Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2015 r.
21:26

Listy PO do Sejmu: "Jedynki" dla Muchy i Grada. Karpiński drugi w Lublinie (wideo)

0 163 A A

Joanna Mucha w okręgu nr 6 i Mariusz Grad w okręgu nr 7 będą liderami list Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Decyzje podjęte przez Radę Regionu musi jeszcze zaakceptować Rada Krajowa partii.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyścig o „jedynkę" w Lublinie rozgrywał się między Muchą, która niedawno została rzeczniczką krajowego sztabu wyborczego PO, a przewodniczącym partii w regionie, Włodzimierzem Karpińskim. Ostatecznie listę będzie otwierać była minister sportu, a zdymisjonowany niedawno minister skarbu państwa wystartuje z drugiej pozycji.

- Podczas obrad powiedziałam wyraźnie, że gdybym dostała propozycję startu z drugiego miejsca, zaakceptowałabym ją. Z "dwójki" wystartuje natomiast były minister z dużym doświadczeniem i poczuciem państwowości – mówi Mucha. Jak dodaje, nie spodziewa się, by Karpińskiemu i lubelskiej Platformie mogła zaszkodzić niedawna dymisja spowodowana jego udziałem w aferze taśmowej. - Poza zacytowaniem bardzo niepochlebnej opinii, z którą się nie zgadzał, na tej taśmie nie ma nic, co mogłoby go obciążać - dodaje.

- To była prozaiczna kalkulacja. Joanna jest najcenniejszym aktywem lubelskiej PO i dziwne byłoby, gdyby nie dostała „jedynki” – mówi natomiast o "jedynce" dla Muchy Karpiński. – Mamy bardzo dobre listy, na których są ludzie sprawdzeni na swoich stanowiskach, młodzi, ale i doceniani. To przede wszystkim liderzy, od których można się uczyć – dodaje.

Trzecie miejsce w Lublinie przypadło innej posłance, Magdalenie Gąsior Marek, czwarte – wojewodzie lubelskiemu Wojciechowi Wilkowi, a piąte – Urszuli Bancerz, przedsiębiorcy i byłej przewodniczącej Rady Miasta Łuków.

Liderem listy w okręgu nr 7, obejmującym m. in. Chełm, Zamość i Białą Podlaską został poseł Mariusz Grad. Z drugiej pozycji wystartuje inny parlamentarzysta – Stanisław Żmijan. Kolejne miejsca przypadły: radnej sejmiku województwa Zofii Woźnicy, wicemarszałkowi województwa Krzysztofowi Grabczukowi i dyrektorce Szkoły Podstawowej w Jaślikowie (powiat krasnostawski) Marcie Fyk.

Szóstą pozycję w okręgu nr 7 otrzymał rekomendowany przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci radny miejski z Białej Podlaskiej Wojciech Sosnowski. Na liście znalazł się także Marek Poznański (wcześniej Twój Ruch).

Na lubelskiej liście zabraknie natomiast radnej z Lublina Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, która także miała rekomendację SMD. – Jej nazwiska nie było wśród propozycji zgłoszonych wcześniej przez zarząd powiatu – usłyszeliśmy od jednego z działaczy Platformy.

Propozycje list przyjęte przez Radę Regionu musi jeszcze zaakceptować partyjna centrala. Posiedzenie Rady Krajowej PO zaplanowane jest na 6 sierpnia.

Komentarze 163

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 10:36
No złodzieje szyjcie worki i budujcie sejfy!
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 17:15

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Tak był bombę podłożyć ale wszystko spaliło na panewce.....ech..

ewce.....ech..

rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 17:04

Tak,tak kończy się era głupków i pajaców w polskiej polityce,cała ta POlszewia ,całe to czerwone lajno idzie już w piach,POLSKA wstaje z kolan !!!!

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/... rozwiń

Avatar
Unikat / 7 sierpnia 2015 o 06:49

Znawco myśli Lenina i kucharek oraz ty znawco łajna!

Nie dorastacie do pięt Pani dr Joannie Mucha. Swoje kompleksy próbujecie zrekompensować wyjątkowym chamstwem. 

Szanowni czytelnicy!

Przemyślcie czy chcecie żeby nami rządzili prościuchy i chamy, czy też ludzie wykształceni, kulturalni, obyci w świecie. Pamiętajcie, że jeżeli ktoś z taką pogardą pisze o wykształconej, energicznej, eleganckiej kobiecie, to co o nas zwykłych mieszkańcach myśli? Wyobraźcie sobie jak takie zakompleksione, chamskie osobniki potraktują zwykłego obywatela gdyby, co nie daj Panie Boże, mieli władzę.

Weż Tę elegancką Panią na ramię i zanieś swojej mamie. 

Weż Tę elegancką Panią na ramię i zanieś swojej mamie. 

rozwiń
Avatar
Józef / 6 sierpnia 2015 o 19:32

Ma jaja niczym Grocka. Nie wiem czy to zaleta? Swoją drogą, jak to sprawdziłeś? Pobory bierze z Brukseli...

Za wikipedią

Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 w Krakowie) – od 6 sierpnia 2015 pierwsza dama RP, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Wnuczka krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972).

Ameryki nie odkryłeś,żydy są wszędzie jak motocykle,to jest nie ale należy odróżnić złego i pazernego pejsa żyda dobrego.

Ameryki nie odkryłeś,żydy są wszędzie jak motocykle,to jest nie ale należy odróżnić złego i pazernego pejsa żyda dobrego.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:27

Ma jaja niczym Grocka. Nie wiem czy to zaleta? Swoją drogą, jak to sprawdziłeś? Pobory bierze z Brukseli...

Za wikipedią

Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 w Krakowie) – od 6 sierpnia 2015 pierwsza dama RP, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Wnuczka krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972).

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 18:32

Mówisz pan, że mąż pani Agaty Kornhauser to drugi Piłsudski. Po czym żeś pan to poznał? Ani luteranin, ani wielokrotny rozwodnik, ani kombatant, nawet wąsów nie ma...

Ma jaja,nie jak te pizdy do tej pory,nie jest pachołkiem Moskwy czy Brukseli,nie skacze jak małpa po japońskim parlamencie no i nie pejsiasty,to generalnie niektóre z jego wielu zalet. 

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 17:34

Mówisz pan, że mąż pani Agaty Kornhauser to drugi Piłsudski. Po czym żeś pan to poznał? Ani luteranin, ani wielokrotny rozwodnik, ani kombatant, nawet wąsów nie ma...

Avatar
jadwiga / 6 sierpnia 2015 o 17:14

Tak,tak kończy się era głupków i pajaców w polskiej polityce,cała ta POlszewia ,całe to czerwone lajno idzie już w piach,POLSKA wstaje z kolan !!!!

Tak mamy w końcu prezydenta na miarę marszałka Piłsudskiego a nie jakiegoś pajaca,głupka,konfidenta,polszewika,pijaka czy innego paligłupa.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 16:27

I odbudowuje się ze zgliszczy. Znaczy się wychodzimy z UE. Może nas przyjmą do ZBiR (Związek Białorusi i Rosji).

Avatar
Gość / 18 września 2015 o 10:36
No złodzieje szyjcie worki i budujcie sejfy!
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 17:15

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Tak był bombę podłożyć ale wszystko spaliło na panewce.....ech..

ewce.....ech..

rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 17:04

Tak,tak kończy się era głupków i pajaców w polskiej polityce,cała ta POlszewia ,całe to czerwone lajno idzie już w piach,POLSKA wstaje z kolan !!!!

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/cPcDFZ3BoTH

Nieważne czy będzie wojna, nieważne czy będzie rządzić PIS czy PO....

Lech Kaczyński w izraelskim knesecie w 2006 r.

http://gloria.tv/media/... rozwiń

Avatar
Unikat / 7 sierpnia 2015 o 06:49

Znawco myśli Lenina i kucharek oraz ty znawco łajna!

Nie dorastacie do pięt Pani dr Joannie Mucha. Swoje kompleksy próbujecie zrekompensować wyjątkowym chamstwem. 

Szanowni czytelnicy!

Przemyślcie czy chcecie żeby nami rządzili prościuchy i chamy, czy też ludzie wykształceni, kulturalni, obyci w świecie. Pamiętajcie, że jeżeli ktoś z taką pogardą pisze o wykształconej, energicznej, eleganckiej kobiecie, to co o nas zwykłych mieszkańcach myśli? Wyobraźcie sobie jak takie zakompleksione, chamskie osobniki potraktują zwykłego obywatela gdyby, co nie daj Panie Boże, mieli władzę.

Weż Tę elegancką Panią na ramię i zanieś swojej mamie. 

Weż Tę elegancką Panią na ramię i zanieś swojej mamie. 

rozwiń
Avatar
Józef / 6 sierpnia 2015 o 19:32

Ma jaja niczym Grocka. Nie wiem czy to zaleta? Swoją drogą, jak to sprawdziłeś? Pobory bierze z Brukseli...

Za wikipedią

Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 w Krakowie) – od 6 sierpnia 2015 pierwsza dama RP, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Wnuczka krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972).

Ameryki nie odkryłeś,żydy są wszędzie jak motocykle,to jest nie ale należy odróżnić złego i pazernego pejsa żyda dobrego.

Ameryki nie odkryłeś,żydy są wszędzie jak motocykle,to jest nie ale należy odróżnić złego i pazernego pejsa żyda dobrego.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:27

Ma jaja niczym Grocka. Nie wiem czy to zaleta? Swoją drogą, jak to sprawdziłeś? Pobory bierze z Brukseli...

Za wikipedią

Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 w Krakowie) – od 6 sierpnia 2015 pierwsza dama RP, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Wnuczka krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972).

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 18:32

Mówisz pan, że mąż pani Agaty Kornhauser to drugi Piłsudski. Po czym żeś pan to poznał? Ani luteranin, ani wielokrotny rozwodnik, ani kombatant, nawet wąsów nie ma...

Ma jaja,nie jak te pizdy do tej pory,nie jest pachołkiem Moskwy czy Brukseli,nie skacze jak małpa po japońskim parlamencie no i nie pejsiasty,to generalnie niektóre z jego wielu zalet. 

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 17:34

Mówisz pan, że mąż pani Agaty Kornhauser to drugi Piłsudski. Po czym żeś pan to poznał? Ani luteranin, ani wielokrotny rozwodnik, ani kombatant, nawet wąsów nie ma...

Avatar
jadwiga / 6 sierpnia 2015 o 17:14

Tak,tak kończy się era głupków i pajaców w polskiej polityce,cała ta POlszewia ,całe to czerwone lajno idzie już w piach,POLSKA wstaje z kolan !!!!

Tak mamy w końcu prezydenta na miarę marszałka Piłsudskiego a nie jakiegoś pajaca,głupka,konfidenta,polszewika,pijaka czy innego paligłupa.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 16:27

I odbudowuje się ze zgliszczy. Znaczy się wychodzimy z UE. Może nas przyjmą do ZBiR (Związek Białorusi i Rosji).

Zobacz wszystkie komentarze 163

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!