Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2015 r.
8:32

Kuratorium dostaje coraz więcej skarg na nauczycieli. Część to anonimy

4 18 A A

Rośnie liczba skarg na nauczycieli wpływających do kuratorium. Większość nie jest jednak rozpatrywana, bo kurator nie zajmuje się anonimami. Mimo to zwiększa się liczba postępowań dyscyplinarnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ludzie zaczynają śmielej pisać o swoich wątpliwościach. Wynika to ze wzrostu świadomości wśród rodziców oraz tego, że reagują, gdy w szkole dzieje się coś złego – uważa Jolanta Misiak, szefowa wydziału wspierania rozwoju edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Skargi dotyczą m.in. niewłaściwego sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, nieprzestrzegania statutu szkoły, fałszowania dokumentacji szkolnej. Tylko niewielki odsetek spraw kończy się jednak ukaraniem nauczyciela. Wiele zarzutów okazuje się bezzasadnych, a jeszcze więcej spraw w ogóle nie jest przez kuratorium sprawdzana.

– Zdecydowana większość to zgłoszenia anonimowe, a tych zgodnie z prawem nie możemy rozpatrywać, bo nie mielibyśmy komu odpowiedzieć o wynikach przeprowadzonych postępowań wyjaśniających – przyznaje Misiak.

Mimo to w tym roku kurator zwrócił się aż 57 razy do rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli z prośbą o wszczęcie postępowania (trafiają do niego wyłącznie sprawy dotyczące uchybienia godności zawodu).

– Część ze spraw rozpoczęto po otrzymaniu skarg rodziców, czy samych dyrektorów szkół, ale także po zapoznaniu się z artykułami prasowymi opisującymi przykłady uchybień godności zawodu – przyznaje Krzysztof Grudzień, rzecznik dyscyplinarny i dodaje, że oznacza to niemal podwojenie ilości postępowań. – W 2014 r. było ich 32. Wtedy około połowa zakończyła się umorzeniem.

W tym roku podejrzenia nie potwierdziły się w zaledwie 1/3 przypadków. Reszta została przekazana do Komisji Dyscyplinarnej. Ta może pedagogów ukarać naganą z ostrzeżeniem (łagodna wydawałoby się kara zamyka drogę do nagród i awansów oraz ubiegania się o stanowisko dyrektora szkoły), zwolnieniem z pracy, zwolnieniem z trzyletnim zakazem zatrudniania w zawodzie oraz wydaleniem z zawodu.

– Najsurowszy środek w tej chwili praktycznie nie jest stosowany. Na Lubelszczyźnie pamiętam tylko jeden przypadek wydalenia z zawodu nauczyciela, skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za molestowanie o wyjątkowo drastycznym przebiegu – przyznaje Grudzień. – Inne przypadki molestowania kończą się najczęściej trzyletnim zakazem wykonywania zawodu.
To jednak rzadkie przypadki. Lubelski rzecznik dyscyplinarny zajmuje się jednak najczęściej sprawami dotyczącymi stosowania przez nauczycieli przemocy fizycznej i psychicznej, picia alkoholu lub znajdowania się w stanie nietrzeźwym na terenie szkoły, oskarżeniami o mobbing, czy niewłaściwym nadzorem nad uczniami, kiedy w szkole dojdzie do wypadku.

– Ten rok był wyjątkowy także pod względem ilości postępowań prowadzonych w poszczególnych szkołach, a dotyczących sytuacji konfliktowych – mówi Grudzień. – W jednej ze szkół województwa lubelskiego nauczyciele wszczęli dziki bunt przeciwko dyrekcji. Chcieli m.in. nielegalnie zebrać radę pedagogiczną i uchwalić podczas niej votum nieufności w stosunku do dyrektora. W tej chwili toczy się 11 postępowań dyscyplinarnych w tej sprawie.

180

tyle skarg na nauczycieli odnotowano w Lubelskiem dwa lata temu

248

tyle skarg wpłynęło do końca listopada tego roku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:26
To ja z innej beczki w szkole dochodzi do regularnego mobbingu klasowego na uczniu _ uczniach takie dzieci sa odsylane do poradni pedagogicznych polecaja nauczyciele psychologa traktuja takie dzieci jakby one byly problemem nie agresorzy sytuacja sie nie zmienia od lat duzo takich dzieci dostaje papiery i nadal uczeszcza do tej szkoly i klasy z tym ze juz jest czubkiem dla nauczycieli i klasy a dyrektor nic z tym nie robi szkola wypiera problem ze niby go nie ma to zalosne i ktos taki nazywa siebie nauczucielem . Sa tez nauczyciele osmieszajacy takie dzieci przy calej klasie . Tym powinno sie zajac kuratorium w lubelskim bo to juz nie chodzi o jedno czy dwoje dzieci . Chwala sie osiagnieciami a nie umieja pomoc dzieciom . Niech kuratorium zrobi strone dla takich dzieci zobacza ilu ich jest .
To ja z innej beczki w szkole dochodzi do regularnego mobbingu klasowego na uczniu _ uczniach takie dzieci sa odsylane do poradni pedagogicznych polecaja nauczyciele psychologa traktuja takie dzieci jakby one byly problemem nie agresorzy sytuacja sie nie zmienia od lat duzo takich dzieci dostaje papiery i nadal uczeszcza do tej szkoly i klasy z tym ze juz jest czubkiem dla nauczycieli i klasy a dyrektor nic z tym nie robi szkola wypiera problem ze niby go nie ma to zalosne i ktos taki nazywa siebie nauczucielem . Sa tez nauczyciele osmiesza... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:44
U mojego syna w szkole jest taka nauczyciela która nie powinna uczyć ani w tej szkole ani w jakiejkolwiek innej. Nie ma podejścia, ciepła, empatii, traktuje tą pracę jak najgorsza kare na świecie. Krzyczy na dzieci, straszy nie interesuje sie dziećmi na wycieczkach szkolnych, ręce opadają, po co wybierać zawód w którym się źle człowiek czuje a jest to młoda osoba.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 11:23
I mi nerwy puszczaja jak Wam. Moja córka jest wzorową uczennicą jest dobrze oceniana. Nie chodzi mi o moje dziecko lecz o Panią z jednego przedmiotu ktora jest b.dobrą znajomą mamy ktorej dziecko X chodzi do klasy z moja córka. Otoz poprzez znajomosc Pani,a rodzic, dziecko X ma 6 z danego przedmiotu,a nie powinna. Moja córka zapracowala nauką na ocene 5 na półrocze, a dziewczynka X ma 6. Dodam,ze corka bardzo sie zniechecila i oswiadczyla,ze jednak nie ma sensu byc wzorowym uczniem i siedziec nad ksiazkami. Mi rownuez jest z powyzszego bardzo niemiło.
Avatar
Gosc. / 29 sierpnia 2017 o 07:03
Nauczyciele traktuja dzieci jak przedmioty nie zapominajmy ze gdyby nie rodzice i dzieci nie mieli by pracy traktują dzieci szczegolnie te slabsze jak smieci .
Avatar
Gosc. / 29 sierpnia 2017 o 06:58
Również mam problemy z nauczycielem corka pracowala przez cale wakacje bo pisala komis z matematyki stres i nie chce oraz strach przed ta kobieta dal jej sie okazac niestety bardzo mo szkoda bo wiem ze to potrafi a ten babsztyl tak sie zachowal ze puscily mi nerwy powiedzialam co mysle dzis jest rada o warunkowe srrasznie sie boje cala sytuację opisalam od poczadku roku do kuratorium jak ta kobieta sie zachowuje przez caly rok przez stres i atmosfere w tej szkole musze dziecko przenosic do szkoly obok masakra
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 15:18
Nauczyciel to osoba pracująca w NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA a więc także i rodziców. To między innymi RODZICE płacą podatki, z których kasa idzie na nauczycielskie pensje. Nauczyciele pracują DLA NAS WSZYSTKICH. Rodzice, nie dajcie sobie wejść na głowę! Skończyły się czasy w których nauczyciele mogli sobie bezkarnie mówić, że to ich przedmiot jest najważniejszy, albo, że oni nie dadzą piątki bo z innych przedmiotów dziecko takiej dobrej oceny nie ma. Koniec z KLIKAMI i UKŁADAMI wśród nauczycieli. Pogonić to towarzystwo, które od lat wie, że program nauczania jest GŁUPI ale NIC Z TYM NIE ROBI! Oni potrafią tylko protestować wtedy, gdy się im samym coś zabiera. Taaak, wtedy to się potrafią zorganizować. Zorganizowaliby się raz żeby w końcu coś zrobić z tym idiotycznym planem nauczania!
Nauczyciel to osoba pracująca w NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA a więc także i rodziców. To między innymi RODZICE płacą podatki, z których kasa idzie na nauczycielskie pensje. Nauczyciele pracują DLA NAS WSZYSTKICH. Rodzice, nie dajcie sobie wejść na głowę! Skończyły się czasy w których nauczyciele mogli sobie bezkarnie mówić, że to ich przedmiot jest najważniejszy, albo, że oni nie dadzą piątki bo z innych przedmiotów dziecko takiej dobrej oceny nie ma. Koniec z KLIKAMI i UKŁADAMI wśród nauczycieli. Pogonić to towarzystwo, które od lat wie, że progr... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 19:34
Rodzice przesadzają myślą, że mają władzę. Nauczycieli traktują jak śmieci. W głowach im się poprzewracało. Zajmują się błahostkami. Zamiast się skupić na dzieciach.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 23:03
Czy jezeli zloze skarge to ten nauczyciel dowie sie kto doniosl
Avatar
Iza / 22 listopada 2016 o 18:18
Mam również problem z wychowawcą syna, który jest w trzeciej klasie podstawówki. Pani wychowawczyni chora na punkcie tańców i pieśni przedwojennych, nie realizuje programu. Od początku roku szkolnego śledzę tematy i zadania w książkach i ćwiczeniach i połowa z nich nie jest wykonana, a temat niby zrealizowany. Na pytanie moje "co robiliście na matematyce" syn odpowiada ćwiczyli piosenki i tańczyli. Od września do dnia dzisiejszego dzieci miały do nauki ponad 11 piosenek. Nie chce się użalać, ale moim zdaniem to lekka przesada. Dzieci mają zaległości, ale co niektórym rodzicom to się podoba, bo przecież pani tak pięknie prowadzi tańce. Tylko ze sprawdzianów dostają nawet 1. I co mam z tym zrobić? Nie chce, żeby syn był szykany wanny po mojej interwencji u dyrektora, czy nawet kuratorium. Z wychowawcą rozmowa za dużo nie dała.
Mam również problem z wychowawcą syna, który jest w trzeciej klasie podstawówki. Pani wychowawczyni chora na punkcie tańców i pieśni przedwojennych, nie realizuje programu. Od początku roku szkolnego śledzę tematy i zadania w książkach i ćwiczeniach i połowa z nich nie jest wykonana, a temat niby zrealizowany. Na pytanie moje "co robiliście na matematyce" syn odpowiada ćwiczyli piosenki i tańczyli. Od września do dnia dzisiejszego dzieci miały do nauki ponad 11 piosenek. Nie chce się użalać, ale moim zdaniem to lekka przesada. Dz... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 13:42
Dlaczego lekcje nie rozpoczynają się odmawianiem modlitwy ?Z tym należy definitywnie zrobić porządek.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 20:26
To ja z innej beczki w szkole dochodzi do regularnego mobbingu klasowego na uczniu _ uczniach takie dzieci sa odsylane do poradni pedagogicznych polecaja nauczyciele psychologa traktuja takie dzieci jakby one byly problemem nie agresorzy sytuacja sie nie zmienia od lat duzo takich dzieci dostaje papiery i nadal uczeszcza do tej szkoly i klasy z tym ze juz jest czubkiem dla nauczycieli i klasy a dyrektor nic z tym nie robi szkola wypiera problem ze niby go nie ma to zalosne i ktos taki nazywa siebie nauczucielem . Sa tez nauczyciele osmieszajacy takie dzieci przy calej klasie . Tym powinno sie zajac kuratorium w lubelskim bo to juz nie chodzi o jedno czy dwoje dzieci . Chwala sie osiagnieciami a nie umieja pomoc dzieciom . Niech kuratorium zrobi strone dla takich dzieci zobacza ilu ich jest .
To ja z innej beczki w szkole dochodzi do regularnego mobbingu klasowego na uczniu _ uczniach takie dzieci sa odsylane do poradni pedagogicznych polecaja nauczyciele psychologa traktuja takie dzieci jakby one byly problemem nie agresorzy sytuacja sie nie zmienia od lat duzo takich dzieci dostaje papiery i nadal uczeszcza do tej szkoly i klasy z tym ze juz jest czubkiem dla nauczycieli i klasy a dyrektor nic z tym nie robi szkola wypiera problem ze niby go nie ma to zalosne i ktos taki nazywa siebie nauczucielem . Sa tez nauczyciele osmiesza... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:44
U mojego syna w szkole jest taka nauczyciela która nie powinna uczyć ani w tej szkole ani w jakiejkolwiek innej. Nie ma podejścia, ciepła, empatii, traktuje tą pracę jak najgorsza kare na świecie. Krzyczy na dzieci, straszy nie interesuje sie dziećmi na wycieczkach szkolnych, ręce opadają, po co wybierać zawód w którym się źle człowiek czuje a jest to młoda osoba.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 11:23
I mi nerwy puszczaja jak Wam. Moja córka jest wzorową uczennicą jest dobrze oceniana. Nie chodzi mi o moje dziecko lecz o Panią z jednego przedmiotu ktora jest b.dobrą znajomą mamy ktorej dziecko X chodzi do klasy z moja córka. Otoz poprzez znajomosc Pani,a rodzic, dziecko X ma 6 z danego przedmiotu,a nie powinna. Moja córka zapracowala nauką na ocene 5 na półrocze, a dziewczynka X ma 6. Dodam,ze corka bardzo sie zniechecila i oswiadczyla,ze jednak nie ma sensu byc wzorowym uczniem i siedziec nad ksiazkami. Mi rownuez jest z powyzszego bardzo niemiło.
Avatar
Gosc. / 29 sierpnia 2017 o 07:03
Nauczyciele traktuja dzieci jak przedmioty nie zapominajmy ze gdyby nie rodzice i dzieci nie mieli by pracy traktują dzieci szczegolnie te slabsze jak smieci .
Avatar
Gosc. / 29 sierpnia 2017 o 06:58
Również mam problemy z nauczycielem corka pracowala przez cale wakacje bo pisala komis z matematyki stres i nie chce oraz strach przed ta kobieta dal jej sie okazac niestety bardzo mo szkoda bo wiem ze to potrafi a ten babsztyl tak sie zachowal ze puscily mi nerwy powiedzialam co mysle dzis jest rada o warunkowe srrasznie sie boje cala sytuację opisalam od poczadku roku do kuratorium jak ta kobieta sie zachowuje przez caly rok przez stres i atmosfere w tej szkole musze dziecko przenosic do szkoly obok masakra
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 15:18
Nauczyciel to osoba pracująca w NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA a więc także i rodziców. To między innymi RODZICE płacą podatki, z których kasa idzie na nauczycielskie pensje. Nauczyciele pracują DLA NAS WSZYSTKICH. Rodzice, nie dajcie sobie wejść na głowę! Skończyły się czasy w których nauczyciele mogli sobie bezkarnie mówić, że to ich przedmiot jest najważniejszy, albo, że oni nie dadzą piątki bo z innych przedmiotów dziecko takiej dobrej oceny nie ma. Koniec z KLIKAMI i UKŁADAMI wśród nauczycieli. Pogonić to towarzystwo, które od lat wie, że program nauczania jest GŁUPI ale NIC Z TYM NIE ROBI! Oni potrafią tylko protestować wtedy, gdy się im samym coś zabiera. Taaak, wtedy to się potrafią zorganizować. Zorganizowaliby się raz żeby w końcu coś zrobić z tym idiotycznym planem nauczania!
Nauczyciel to osoba pracująca w NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA a więc także i rodziców. To między innymi RODZICE płacą podatki, z których kasa idzie na nauczycielskie pensje. Nauczyciele pracują DLA NAS WSZYSTKICH. Rodzice, nie dajcie sobie wejść na głowę! Skończyły się czasy w których nauczyciele mogli sobie bezkarnie mówić, że to ich przedmiot jest najważniejszy, albo, że oni nie dadzą piątki bo z innych przedmiotów dziecko takiej dobrej oceny nie ma. Koniec z KLIKAMI i UKŁADAMI wśród nauczycieli. Pogonić to towarzystwo, które od lat wie, że progr... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 19:34
Rodzice przesadzają myślą, że mają władzę. Nauczycieli traktują jak śmieci. W głowach im się poprzewracało. Zajmują się błahostkami. Zamiast się skupić na dzieciach.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 23:03
Czy jezeli zloze skarge to ten nauczyciel dowie sie kto doniosl
Avatar
Iza / 22 listopada 2016 o 18:18
Mam również problem z wychowawcą syna, który jest w trzeciej klasie podstawówki. Pani wychowawczyni chora na punkcie tańców i pieśni przedwojennych, nie realizuje programu. Od początku roku szkolnego śledzę tematy i zadania w książkach i ćwiczeniach i połowa z nich nie jest wykonana, a temat niby zrealizowany. Na pytanie moje "co robiliście na matematyce" syn odpowiada ćwiczyli piosenki i tańczyli. Od września do dnia dzisiejszego dzieci miały do nauki ponad 11 piosenek. Nie chce się użalać, ale moim zdaniem to lekka przesada. Dzieci mają zaległości, ale co niektórym rodzicom to się podoba, bo przecież pani tak pięknie prowadzi tańce. Tylko ze sprawdzianów dostają nawet 1. I co mam z tym zrobić? Nie chce, żeby syn był szykany wanny po mojej interwencji u dyrektora, czy nawet kuratorium. Z wychowawcą rozmowa za dużo nie dała.
Mam również problem z wychowawcą syna, który jest w trzeciej klasie podstawówki. Pani wychowawczyni chora na punkcie tańców i pieśni przedwojennych, nie realizuje programu. Od początku roku szkolnego śledzę tematy i zadania w książkach i ćwiczeniach i połowa z nich nie jest wykonana, a temat niby zrealizowany. Na pytanie moje "co robiliście na matematyce" syn odpowiada ćwiczyli piosenki i tańczyli. Od września do dnia dzisiejszego dzieci miały do nauki ponad 11 piosenek. Nie chce się użalać, ale moim zdaniem to lekka przesada. Dz... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 13:42
Dlaczego lekcje nie rozpoczynają się odmawianiem modlitwy ?Z tym należy definitywnie zrobić porządek.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejny wyciek groźnej substancji w zakładzie drobiarskim, trwa ewakuacja

Kolejny wyciek groźnej substancji w zakładzie drobiarskim, trwa ewakuacja 7 0

We wtorek w międzyrzeckim zakładzie drobiarskim Sedar doszło do kolejnego wycieku amoniaku. Trwa ewakuacja 150 pracowników. Na miejscu są jednostki straży pożarnej i pogotowia

Chełm: Uczelnia nie musi rezygnować z betonowego pasa startowego

Chełm: Uczelnia nie musi rezygnować z betonowego pasa startowego 1 0

Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej ponad 16 mln zł na budowę betonowego pasa startowego, nie odżegnuje się od dalszego wspierania tej inwestycji

Mozaika ze złotymi płatkami z Włoch

Mozaika ze złotymi płatkami z Włoch 0 0

Najlepiej widać ją z ulicy Reformackiej. Ale trzeba spojrzeć w górę, bo widnieje na wysokości ponad 14 metrów. Mozaika z wizerunkiem Matki Bożej Anielskiej od niedawna zdobi kościół św. Antoniego w Białej Podlaskiej

Nowoczesny model zarządzania

Nowoczesny model zarządzania 0 0

Customer Relationship Management nieprzypadkowo zyskuje coraz większa popularność w kraju nad Wisłą. Skoro we względnie prosty sposób możemy uczynić zmiany na lepsze w naszych kontaktach z klientami, to czemu by nie postawić na sprawdzone rozwiązanie, które dobrze przyjęło się w Europie Zachodniej?

Speed Car Motor liderem Nice 1. LŻ. "Nie przesadzamy z radością"
galeria

Speed Car Motor liderem Nice 1. LŻ. "Nie przesadzamy z radością" 15 1

Po sobotniej wygranej w Gdańsku Speed Car Motor wskoczył na fotel lidera pierwszoligowej tabeli. By utrzymać się na prowadzeniu, lublinianie w piątek muszą pokonać kolejnego pretendenta do awansu

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc 109 11

Gorsza sytuacja, która mogłaby nas spotkać w takim dniu, to chyba tylko śmierć bliskiej osoby – mówi pani Edyta. Młodzi pobrali się w sobotę w kościele w Wojciechowie. Kiedy razem w gośćmi bawili się na weselu ktoś okradł ich ze wszystkich pieniędzy, które dostali w prezencie

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna"

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna" 10 18

Droga do nowego przystanku kolejowego na Czubach nie będzie bezpieczna ani dla pieszych, ani dla kierowców - twierdzą władze miasta. Bardzo ostro krytykują zaprojektowaną przez kolejarzy drogę do peronu. Właściwy dojazd i dojście ma zapewnić miasto, ale na razie nie zamówiło nawet projektu takiej ulicy

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki 1 0

Półfinały w grupie czwartej na razie przebiegają po myśli faworytów. MKS San-Pajda prowadzi z LUK AZS UMCS 2:0. Po dwóch meczach tak samo wygląda rywalizacja Szóstki Mielec z Tomasovią

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów 1 1

Dzisiaj Górnik Łęczna w zaległym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie
galeria

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie 12 18

Albo nikt nie chce się podjąć budowy, albo wykonawcy proponują za wysokie ceny. Taki problem ze znalezieniem ekip budowlanych coraz częściej ma samorząd Lublina. Już wiadomo, że kilku inwestycji nie zacznie w zakładanym terminie. Z jednej już w tym roku zrezygnowano, losy innej rozstrzygną się pojutrze

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka
z kraju
film

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka 1 15

Tarnobrzeg (woj. podkarpackie). 41-letni Tomasz O. zawiesił metalową linkę między dwoma metrowymi słupkami. Linka przecięła tchawicę 15-letniego Dominika, który przejeżdżał przez prywatną drogę na skuterze. 41-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 9 2

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ
galeria
film

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ 5 7

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 6

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 474 76

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.