Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2013 r.
17:29
Edytuj ten wpis

LLA: Wyrzucili przewodniczącego, związkowcy go bronią

Autor: Zdjęcie autora (toma)
0 6 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Podejmowanie decyzji niezgodnych z prawem i brak chęci porozumienia z pracownikami zarzucają władzom Lubelskich Linii Autobusowych członkowie działających przy spółce związków zawodowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu szefa zakładowej "Solidarności” Leszka Rudzińskiego. Jej powodem miały być m. in. dopuszczanie do ruchu pojazdów w złym stanie technicznym, narażenie spółki na straty materialne, czy brak właściwego nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy podwładnych. Rudziński był kierownikiem sekcji obsługi i napraw.

– Nie zgadzamy się ze wszystkimi zarzutami zawartymi w stanowisku prezesa spółki i nie widzimy podstaw do rozwiązania z nim (Leszkiem Rudzińskim – przyp. red.) umowy o pracę w takim trybie – piszą związkowcy w oświadczeniu wysłanym do marszałka Krzysztofa Hetmana, któremu LLA podlega.

– Wielokrotnie wskazywaliśmy na zaangażowanie i oddanie firmie, jakim cechuje się na co dzień pan Leszek Rudziński (...) Podejmowane przez niego decyzje oraz sposób, w jaki organizował pracę wskazywały, że zależy mu na ciągłym rozwoju naszego przedsiębiorstwa – czytamy dalej w piśmie.

– Marszałek zapoznał się z oświadczeniem, ale kwestie personalne pozostają w gestii prezesa spółki – komentuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa.

Prezes Lubelskich Linii Autobusowych Józef Penar nie odbierał w piątek telefonu.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hiq2w / 14 stycznia 2014 o 20:52

Jestem oburzona! A gdzie lata dobrej pracy Człowieka? Nagle nie liczy się ile dobrego zrobił przez te 30 lat? Dlaczego??? pytam! 

Avatar
schaboszczak / 9 grudnia 2013 o 10:01

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Dlatego ten żyd kaszubski z całą tą czerwoną bandą POje bów muśi odejść.

Avatar
Josef / 9 grudnia 2013 o 05:26

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Avatar
DaTemi / 8 grudnia 2013 o 19:21

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli antyzwiązkowe wpisy, a cała reszta uzna, że w zasadzie ich to nie dotyczy.

Zanim skomentujesz to sprawdź ile odszkodowania i z czyich pieniędzy wypłacono bezprawnie zwolnionemu przewodniczącemu MPK i ile dziesiątek milionów strat ma teraz ta miejska spółka.

Jak obecnego marszałka województwa wyrzucą z pracy w trybie art. 53a KP(a byłoby za co, byłoby) to też nie trzeba się mieszać w wewnętrzne sprawy zarządu województwa...

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli ant... rozwiń

Avatar
antyzwiazkowiec / 8 grudnia 2013 o 15:33
  . Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

I jeszcze i rodzinom związkowców dożywotnio zapewnić nietykalność i wysokie stanowiska.

  :lol:

Avatar
iya / 8 grudnia 2013 o 09:39

praca jest nieważna, ponad wszystkim jest stanowisko związkowe, którego pod żadnym pozorem nie można brukać oskarżeniami. Każdy związkowiec powinien swe funkcje pełnić dożywotnio. Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

Avatar
hiq2w / 14 stycznia 2014 o 20:52

Jestem oburzona! A gdzie lata dobrej pracy Człowieka? Nagle nie liczy się ile dobrego zrobił przez te 30 lat? Dlaczego??? pytam! 

Avatar
schaboszczak / 9 grudnia 2013 o 10:01

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Dlatego ten żyd kaszubski z całą tą czerwoną bandą POje bów muśi odejść.

Avatar
Josef / 9 grudnia 2013 o 05:26

Nic dziwnego ryba się psuje od głowy!!!Związki zaczął niszczyć Wałęsa ,a Tusk już dokańcza!!!Na dole to tylko konsekwencje!

Avatar
DaTemi / 8 grudnia 2013 o 19:21

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli antyzwiązkowe wpisy, a cała reszta uzna, że w zasadzie ich to nie dotyczy.

Zanim skomentujesz to sprawdź ile odszkodowania i z czyich pieniędzy wypłacono bezprawnie zwolnionemu przewodniczącemu MPK i ile dziesiątek milionów strat ma teraz ta miejska spółka.

Jak obecnego marszałka województwa wyrzucą z pracy w trybie art. 53a KP(a byłoby za co, byłoby) to też nie trzeba się mieszać w wewnętrzne sprawy zarządu województwa...

Schemat znany doskonale od 13 grudnia 1981 roku czyli od stanu wojennego.

Metoda szczególnie upodobana po 1989 roku, która zawsze poprzedzała "prywatyzację" lub bezpośrednią likwidację firm, dla których organem założycielskim były lub są samorządy lub rząd.

Zwolniony przewodniczący za rok lub dwa zostanie do pracy przywrócony, a odszkodowanie zostanie wypłacone z pieniędzy podatników, a nie prezesa czy też niekompetentnego w tej sytuacji marszałka województwa.

Pospólstwo i zausznicy lokalnej władzy będą mnożyli ant... rozwiń

Avatar
antyzwiazkowiec / 8 grudnia 2013 o 15:33
  . Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.

I jeszcze i rodzinom związkowców dożywotnio zapewnić nietykalność i wysokie stanowiska.

  :lol:

Avatar
iya / 8 grudnia 2013 o 09:39

praca jest nieważna, ponad wszystkim jest stanowisko związkowe, którego pod żadnym pozorem nie można brukać oskarżeniami. Każdy związkowiec powinien swe funkcje pełnić dożywotnio. Należy również  uchwalić immunitet związkowy na wzór poselskiego.