Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2015 r.
8:45
Edytuj ten wpis

Lekarze z połączonych szpitali w Lublinie skarżą się marszałkowi

41 10 A A

Fuzja szpitali Jana Bożego i Kolejowego stworzyła zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów - alarmują lekarze. List w tej sprawie do marszałka województwa podpisało 30 medyków różnych specjalności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lekarzy najbardziej niepokoi likwidacja oddziału kardiologiczno-internistycznego przy ul. Kruczkowskiego i - co za tym idzie - brak całodobowej opieki kardiologicznej.

- Jest to poważne zagrożeniem dla pacjentów pozostałych oddziałów jak i nowych chorych zgłaszających się do izby przyjęć. Po godz. 15 izba przyjęć funkcjonuje bez dyżurującego lekarza - czytamy w liście, który trafił do m.in. marszałka, dyrekcji szpitala Jana Bożego i Lubelskiej Izby Lekarskiej. - Przy ul. Kruczkowskiego zostały zlikwidowane także laboratorium, diagnostyka rtg, bank krwi i serologii. Spowodowało to wydłużenie dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Lekarze wskazują także na brak dostatecznej liczby lekarzy anestezjologów, przez co wykonanie zakontraktowanych w NFZ operacji stało się niemożliwe.

- Pisma dopiero wpłynęły. Musimy mieć trochę czasu, żeby się z nimi zapoznać. Mogę zapewnić, ze ustosunkujemy się do wszystkich postulatów - mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że oddziały szpitalne i poradnie mają zapewniony stały dostęp zarówno do wykonywania badań jak i ich wyników.

- Co do oddziału internistyczno-kardiologicznego przy ul. Kruczkowskiego, to powodem jego przeniesienia była konieczność przeprowadzenia remontu - tłumaczy Kamila Ćwik, rzeczniczka szpitala im. Jana Bożego. - Konsultacje w zakresie internistycznym i kardiologicznym zapewniają lekarze oddziału internistycznego, a w sytuacjach zagrożenia życia także lekarze oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Z kolei w izbie przyjęć zapewniona jest całodobowa opieka lekarska we wszystkie dni tygodnia - zapewnia.

Jak dodaje, szpital nie prowadzi szpitalnego oddziału ratunkowego i nie ma obowiązku zapewnienia opieki medycznej w każdej specjalizacji.

Brak wystarczającej liczby lekarzy anestezjologów to problem nie tylko Szpitala im. Jana Bożego.

- Ogłosiliśmy już dwa konkursy - podkreśla Ćwik. - Ciągle podejmowane są starania o pozyskanie lekarzy tej specjalności.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2015 o 09:49

I mam prosbe zeby rzecznik dyrekcji podpisywal sie jak rzecznik a nie jako gosc :)


Myślę,ze chodzi o mnie.

To,że system z automatu wrzuca osobie niepodpisanej GOŚĆ nie oznacza,iż jest ona rzecznikiem dyrekcji.Posługiwanie się wyświechtanymi argumentami w tak poważnej sprawie jak likwidacja szpitala jest nie na miejscu.Jestem ostatnią osobą,która ma ochotę pochwalić dyrekcję poprzednią,obecną oraz decyzje urzędników.

Natomiast fakty są takie,że wynagrodzenia lekarskie nie są uzależnione ich zaangażowania w wykonywaną pracę czy od wyników finansowych placówki.Wiecznie jest im mało.Jeśli trzeba będzie zwracać unijne dofinansowanie to przecież osoby podejmujące takie,czy inne decyzje nie zrobią tego z własnej kieszeni.


Myślę,ze chodzi o mnie.

To,że system z automatu wrzuca osobie niepodpisanej GOŚĆ nie oznacza,iż jest ona rzecznikiem dyrekcji.Posługiwanie się wyświechtanymi argumentami w tak poważnej sprawie jak likwidacja szpitala jest nie na miejscu.Jestem ostatnią osobą,która ma ochotę pochwalić dyrekcję poprzednią,obecną oraz decyzje urzędników.

Natomiast fakty są takie,że wynagrodzenia lekarskie nie są uzależnione ich zaangażowania w wykonywaną pracę czy od wyników finansowych placówki.Wiecznie jest im mało.Jeśli tr... rozwiń

Avatar
dociekliwa / 8 lutego 2015 o 08:43

I mam prosbe zeby rzecznik dyrekcji podpisywal sie jak rzecznik a nie jako gosc :)

Avatar
dociekliwa / 8 lutego 2015 o 08:42

Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.

Ciekawe jak ma sie zwrot funduszy unijnych np na remont traktu operacyjnego przy ewentualnej prywatyzacji? Czy 5-letniej okres karencji przechodzi na nowy podmiot jakim jest szpital jana bozego (tak teraz nazywa sie kolejowy).

Jesli tak to sobie ktos wykombinowal ze za pieniadze z unii sptywatyzuje sie chyle czola...

ak ma sie zwrot funduszy unijnych np na remont traktu operacyjnego przy ewentualnej prywatyzacji? Czy 5-letniej okres karencji przechodzi na nowy podmiot jakim jest szpital jana bozego (tak teraz nazywa sie kolejowy).

Jesli tak to sobie ktos wykombinowal ze za pieniadze z unii sptywatyzuje sie chyle czola...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2015 o 00:00

Zabiegają o anestezjologów????Kpina jakaś ....Dwa miesiące temu dostali wypowiedzenia warunków umowy i obniżenie pensji zasadniczej o 1100 zł! To ewidentna zachęta do odchodzenia , a nie pozostania i pozyskania nowych pracowników.Nie ma anestezjologów---sale operacyjne często stoja puste----kontrakt nie jest wykonywany z braku mozliwości znieczuleń----wydłużają się kolejki chorych oczekujących na zabieg.......najlepsza droga do przekazania kontraktu innemu szpitalowi /np.żagiel/ i likwidacja kolejowego...brawo!!!!


Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.


Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.

rozwiń
Avatar
bu / 7 lutego 2015 o 20:07
Jesli taki maja w planach DIL to powinien jyz tam siedziec Nik i trzepac dyrektorke? Ktora to partia ja tam wstawila? Smierdzi to na odleglosc
Avatar
Baranek Shaun / 7 lutego 2015 o 16:54

Zabiegają o anestezjologów????Kpina jakaś ....Dwa miesiące temu dostali wypowiedzenia warunków umowy i obniżenie pensji zasadniczej o 1100 zł! To ewidentna zachęta do odchodzenia , a nie pozostania i pozyskania nowych pracowników.Nie ma anestezjologów---sale operacyjne często stoja puste----kontrakt nie jest wykonywany z braku mozliwości znieczuleń----wydłużają się kolejki chorych oczekujących na zabieg.......najlepsza droga do przekazania kontraktu innemu szpitalowi /np.żagiel/ i likwidacja kolejowego...brawo!!!!

Avatar
zainteresowany / 7 lutego 2015 o 14:46
Kardiologia raczej nie powróci, remont to zapewne wymówka do przeniesienia. Moim zdaniem i nie tylko, czekają aż minie czas z umowy z dotacji unijnych, żeby nie oddawać pieniędzy i sprywatyzują, sprzedadzą obiekt. A izba przyjęć ma być calkiem zamknięta w nie dlugim czasie. Tak sie mówi w szpitalu i nie tylko.
Avatar
miś / 7 lutego 2015 o 12:55

Z tym urologiem z Kuwejtu .....to chyba przesadzone.

Jeśli mam dobre wiadomości to ten Pan nie tyle tam pracuje co czeka na przedawnienie spraw z Polski.......

Avatar
lex / 7 lutego 2015 o 10:14

Wszystko zatem zmierza do likwidacji szpitala kolejowego. A szkoda bo pracowało tam kilku naprawdę świetnych lekarzy, którzy na skutek działań dyrekcji odeszli. Choćby świetny urolog z Kuwejtu... Tragedia się dzieje, pozbawia się ludzi dostępu do świadczen medycznych. Mamy umierać. Tylko taki wniosek się nasuwa.

Avatar
greg / 7 lutego 2015 o 09:53
I nikt nie będzie chciał tam już pracować. Jeśli nie szanuje się pracowników i zmienia zasady w trakcie to tak się kończy. Upadkiem.

Prosba do NFZ: zrewidowac kontrakty i oddac je innym gdzie ludzie moga sie faktycznie leczyc. Ja wciaz robie nadwykonania w chirurgii i nikt za to nie płaci. Tak byloby bardziej fair.

A takim "zarzadcom" kopa w..
Avatar
Gość / 8 lutego 2015 o 09:49

I mam prosbe zeby rzecznik dyrekcji podpisywal sie jak rzecznik a nie jako gosc :)


Myślę,ze chodzi o mnie.

To,że system z automatu wrzuca osobie niepodpisanej GOŚĆ nie oznacza,iż jest ona rzecznikiem dyrekcji.Posługiwanie się wyświechtanymi argumentami w tak poważnej sprawie jak likwidacja szpitala jest nie na miejscu.Jestem ostatnią osobą,która ma ochotę pochwalić dyrekcję poprzednią,obecną oraz decyzje urzędników.

Natomiast fakty są takie,że wynagrodzenia lekarskie nie są uzależnione ich zaangażowania w wykonywaną pracę czy od wyników finansowych placówki.Wiecznie jest im mało.Jeśli trzeba będzie zwracać unijne dofinansowanie to przecież osoby podejmujące takie,czy inne decyzje nie zrobią tego z własnej kieszeni.


Myślę,ze chodzi o mnie.

To,że system z automatu wrzuca osobie niepodpisanej GOŚĆ nie oznacza,iż jest ona rzecznikiem dyrekcji.Posługiwanie się wyświechtanymi argumentami w tak poważnej sprawie jak likwidacja szpitala jest nie na miejscu.Jestem ostatnią osobą,która ma ochotę pochwalić dyrekcję poprzednią,obecną oraz decyzje urzędników.

Natomiast fakty są takie,że wynagrodzenia lekarskie nie są uzależnione ich zaangażowania w wykonywaną pracę czy od wyników finansowych placówki.Wiecznie jest im mało.Jeśli tr... rozwiń

Avatar
dociekliwa / 8 lutego 2015 o 08:43

I mam prosbe zeby rzecznik dyrekcji podpisywal sie jak rzecznik a nie jako gosc :)

Avatar
dociekliwa / 8 lutego 2015 o 08:42

Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.

Ciekawe jak ma sie zwrot funduszy unijnych np na remont traktu operacyjnego przy ewentualnej prywatyzacji? Czy 5-letniej okres karencji przechodzi na nowy podmiot jakim jest szpital jana bozego (tak teraz nazywa sie kolejowy).

Jesli tak to sobie ktos wykombinowal ze za pieniadze z unii sptywatyzuje sie chyle czola...

ak ma sie zwrot funduszy unijnych np na remont traktu operacyjnego przy ewentualnej prywatyzacji? Czy 5-letniej okres karencji przechodzi na nowy podmiot jakim jest szpital jana bozego (tak teraz nazywa sie kolejowy).

Jesli tak to sobie ktos wykombinowal ze za pieniadze z unii sptywatyzuje sie chyle czola...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2015 o 00:00

Zabiegają o anestezjologów????Kpina jakaś ....Dwa miesiące temu dostali wypowiedzenia warunków umowy i obniżenie pensji zasadniczej o 1100 zł! To ewidentna zachęta do odchodzenia , a nie pozostania i pozyskania nowych pracowników.Nie ma anestezjologów---sale operacyjne często stoja puste----kontrakt nie jest wykonywany z braku mozliwości znieczuleń----wydłużają się kolejki chorych oczekujących na zabieg.......najlepsza droga do przekazania kontraktu innemu szpitalowi /np.żagiel/ i likwidacja kolejowego...brawo!!!!


Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.


Ku ścisłości.Zapomniałeś dodać ,że dostali ją wszyscy lekarze sześć miesięcy temu.Od poprzedniego dyrektora.A średnia pensja lekarska pod koniec ubiegłego roku,przed obniżką wynosiła ponad 12 tysięcy złotych polskich.Kolejki się wydłużają bo szanowna władza marszałkowska zlikwidowała jeden szpital.Opowiadanie głupot o połączeniu jest bajką dla naiwnych.Wszak były 2 szpitale a teraz jest jeden.Swoją drogą w Żaglu to można zoperować czyraki i porównywanie obu placówek jest oznaką braku elementarnej wiedzy.

rozwiń
Avatar
bu / 7 lutego 2015 o 20:07
Jesli taki maja w planach DIL to powinien jyz tam siedziec Nik i trzepac dyrektorke? Ktora to partia ja tam wstawila? Smierdzi to na odleglosc
Avatar
Baranek Shaun / 7 lutego 2015 o 16:54

Zabiegają o anestezjologów????Kpina jakaś ....Dwa miesiące temu dostali wypowiedzenia warunków umowy i obniżenie pensji zasadniczej o 1100 zł! To ewidentna zachęta do odchodzenia , a nie pozostania i pozyskania nowych pracowników.Nie ma anestezjologów---sale operacyjne często stoja puste----kontrakt nie jest wykonywany z braku mozliwości znieczuleń----wydłużają się kolejki chorych oczekujących na zabieg.......najlepsza droga do przekazania kontraktu innemu szpitalowi /np.żagiel/ i likwidacja kolejowego...brawo!!!!

Avatar
zainteresowany / 7 lutego 2015 o 14:46
Kardiologia raczej nie powróci, remont to zapewne wymówka do przeniesienia. Moim zdaniem i nie tylko, czekają aż minie czas z umowy z dotacji unijnych, żeby nie oddawać pieniędzy i sprywatyzują, sprzedadzą obiekt. A izba przyjęć ma być calkiem zamknięta w nie dlugim czasie. Tak sie mówi w szpitalu i nie tylko.
Avatar
miś / 7 lutego 2015 o 12:55

Z tym urologiem z Kuwejtu .....to chyba przesadzone.

Jeśli mam dobre wiadomości to ten Pan nie tyle tam pracuje co czeka na przedawnienie spraw z Polski.......

Avatar
lex / 7 lutego 2015 o 10:14

Wszystko zatem zmierza do likwidacji szpitala kolejowego. A szkoda bo pracowało tam kilku naprawdę świetnych lekarzy, którzy na skutek działań dyrekcji odeszli. Choćby świetny urolog z Kuwejtu... Tragedia się dzieje, pozbawia się ludzi dostępu do świadczen medycznych. Mamy umierać. Tylko taki wniosek się nasuwa.

Avatar
greg / 7 lutego 2015 o 09:53
I nikt nie będzie chciał tam już pracować. Jeśli nie szanuje się pracowników i zmienia zasady w trakcie to tak się kończy. Upadkiem.

Prosba do NFZ: zrewidowac kontrakty i oddac je innym gdzie ludzie moga sie faktycznie leczyc. Ja wciaz robie nadwykonania w chirurgii i nikt za to nie płaci. Tak byloby bardziej fair.

A takim "zarzadcom" kopa w..
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!