadła natomiast planowana nadwyżka budżetowa, która teraz ma wynieść niewiele ponad 3 mln złotych.

- Budżet jest bezpieczny. Miasto rozwija się w dobrym kierunku - podsumował prezydent Janusz Grobel, który przypomniał, że miasto przygotowuje się już do nowej unijnej perspektywy budżetowej.

To m.in. dlatego władze zdecydowały o dalszym obniżaniu zadłużenia. Mniejszy dług oznacza większe możliwości kredytowe w przypadku nowych, dużych inwestycji planowanych na najbliższe lata. Wśród nich wymienia się m.in. udrożnienie koryta Wisły, remont starego mostu, czy zakup nowych autobusów miejskich. W przyszłym roku najwięcej środków (30 mln zł) zostanie wydanych na nowe laboratoria w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym.

Jedynym radnym, który nie poparł nowego budżetu miasta był Paweł Maj, który wstrzymał się od głosu. Wcześniej próbował złożyć kilka wniosków dotyczących zmian w budżecie. Postulował o kilkukrotne zwiększenie środków na odkomarzanie, czy dwukrotne obniżenie planowanych dochodów z mandatów wystawianych przez Straż Miejską. Jak stwierdził, 25 tys. zł na walkę z komarami to o wiele za mało i kilkanaście razy mniej, niż miasto wydało na ten cel w bieżącym roku. Sceptycznie podszedł także do 200 tysięcy złotych, które zaplanowano, jako przyszłoroczny dochód Straży Miejskiej.

- Nie ma sensu zapisywać w budżecie tej sumy, skoro wiemy, że nie zostanie ona osiągnięta. To rodzi tylko niepotrzebną papierologię i późniejszą konieczność wprowadzania zmian w budżecie - argumentował Paweł Maj.

Radny Maj złożył także wniosek do komisji rewizyjnej o kontrolę w Zarządzie Inwestycji Miejskich, by ta przyjrzała się ponoszonym przez miasto kosztom administracyjnym tej jednostki budżetowej. Ostatecznie żaden z jego wniosków nie został nawet poddany pod głosowanie. Jak wyjaśnił obecny na sali prawnik Urzędu Miasta, były one zbyt ogólnikowe.
  Edytuj ten wpis
ferdynand
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ferdynand
ferdynand (21 grudnia 2014 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Urzędasy odkomarzą swoje posesje,a chołotę niech gryzą.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!