poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

LLA: Wyrzucili przewodniczącego, związkowcy go bronią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2013, 17:29
Autor: (toma)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Podejmowanie decyzji niezgodnych z prawem i brak chęci porozumienia z pracownikami zarzucają władzom Lubelskich Linii Autobusowych członkowie działających przy spółce związków zawodowych.

Chodzi o decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu szefa zakładowej "Solidarności” Leszka Rudzińskiego. Jej powodem miały być m. in. dopuszczanie do ruchu pojazdów w złym stanie technicznym, narażenie spółki na straty materialne, czy brak właściwego nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy podwładnych. Rudziński był kierownikiem sekcji obsługi i napraw.

– Nie zgadzamy się ze wszystkimi zarzutami zawartymi w stanowisku prezesa spółki i nie widzimy podstaw do rozwiązania z nim (Leszkiem Rudzińskim – przyp. red.) umowy o pracę w takim trybie – piszą związkowcy w oświadczeniu wysłanym do marszałka Krzysztofa Hetmana, któremu LLA podlega.

– Wielokrotnie wskazywaliśmy na zaangażowanie i oddanie firmie, jakim cechuje się na co dzień pan Leszek Rudziński (...) Podejmowane przez niego decyzje oraz sposób, w jaki organizował pracę wskazywały, że zależy mu na ciągłym rozwoju naszego przedsiębiorstwa – czytamy dalej w piśmie.

– Marszałek zapoznał się z oświadczeniem, ale kwestie personalne pozostają w gestii prezesa spółki – komentuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa.

Prezes Lubelskich Linii Autobusowych Józef Penar nie odbierał w piątek telefonu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hiq2w
schaboszczak
Josef
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hiq2w
hiq2w (14 stycznia 2014 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem oburzona! A gdzie lata dobrej pracy Człowieka? Nagle nie liczy się ile dobrego zrobił przez te 30 lat? Dlaczego??? pytam! 

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (9 grudnia 2013 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Dlatego ten żyd kaszubski z całą tą czerwoną bandą POje bów muśi odejść.

Rozwiń
Josef
Josef (9 grudnia 2013 o 05:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Rozwiń
DaTemi
DaTemi (8 grudnia 2013 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli antyzwiązkowe wpisy, a cała reszta uzna, że w zasadzie ich to nie dotyczy.

Zanim skomentujesz to sprawdź ile odszkodowania i z czyich pieniędzy wypłacono bezprawnie zwolnionemu przewodniczącemu MPK i ile dziesiątek milionów strat ma teraz ta miejska spółka.

Jak obecnego marszałka województwa wyrzucą z pracy w trybie art. 53a KP(a byłoby za co, byłoby) to też nie trzeba się mieszać w wewnętrzne sprawy zarządu województwa...

Rozwiń
antyzwiazkowiec
antyzwiazkowiec (8 grudnia 2013 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
  . Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

I jeszcze i rodzinom związkowców dożywotnio zapewnić nietykalność i wysokie stanowiska.

  :lol:

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!