poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Legia Akademicka KUL werbuje. Kto może kandydować?

Dodano: 19 listopada 2015, 09:55
Autor: toma

Świdnik 2013 rok. Legia Akademicka brała udział w manewrach (Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)<br />
Świdnik 2013 rok. Legia Akademicka brała udział w manewrach (Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Test psychologiczny sprawdzany przez psychologa wojskowego, sprawdzian sprawności fizycznej, szkolenie z obsługi broni – to niektóre z elementów kursu unitarnego, który będzie rekrutacją do szeregów Legii Akademickiej KUL. Trzydniowe szkolenie odbędzie się w najbliższy weekend.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Aby wziąć w nim udział trzeba zgłosić się w piątek do godz. 17 w Kampusie Wschodnim KUL przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 (na terenie dawnych koszar wojskowych). W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które nie były karane, posiadające polskie obywatelstwo i ubezpieczenie NNW. Kandydaci muszą cechować się wysoką odpornością psychiczną i wytrzymałością fizyczną.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o możliwość obrony ojczyzny. Uczestnicy przejdą kompleksowe szkolenie z obsługi broni czy taktyki. Zachęcamy do udziału także tych, którzy myślą o pracy w służbach mundurowych. W naszych szeregach mogą mieć przedsmak tego, co ich czeka – mówi Damian Duda, dowódca Legii Akademickiej KUL.

Legia Akademicka KUL to stowarzyszenie proobronne, nawiązujące do międzywojennych ochotniczych formacji wojskowych złożonych z młodzieży studenckiej. Skupia studentów lubelskich uczelni zainteresowanych działaniami zmierzającymi do podniesienia bezpieczeństwa Polski oraz wychowaniem obywatelskim opartym na wartościach chrześcijańskich i patriotycznych.

Legioniści współpracują z Ministerstwem Obrony Narodowej, dzięki czemu przechodzą szkolenia w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, instruktorzy Wojska Polskiego organizują dla nich także zajęcia terenowe. Ich umiejętności mogą być wykorzystywane w praktyce, w razie sytuacji kryzysowych.

Czytaj więcej o: wojsko Legia Akademicka Damian Duda
Gość
Gość
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 listopada 2015 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy będzie następne takie szkolenie jestem chętny ???
Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2015 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To że ktoś ma Polskie obywatelstwo nie oznacza że jest Polakiem.Kiedyś czytałem w prasie,że trzech byłych premierów w Rządzie RP to Sowieccy szpiedzy.Ich pseudonimy to "Minim","Olin","Carex".-Czy ktoś sprawdza pochodzenie uczniów klas wojslowych i przyszłych kandydatów na żołnierzy?-A kto doprowadził do okupacji Polski przez Unię?
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2015 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to za sieroty ? z filologii polskiej czy jak ?
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawidlowe podejscie do tematu przynajmniej kilkunastu bedzie wiedzialo jak sie strzela do tych psycholi z ISIS
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2015 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zabawa. Inaczej myślicie? To może idźcie grupą na nocne patrole na Lubartowską psychikę zaprawiać i spokoju pilnować. :p A bieganie po lesie w sympatycznym towarzystwie i atrapą broni, zdrowie może dać, nie więcej. I na pewno nie przygotuje do walki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!