Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2017 r.
9:45

Łoś biegał po Ogrodzie Saskim. Wideo z monitoringu

111 25 A A

Aż trzy łosie biegały wczoraj rano po Lublinie. Niestety dla dwóch dzikich zwierząt skończyło się to tragicznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy łoś pojawił się przed godz. 5 w Ogrodzie Saskim. Park został zamknięty, a łoś został uśpiony i wywieziony do lasu. Jego pobyt zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Dla pozostałych dwóch zwierząt wycieczka do miasta zakończyła się źle. W okolicach ul. Probostwo znaleziono samicę, która przeskakując przez ogrodzenie połamała nogi. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu i odstrzale zwierzęcia.

Trzecia informacja o łosiu napłynęła około godz. 8 z okolic ulicy Szkolnej. Zwierzę znajdowało się na boisku. Zostało również odłowione i transportowane do lasu, niestety padło w trakcie transportu. Jak informuje Straż Miejska w Lublinie, prawdopodobną przyczyną był zawał serca spowodowany szokiem.

Wideo: Straż Miejska w Lublinie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chłop ze wsi / 1 czerwca 2017 o 07:36
undefined napisał:
Tylko masowy odstrzał zwierzyny w okolicznych lasach moze nas uchronic przed takimi zdażeniami w przyszłosci. Taka prawda.
  Tylko masowy odstrzał idiotów Twojego pokroju.To idąc Twoim rozumowaniem wybić wszystko co chodzi po lesie?Zwierzęta są bezbronne wobec ludzi.Myślący człowiek zejdzie z drogi takiemu łosiowi.A co do łosia to roślinożerca nie atakuje gdy nie czuje powodu.Ale mieszczuch wie lepiej.Pytam się czy był jeden z drugim w lesie?Ja mieszkam całe 100m od lasu i bywam w nim co dzień.58 lat i jeszcze mnnie nic nie zaatakowało a mieszczuch sra w gacie bo zobaczył łosia(co by było jak by trafił na lochę z warchlakami???)
  Tylko masowy odstrzał idiotów Twojego pokroju.To idąc Twoim rozumowaniem wybić wszystko co chodzi po lesie?Zwierzęta są bezbronne wobec ludzi.Myślący człowiek zejdzie z drogi takiemu łosiowi.A co do łosia to roślinożerca nie atakuje gdy nie czuje powodu.Ale mieszczuch wie lepiej.Pytam się czy był jeden z drugim w lesie?Ja mieszkam całe 100m od lasu i bywam w nim co dzień.58 lat i jeszcze mnnie nic nie zaatakowało a mieszczuch sra w gacie bo zobaczył łosia(co by było jak by trafił na lochę z warchlakami???) rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 11:03
A co wiadomo o trzecim łosiu? Tym "który przeżył"? Wybudził się?
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 10:27
No to ostra impreza była, jak chodzi o sex to wszystkie hamulce puszczają.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 08:34
ON CZEKAŁ NA AUTOBUS DO DĄBROWY TAM JEDZIE CHYBA 15
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:36
jołopy nie są w stanie złapać zwierzaka bez spowodowania jego śmierci ... potrafią kasę tylko co miesiąc odbierać za marną robotę ... skandal z tym całym weterynarzem na czele ,,, rozgonić to dziadostwo ...
Avatar
hghgh / 30 maja 2017 o 15:46
no mieszczuchy wypad do lasu mieszkać, bo teraz w miastach rządzi zwierzyna
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 13:56
Duze zwierzęta z okolic miast należy odłowić, bo stwarzaja największe zagrożenie. Dodatkowo ogrodzić kompleksy lesne sąsiadujące z miastem. Różne gołębie, szpaki, wrony itp. można wytruć zatruto karmo. Taka prawda. innej rady nie ma.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 13:53
Inny problem to węże na obrzeżach Lublina. Podobno niejadowite zaskrońce ale dzieci sie boją. Władze powinny chyba jakoś zareagować (pułapki, trucizna??).
Avatar
Adam / 30 maja 2017 o 13:49
No ale jakos te łosie musialy dojsc do centrum miasta... Rownie dobrze mogly by sobie po Litewskim (jak by byl otwarty) latac... Jak one tam doszły i skad? Bo lasu zadnego w okolicy nie ma ani Zalew blisko nie jest...W ciągu dnia mogły iść z biegiem rzeki jaką jest Bystrzyca,nie natrafiając na żadne przeszkody po drodze w postaci ulic i dròg,a w samo centrum miasta dostać sie w nocy gdzie ruch samochódòw na ulicach jest znikomy.
Avatar
24h / 30 maja 2017 o 13:42
No ale jakos te łosie musialy dojsc do centrum miasta... Rownie dobrze mogly by sobie po Litewskim (jak by byl otwarty) latac... Jak one tam doszły i skad? Bo lasu zadnego w okolicy nie ma ani Zalew blisko nie jest...
Avatar
Chłop ze wsi / 1 czerwca 2017 o 07:36
undefined napisał:
Tylko masowy odstrzał zwierzyny w okolicznych lasach moze nas uchronic przed takimi zdażeniami w przyszłosci. Taka prawda.
  Tylko masowy odstrzał idiotów Twojego pokroju.To idąc Twoim rozumowaniem wybić wszystko co chodzi po lesie?Zwierzęta są bezbronne wobec ludzi.Myślący człowiek zejdzie z drogi takiemu łosiowi.A co do łosia to roślinożerca nie atakuje gdy nie czuje powodu.Ale mieszczuch wie lepiej.Pytam się czy był jeden z drugim w lesie?Ja mieszkam całe 100m od lasu i bywam w nim co dzień.58 lat i jeszcze mnnie nic nie zaatakowało a mieszczuch sra w gacie bo zobaczył łosia(co by było jak by trafił na lochę z warchlakami???)
  Tylko masowy odstrzał idiotów Twojego pokroju.To idąc Twoim rozumowaniem wybić wszystko co chodzi po lesie?Zwierzęta są bezbronne wobec ludzi.Myślący człowiek zejdzie z drogi takiemu łosiowi.A co do łosia to roślinożerca nie atakuje gdy nie czuje powodu.Ale mieszczuch wie lepiej.Pytam się czy był jeden z drugim w lesie?Ja mieszkam całe 100m od lasu i bywam w nim co dzień.58 lat i jeszcze mnnie nic nie zaatakowało a mieszczuch sra w gacie bo zobaczył łosia(co by było jak by trafił na lochę z warchlakami???) rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 11:03
A co wiadomo o trzecim łosiu? Tym "który przeżył"? Wybudził się?
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 10:27
No to ostra impreza była, jak chodzi o sex to wszystkie hamulce puszczają.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 08:34
ON CZEKAŁ NA AUTOBUS DO DĄBROWY TAM JEDZIE CHYBA 15
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:36
jołopy nie są w stanie złapać zwierzaka bez spowodowania jego śmierci ... potrafią kasę tylko co miesiąc odbierać za marną robotę ... skandal z tym całym weterynarzem na czele ,,, rozgonić to dziadostwo ...
Avatar
hghgh / 30 maja 2017 o 15:46
no mieszczuchy wypad do lasu mieszkać, bo teraz w miastach rządzi zwierzyna
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 13:56
Duze zwierzęta z okolic miast należy odłowić, bo stwarzaja największe zagrożenie. Dodatkowo ogrodzić kompleksy lesne sąsiadujące z miastem. Różne gołębie, szpaki, wrony itp. można wytruć zatruto karmo. Taka prawda. innej rady nie ma.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 13:53
Inny problem to węże na obrzeżach Lublina. Podobno niejadowite zaskrońce ale dzieci sie boją. Władze powinny chyba jakoś zareagować (pułapki, trucizna??).
Avatar
Adam / 30 maja 2017 o 13:49
No ale jakos te łosie musialy dojsc do centrum miasta... Rownie dobrze mogly by sobie po Litewskim (jak by byl otwarty) latac... Jak one tam doszły i skad? Bo lasu zadnego w okolicy nie ma ani Zalew blisko nie jest...W ciągu dnia mogły iść z biegiem rzeki jaką jest Bystrzyca,nie natrafiając na żadne przeszkody po drodze w postaci ulic i dròg,a w samo centrum miasta dostać sie w nocy gdzie ruch samochódòw na ulicach jest znikomy.
Avatar
24h / 30 maja 2017 o 13:42
No ale jakos te łosie musialy dojsc do centrum miasta... Rownie dobrze mogly by sobie po Litewskim (jak by byl otwarty) latac... Jak one tam doszły i skad? Bo lasu zadnego w okolicy nie ma ani Zalew blisko nie jest...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 49 1

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 1 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!