wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Listy PO do Sejmu: "Jedynki" dla Muchy i Grada. Karpiński drugi w Lublinie (wideo)

Dodano: 31 lipca 2015, 21:26

Joanna Mucha w okręgu nr 6 i Mariusz Grad w okręgu nr 7 będą liderami list Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Decyzje podjęte przez Radę Regionu musi jeszcze zaakceptować Rada Krajowa partii.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wyścig o „jedynkę" w Lublinie rozgrywał się między Muchą, która niedawno została rzeczniczką krajowego sztabu wyborczego PO, a przewodniczącym partii w regionie, Włodzimierzem Karpińskim. Ostatecznie listę będzie otwierać była minister sportu, a zdymisjonowany niedawno minister skarbu państwa wystartuje z drugiej pozycji.

- Podczas obrad powiedziałam wyraźnie, że gdybym dostała propozycję startu z drugiego miejsca, zaakceptowałabym ją. Z "dwójki" wystartuje natomiast były minister z dużym doświadczeniem i poczuciem państwowości – mówi Mucha. Jak dodaje, nie spodziewa się, by Karpińskiemu i lubelskiej Platformie mogła zaszkodzić niedawna dymisja spowodowana jego udziałem w aferze taśmowej. - Poza zacytowaniem bardzo niepochlebnej opinii, z którą się nie zgadzał, na tej taśmie nie ma nic, co mogłoby go obciążać - dodaje.

- To była prozaiczna kalkulacja. Joanna jest najcenniejszym aktywem lubelskiej PO i dziwne byłoby, gdyby nie dostała „jedynki” – mówi natomiast o "jedynce" dla Muchy Karpiński. – Mamy bardzo dobre listy, na których są ludzie sprawdzeni na swoich stanowiskach, młodzi, ale i doceniani. To przede wszystkim liderzy, od których można się uczyć – dodaje.

Trzecie miejsce w Lublinie przypadło innej posłance, Magdalenie Gąsior Marek, czwarte – wojewodzie lubelskiemu Wojciechowi Wilkowi, a piąte – Urszuli Bancerz, przedsiębiorcy i byłej przewodniczącej Rady Miasta Łuków.

Liderem listy w okręgu nr 7, obejmującym m. in. Chełm, Zamość i Białą Podlaską został poseł Mariusz Grad. Z drugiej pozycji wystartuje inny parlamentarzysta – Stanisław Żmijan. Kolejne miejsca przypadły: radnej sejmiku województwa Zofii Woźnicy, wicemarszałkowi województwa Krzysztofowi Grabczukowi i dyrektorce Szkoły Podstawowej w Jaślikowie (powiat krasnostawski) Marcie Fyk.

Szóstą pozycję w okręgu nr 7 otrzymał rekomendowany przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci radny miejski z Białej Podlaskiej Wojciech Sosnowski. Na liście znalazł się także Marek Poznański (wcześniej Twój Ruch).

Na lubelskiej liście zabraknie natomiast radnej z Lublina Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, która także miała rekomendację SMD. – Jej nazwiska nie było wśród propozycji zgłoszonych wcześniej przez zarząd powiatu – usłyszeliśmy od jednego z działaczy Platformy.

Propozycje list przyjęte przez Radę Regionu musi jeszcze zaakceptować partyjna centrala. Posiedzenie Rady Krajowej PO zaplanowane jest na 6 sierpnia.

Gość
Gość
Gość
(163) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 września 2015 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No złodzieje szyjcie worki i budujcie sejfy!
Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2015 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Tak był bombę podłożyć ale wszystko spaliło na panewce.....ech..

Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2015 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak,tak kończy się era głupków i pajaców w polskiej polityce,cała ta POlszewia ,całe to czerwone lajno idzie już w piach,POLSKA wstaje z kolan !!!!

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Rozwiń
Unikat
Unikat (7 sierpnia 2015 o 06:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znawco myśli Lenina i kucharek oraz ty znawco łajna!

Nie dorastacie do pięt Pani dr Joannie Mucha. Swoje kompleksy próbujecie zrekompensować wyjątkowym chamstwem. 

Szanowni czytelnicy!

Przemyślcie czy chcecie żeby nami rządzili prościuchy i chamy, czy też ludzie wykształceni, kulturalni, obyci w świecie. Pamiętajcie, że jeżeli ktoś z taką pogardą pisze o wykształconej, energicznej, eleganckiej kobiecie, to co o nas zwykłych mieszkańcach myśli? Wyobraźcie sobie jak takie zakompleksione, chamskie osobniki potraktują zwykłego obywatela gdyby, co nie daj Panie Boże, mieli władzę.

Weż Tę elegancką Panią na ramię i zanieś swojej mamie. 

Rozwiń
Józef
Józef (6 sierpnia 2015 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ma jaja niczym Grocka. Nie wiem czy to zaleta? Swoją drogą, jak to sprawdziłeś? Pobory bierze z Brukseli...

Za wikipedią

Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 w Krakowie) – od 6 sierpnia 2015 pierwsza dama RP, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Wnuczka krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972).

Ameryki nie odkryłeś,żydy są wszędzie jak motocykle,to jest nie ale należy odróżnić złego i pazernego pejsa żyda dobrego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (163)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!