Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2011 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Lubelscy policjanci: Mamy strzelać sobie w głowy?

0 106 A A
- Nie możemy liczyć na niczyją pomoc.- piszą w liście policjanci (Archiwum)
- Nie możemy liczyć na niczyją pomoc.- piszą w liście policjanci (Archiwum)

- Jesteśmy dyskryminowani, mobbingowani, terroryzowani i zastraszani przez naszych przełożonych – piszą w liście otwartym lubelskie policjantki i policjanci. List trafił dziś do redakcji lubelskich mediów oraz komendy wojewódzkiej i głównej policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, a co za tym idzie także kierownictwo jednostek podległych stosuje wobec nas praktyki mobbingu oraz formy nacisku, które odbierają nam nie tylko chęci do pracy, ale przede wszystkim nasze zdrowie fizyczne i psychiczne – piszą mundurowi. – Chęć awansu oraz troska o przysłowiowe "stołki" odebrała im zdrowy rozsądek. Nie możemy liczyć na niczyją pomoc.

Policjanci żalą się, że nie podlegają pod sądy pracy, nie mają gdzie "udać się ze swoimi problemami”. – Jesteśmy zdesperowani i wykończeni do granic wytrzymałości! – piszą. – Nieustannie żyjemy w lęku! Grozi się nam postępowaniami, jeśli nie będziemy ślepo posłuszni, przenosi się nas na niższe stanowiska bez wyraźnej przyczyny, grozi odebraniem i tak marnych pieniędzy, a nawet terroryzuje się strasząc wydaleniem ze służby!!!

Inne zarzuty? – Nie dość, że pracujemy w urągających warunkach i jesteśmy zmuszani do pracy na własnym sprzęcie i przy użyciu własnych (prywatnych) środków (np. papier) to jesteśmy po prostu wykańczani psychicznie! – podkreślają mundurowi.

– Czy mamy zacząć strzelać sobie w głowy? – pytają. – Ile policjantek i policjantów ma odebrać sobie życie, żeby w końcu ktoś zrobił z tym porządek? Czy tylko samobójstwo któregoś z nas jest w stanie sprowokować kogokolwiek do zauważenia problemu i otwarcia oczu!?

Co na to Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie?

– Nie mamy pewności, czy ten list rzeczywiście napisał policjant – mówi podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. – Nie ma w nim żadnych konkretów. Sytuacji, to których moglibyśmy się odnieść. Konkretnych zarzutów.

– W liście czytamy o mobbingu. O jakie sytuacje chodzi? Na czym ten mobbing miałby polegać? – pyta Wojtowicz. – Tylko na podstawie ogólników nie można dyskutować.

Rzecznik dodaje, że w ostatnim czasie w komendzie wojewódzkiej i miejskiej nie było żadnych zwolnień ani przenoszenia na niższe stanowiska. Za wykroczenia służbowe ukarano jedynie naganami dwóch policjantów.

Udostępnij na Facebook

Pełna treść listu

Jesteśmy dyskryminowani, mobbingowani, terroryzowani i zastraszani przez naszych przełożonych! Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Lublinie a co za tym idzie także kierownictwo jednostek podległych stosuje wobec nas praktyki mobbingu oraz formy nacisku, które odbierają nam nie tylko chęci do pracy, ale przede wszystkim nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Chęć awansu oraz troska o przysłowiowe "stołki" odebrała im zdrowy rozsądek. Nie możemy liczyć na niczyją pomoc.
Nie podlegamy pod Sądy Pracy, nie mamy gdzie się udać ze swoimi problemami. Jesteśmy zdesperowani i wykończeni do granic wytrzymałości! Wszelkie próby dochodzenia sprawiedliwości są tłamszone i tuszowane oraz powodują pogłębienie się praktyk mobbingujących i zastraszających!!!

Nieustannie żyjemy w lęku! Grozi się nam postępowaniami jeśli nie będziemy ślepo posłuszni, przenosi się nas na niższe stanowiska bez wyraźnej przyczyny, grozi odebraniem i tak marnych pieniędzy a nawet terroryzuje się strasząc wydaleniem ze służby!!!

W takich warunkach nie da się żyć i pracować! Popadamy w paranoję, której głównym powodem jest dyktatura i despotyzm osób piastujących ważne funkcje. Osób którym powinno leżeć na sercu dobro Policji i policjantów.

Nie dość, że pracujemy w urągających warunkach i jesteśmy zmuszani do pracy na własnym sprzęcie i przy użyciu własnych (prywatnych) środków (np. papier) to jesteśmy po prostu wykańczani psychicznie!

Czy mamy zacząć strzelać sobie w głowy? Ile policjantek i policjantów ma odebrać sobie życie, żeby w końcu ktoś zrobił z tym porządek? Czy tylko samobójstwo któregoś z nas jest w stanie sprowokować kogokolwiek do zauważenia problemu i otwarcia oczu!?

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 16 marca 2011 o 21:37
je***e psy z opola lubelskiego wy to powinniście sobie strzelać co dzień po dwóch w łeb albo zastrzelcie komendana lub kogoś tam kto wami rządzi.
Avatar
aaa / 16 marca 2011 o 19:50
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/stolica-tajemnicze-samobojstwo-policjanta,1,4212025,wiadomosc.html
tak jest "różowo"... [']['][']
Avatar
ziomek opole lub. / 13 marca 2011 o 11:37
WITAM WSZYSTKICH. NIE JESTEM POLICJANTEM NIE BYŁEM NIE STARAŁEM SIE O PRZYJĘCIE I NIGDY DO TEGO JEB..EGO SYFU NIE WEJDE. TO JAK TE CH..E PRZEŁOŻENI TRAKTUJĄ SWOICH PODWŁADNYCH TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. MAM KILKU KOLEGÓW Z MŁODYCH LAT KTÓRZY WESZLI DO TEGO BAGNA I MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻEE PO 12 LATACH SŁUŻBY TO SĄ CAŁKIEM INNI LUDZIE(PSYCHIKA ZRYTA OD TEJ PRESJI) NIZ KOLEDZY KTORZY WYBRALI INNE ZAWODY. I POWIEM TO ZE ZE BYLI TO SILNI PSYCHICZNIE GOŚCIE. CO TAM SIE DO KU...WY NEDZY DZIEJE. CO SIE KU.WA DZIEJE W OPOLU LUBELSKIM PÓL MIESIĄCA NIE WIDAĆ POLICJANTA NA ULICY A JAK SIE KTÓRYŚ Z BARANÓW PRZEŁOŻONYCH DOPATRZY ZE CH..OWE STATYSTYKI TO WSZYSTKICH NA ULICĘ I WPIER...AĆ MANDATY ZA WSZYSTKO PRZEJSCIE NA DRUGĄ STRONĘ 2 METRY OD ZEBRY, ZŁAPANIE I ODEBRANIE KIEROWCY MOTOROWERA DOWODU REJESTRACYJNEGO BO SPRZET JEDZIE 15 KM ZA SZYBKO, OBŁAWY NA KIEROWCÓW ITP. ITD. A PRZECIEZ POLICJA MA POMAGAĆ LUDZIOM A NIE TWORZYĆ je***E STATYSTYKI. WY BARANY NA GÓRZE POMYSLCIE TROCHE O WIZERUNKU WASZEJ FIRMY I O WASZYCH MŁODSZYCH KOLEGACH ONI MAJĄ RODZINY, DZIECI, ŻONY CHCĄ NORMALNIE ZYC. NA STRONIE KWP.LUBLIN JUŻ SIE UKAZAŁ ARTYKUŁ PEDAŁOW KTORZY BOJĄ SIE ODEZWAC CO BY GO OD STOŁKA NIE ODERWALI I COOO????????????? ŻADNEGO MOBBINGU NIE MA WSPÓŁPRACA UKŁADA SIE DOSKONALE NO NÓŻ SIE W KIESZENI OTWIERA A KAŁACH SAM SIE ŁADUJE. KOLEDZY CZAS WRESZCIE WYRWAC TE CHWASTY BO JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO FAKTYCZNIE BEDZIE DUŻO SIEROT BO TEGO SIE NIE DA WYTRZYMAC. POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
WITAM WSZYSTKICH. NIE JESTEM POLICJANTEM NIE BYŁEM NIE STARAŁEM SIE O PRZYJĘCIE I NIGDY DO TEGO JEB..EGO SYFU NIE WEJDE. TO JAK TE CH..E PRZEŁOŻENI TRAKTUJĄ SWOICH PODWŁADNYCH TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. MAM KILKU KOLEGÓW Z MŁODYCH LAT KTÓRZY WESZLI DO TEGO BAGNA I MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻEE PO 12 LATACH SŁUŻBY TO SĄ CAŁKIEM INNI LUDZIE(PSYCHIKA ZRYTA OD TEJ PRESJI) NIZ KOLEDZY KTORZY WYBRALI INNE ZAWODY. I POWIEM TO ZE ZE BYLI TO SILNI PSYCHICZNIE GOŚCIE. CO TAM SIE DO KU...WY NEDZY DZIEJE. CO SIE KU.WA DZIEJE W OPOLU LUBELSKIM PÓL MIESIĄCA NIE WID... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2011 o 07:26
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he.
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he. rozwiń
Avatar
Jasio / 11 marca 2011 o 20:35
Czy aby na pewno Pan W. z KWP Lublin nie wie lub nie pamięta na czym polega mobbing ??????!!!!!
Avatar
Obcy / 11 marca 2011 o 19:22
Witam Was serdecznie. Nie jesteście sami, ja jestem policjantem z 13 letnim stażem, służę w trzeciej co do wielkości jednostce w warmińsko mazurskim. U nas sytuacja jest identyczna. Doskonale rozumiem co Was dotknęło, bo sam to odczuwam. Odczuwa to kazdy moj kolega i koleżanka z jednostki. Przeprowadzane kontrole nic nie wykazują, tak jesteśmy zastraszeni i terroryzowani,z za zwilnienie lekakskie jesteś przenoszony na jakiś postrunek z dala od miejsca zamieszkania. Pytanie, gdzie mozna znaleźć pomoc. Odpowieć nasuwa się jedna, w kulce 9 mm, ona przyniesie Wszystkim ukojenie. Pozdrawiam, bądzmy silniejsi, niż byliśmy.
Witam Was serdecznie. Nie jesteście sami, ja jestem policjantem z 13 letnim stażem, służę w trzeciej co do wielkości jednostce w warmińsko mazurskim. U nas sytuacja jest identyczna. Doskonale rozumiem co Was dotknęło, bo sam to odczuwam. Odczuwa to kazdy moj kolega i koleżanka z jednostki. Przeprowadzane kontrole nic nie wykazują, tak jesteśmy zastraszeni i terroryzowani,z za zwilnienie lekakskie jesteś przenoszony na jakiś postrunek z dala od miejsca zamieszkania. Pytanie, gdzie mozna znaleźć pomoc. Odpowieć nasuwa się jedna, w kulce 9 mm, ... rozwiń
Avatar
:( / 10 marca 2011 o 22:37
[quote name='ja' timestamp='1299785448' post='448945']
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscyplinarnie, a po ukaraniu można go przenieść na niższe stanowisko, dlatego tak jest i tak będzie...
[/quote]
ot i co - doskonałe podsumowanie tego smutnego wątku...
[quote name='ja' timestamp='1299785448' post='448945']
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem ... rozwiń
Avatar
ja / 10 marca 2011 o 20:30
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscyplinarnie, a po ukaraniu można go przenieść na niższe stanowisko, dlatego tak jest i tak będzie...
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscypl... rozwiń
Avatar
Ewa / 10 marca 2011 o 19:48
jeżeli jest podejrzenie zaistnienia takiego przestępstwa o jakim piszecie, to zasadnym byłoby ze względu na jego ciężar gatunkowy i z powodu tego, że jest to problem wstydliwy o którym się nie mówi, sprawdzenie poprzez odpowiednie komisje wszystkich jednostek w całym woj. lubelskim pod kątem zachowań o których jest w Waszym liście mowa. Czyli łamania ogólnych norm więzi społecznych, tych samych norm jakich ludzie służący w organach ścigania mają za zadanie bronić, obojętnie na jakim są stanowisku.Oczywiście oficerowie powinni świecić przykładem. Czy już nawet tzw." czwarta władza" nie daje sobie rady z tym aby zapanować nad wszechogarniającą zgnilizną postępującą w tym pięknym społeczeństwie. Gdzie są ludzie, którzy nie boja się walczyć, walczyć o system i wartości w jakich chcieliby żyć, żyć samemu i przekazać tę spuściznę swoim dzieciom. Gdzie są niezależne związki zawodowe, gdzie są działacze społeczni, gdzie są ludzie z dawnych lat??------- tak to jest śmieszne, że ludzie, którzy posługują się na co dzień różnego rodzaju bronią, ludzie, którzy co dzień stykają się z życiem innych obywateli z ich życia czarna stroną, której część następnie przenoszą do życia swojego, że ci ludzie nie potrafią obronić się przed przestępstwem, które ich dotyka, przed jego sprawcami. Na tym kończę, chociaż wywód z tego stanu rzeczy może być znacznie dłuższy, bo w końcu Policja jest organem władzy RP i żyjących w niej Polaków.Policjanci nie są ludźmi eksportowanymi z innego kraju do pracy w Polsce, no chyba, że już ta instytucja jest w pełni prywatną instytucja podzieloną na powiaty. Mimo tego ze jesteście Policjantami macie te same prawa co inni obywatele tego kraju czyli prawa zawarte w Konstytucji RP i zawarte w ustawach ratyfikowanych przez Nasz KRAJ. Ustawy są ponad rozporządzenia Pamiętajcie.Jako człowiek zawodowo reprezentujący tz. "trzecią władzę" Pozdrawiam wszystkich, którzy odważyli się zacząć powyższy wątek, ma to wielkie znaczenie ze względu na dobro społeczne teraźniejsze jak i przeszłych pokoleń. Pozdrawiam i życzę nam wszystkim normalności, dotrwania do normalności. Natomiast szanownej redakcji dziękuje za podjecie tego tematu i za możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie na forum publicznym.
jeżeli jest podejrzenie zaistnienia takiego przestępstwa o jakim piszecie, to zasadnym byłoby ze względu na jego ciężar gatunkowy i z powodu tego, że jest to problem wstydliwy o którym się nie mówi, sprawdzenie poprzez odpowiednie komisje wszystkich jednostek w całym woj. lubelskim pod kątem zachowań o których jest w Waszym liście mowa. Czyli łamania ogólnych norm więzi społecznych, tych samych norm jakich ludzie służący w organach ścigania mają za zadanie bronić, obojętnie na jakim są stanowisku.Oczywiście oficerowie powinni świecić przykł... rozwiń
Avatar
radar / 10 marca 2011 o 10:57
[quote name='Gość' timestamp='1299738047' post='448608']
[size="3"]Legalny dostęp do broni palnej w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w UE.
Dlatego też policjant bardzo rzadko jest narażony na kontakt z bandytą, który macha mu spluwą przed oczami. Czasem przez cały okres służby polski policjant nie zobaczy broni w ręku bandyty.

W Finlandii, Niemczech, innych krajach UE, legalny dostęp do broni palnej jest szeroki.
Już nie wspomnę o USA, Meksyku, Brazylii czy innych krajach. W tych krajach konfrontacja z bandytą naprawdę może skończyć się utratą zdrowia lub życia.

Polski Policjancie, nie narzekaj więc na swoją robotę (niskie pensje i mobbing w pracy).

W stosunku do reszty Świata (jeśli chodzi o bezpieczeństwo swej pracy) to masz jak w puchu.
Zawsze miło po 15 latach pracy przejść na emeryturę.
Podajcie nazwę kraju gdzie policjant tyra tylko 15 lat !!!

Choroba alkoholowa to naprawdę nieduży problem po zakończeniu kariery. Inni nie mają co do garnka włożyć i jakoś żyją.[/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1299738047' post='448608']
[size="3"]Legalny dostęp do broni palnej w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w UE.
Dlatego też policjant bardzo rzadko jest narażony na kontakt z bandytą, który macha mu spluwą przed oczami. Czasem przez cały okres służby polski policjant nie zobaczy broni w ręku bandyty.

W Finlandii, Niemczech, innych krajach UE, legalny dostęp do broni palnej jest szeroki.
Już nie wspomnę o USA, Meksyku, B... rozwiń
Avatar
gość / 16 marca 2011 o 21:37
je***e psy z opola lubelskiego wy to powinniście sobie strzelać co dzień po dwóch w łeb albo zastrzelcie komendana lub kogoś tam kto wami rządzi.
Avatar
aaa / 16 marca 2011 o 19:50
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/stolica-tajemnicze-samobojstwo-policjanta,1,4212025,wiadomosc.html
tak jest "różowo"... [']['][']
Avatar
ziomek opole lub. / 13 marca 2011 o 11:37
WITAM WSZYSTKICH. NIE JESTEM POLICJANTEM NIE BYŁEM NIE STARAŁEM SIE O PRZYJĘCIE I NIGDY DO TEGO JEB..EGO SYFU NIE WEJDE. TO JAK TE CH..E PRZEŁOŻENI TRAKTUJĄ SWOICH PODWŁADNYCH TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. MAM KILKU KOLEGÓW Z MŁODYCH LAT KTÓRZY WESZLI DO TEGO BAGNA I MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻEE PO 12 LATACH SŁUŻBY TO SĄ CAŁKIEM INNI LUDZIE(PSYCHIKA ZRYTA OD TEJ PRESJI) NIZ KOLEDZY KTORZY WYBRALI INNE ZAWODY. I POWIEM TO ZE ZE BYLI TO SILNI PSYCHICZNIE GOŚCIE. CO TAM SIE DO KU...WY NEDZY DZIEJE. CO SIE KU.WA DZIEJE W OPOLU LUBELSKIM PÓL MIESIĄCA NIE WIDAĆ POLICJANTA NA ULICY A JAK SIE KTÓRYŚ Z BARANÓW PRZEŁOŻONYCH DOPATRZY ZE CH..OWE STATYSTYKI TO WSZYSTKICH NA ULICĘ I WPIER...AĆ MANDATY ZA WSZYSTKO PRZEJSCIE NA DRUGĄ STRONĘ 2 METRY OD ZEBRY, ZŁAPANIE I ODEBRANIE KIEROWCY MOTOROWERA DOWODU REJESTRACYJNEGO BO SPRZET JEDZIE 15 KM ZA SZYBKO, OBŁAWY NA KIEROWCÓW ITP. ITD. A PRZECIEZ POLICJA MA POMAGAĆ LUDZIOM A NIE TWORZYĆ je***E STATYSTYKI. WY BARANY NA GÓRZE POMYSLCIE TROCHE O WIZERUNKU WASZEJ FIRMY I O WASZYCH MŁODSZYCH KOLEGACH ONI MAJĄ RODZINY, DZIECI, ŻONY CHCĄ NORMALNIE ZYC. NA STRONIE KWP.LUBLIN JUŻ SIE UKAZAŁ ARTYKUŁ PEDAŁOW KTORZY BOJĄ SIE ODEZWAC CO BY GO OD STOŁKA NIE ODERWALI I COOO????????????? ŻADNEGO MOBBINGU NIE MA WSPÓŁPRACA UKŁADA SIE DOSKONALE NO NÓŻ SIE W KIESZENI OTWIERA A KAŁACH SAM SIE ŁADUJE. KOLEDZY CZAS WRESZCIE WYRWAC TE CHWASTY BO JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO FAKTYCZNIE BEDZIE DUŻO SIEROT BO TEGO SIE NIE DA WYTRZYMAC. POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
WITAM WSZYSTKICH. NIE JESTEM POLICJANTEM NIE BYŁEM NIE STARAŁEM SIE O PRZYJĘCIE I NIGDY DO TEGO JEB..EGO SYFU NIE WEJDE. TO JAK TE CH..E PRZEŁOŻENI TRAKTUJĄ SWOICH PODWŁADNYCH TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. MAM KILKU KOLEGÓW Z MŁODYCH LAT KTÓRZY WESZLI DO TEGO BAGNA I MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻEE PO 12 LATACH SŁUŻBY TO SĄ CAŁKIEM INNI LUDZIE(PSYCHIKA ZRYTA OD TEJ PRESJI) NIZ KOLEDZY KTORZY WYBRALI INNE ZAWODY. I POWIEM TO ZE ZE BYLI TO SILNI PSYCHICZNIE GOŚCIE. CO TAM SIE DO KU...WY NEDZY DZIEJE. CO SIE KU.WA DZIEJE W OPOLU LUBELSKIM PÓL MIESIĄCA NIE WID... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2011 o 07:26
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he.
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he. rozwiń
Avatar
Jasio / 11 marca 2011 o 20:35
Czy aby na pewno Pan W. z KWP Lublin nie wie lub nie pamięta na czym polega mobbing ??????!!!!!
Avatar
Obcy / 11 marca 2011 o 19:22
Witam Was serdecznie. Nie jesteście sami, ja jestem policjantem z 13 letnim stażem, służę w trzeciej co do wielkości jednostce w warmińsko mazurskim. U nas sytuacja jest identyczna. Doskonale rozumiem co Was dotknęło, bo sam to odczuwam. Odczuwa to kazdy moj kolega i koleżanka z jednostki. Przeprowadzane kontrole nic nie wykazują, tak jesteśmy zastraszeni i terroryzowani,z za zwilnienie lekakskie jesteś przenoszony na jakiś postrunek z dala od miejsca zamieszkania. Pytanie, gdzie mozna znaleźć pomoc. Odpowieć nasuwa się jedna, w kulce 9 mm, ona przyniesie Wszystkim ukojenie. Pozdrawiam, bądzmy silniejsi, niż byliśmy.
Witam Was serdecznie. Nie jesteście sami, ja jestem policjantem z 13 letnim stażem, służę w trzeciej co do wielkości jednostce w warmińsko mazurskim. U nas sytuacja jest identyczna. Doskonale rozumiem co Was dotknęło, bo sam to odczuwam. Odczuwa to kazdy moj kolega i koleżanka z jednostki. Przeprowadzane kontrole nic nie wykazują, tak jesteśmy zastraszeni i terroryzowani,z za zwilnienie lekakskie jesteś przenoszony na jakiś postrunek z dala od miejsca zamieszkania. Pytanie, gdzie mozna znaleźć pomoc. Odpowieć nasuwa się jedna, w kulce 9 mm, ... rozwiń
Avatar
:( / 10 marca 2011 o 22:37
[quote name='ja' timestamp='1299785448' post='448945']
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscyplinarnie, a po ukaraniu można go przenieść na niższe stanowisko, dlatego tak jest i tak będzie...
[/quote]
ot i co - doskonałe podsumowanie tego smutnego wątku...
[quote name='ja' timestamp='1299785448' post='448945']
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem ... rozwiń
Avatar
ja / 10 marca 2011 o 20:30
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscyplinarnie, a po ukaraniu można go przenieść na niższe stanowisko, dlatego tak jest i tak będzie...
W piśmie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego do podległych policjantów, spłodzonym w reakcji na powyższy artykuł wyraźnie jest napisane że funkcjonariusz który działa w sposób narażający na szwank pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie wszczyna się postępowanie dyscyplinarne z Zasad Etyki Zawodowej. Stąd list anonimowy który jest po to aby zasygnalizować beznadziejność sytuacji. Policjantowi który podpisze się imieniem i nazwiskiem pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego w samej Policji odpowiada dyscypl... rozwiń
Avatar
Ewa / 10 marca 2011 o 19:48
jeżeli jest podejrzenie zaistnienia takiego przestępstwa o jakim piszecie, to zasadnym byłoby ze względu na jego ciężar gatunkowy i z powodu tego, że jest to problem wstydliwy o którym się nie mówi, sprawdzenie poprzez odpowiednie komisje wszystkich jednostek w całym woj. lubelskim pod kątem zachowań o których jest w Waszym liście mowa. Czyli łamania ogólnych norm więzi społecznych, tych samych norm jakich ludzie służący w organach ścigania mają za zadanie bronić, obojętnie na jakim są stanowisku.Oczywiście oficerowie powinni świecić przykładem. Czy już nawet tzw." czwarta władza" nie daje sobie rady z tym aby zapanować nad wszechogarniającą zgnilizną postępującą w tym pięknym społeczeństwie. Gdzie są ludzie, którzy nie boja się walczyć, walczyć o system i wartości w jakich chcieliby żyć, żyć samemu i przekazać tę spuściznę swoim dzieciom. Gdzie są niezależne związki zawodowe, gdzie są działacze społeczni, gdzie są ludzie z dawnych lat??------- tak to jest śmieszne, że ludzie, którzy posługują się na co dzień różnego rodzaju bronią, ludzie, którzy co dzień stykają się z życiem innych obywateli z ich życia czarna stroną, której część następnie przenoszą do życia swojego, że ci ludzie nie potrafią obronić się przed przestępstwem, które ich dotyka, przed jego sprawcami. Na tym kończę, chociaż wywód z tego stanu rzeczy może być znacznie dłuższy, bo w końcu Policja jest organem władzy RP i żyjących w niej Polaków.Policjanci nie są ludźmi eksportowanymi z innego kraju do pracy w Polsce, no chyba, że już ta instytucja jest w pełni prywatną instytucja podzieloną na powiaty. Mimo tego ze jesteście Policjantami macie te same prawa co inni obywatele tego kraju czyli prawa zawarte w Konstytucji RP i zawarte w ustawach ratyfikowanych przez Nasz KRAJ. Ustawy są ponad rozporządzenia Pamiętajcie.Jako człowiek zawodowo reprezentujący tz. "trzecią władzę" Pozdrawiam wszystkich, którzy odważyli się zacząć powyższy wątek, ma to wielkie znaczenie ze względu na dobro społeczne teraźniejsze jak i przeszłych pokoleń. Pozdrawiam i życzę nam wszystkim normalności, dotrwania do normalności. Natomiast szanownej redakcji dziękuje za podjecie tego tematu i za możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie na forum publicznym.
jeżeli jest podejrzenie zaistnienia takiego przestępstwa o jakim piszecie, to zasadnym byłoby ze względu na jego ciężar gatunkowy i z powodu tego, że jest to problem wstydliwy o którym się nie mówi, sprawdzenie poprzez odpowiednie komisje wszystkich jednostek w całym woj. lubelskim pod kątem zachowań o których jest w Waszym liście mowa. Czyli łamania ogólnych norm więzi społecznych, tych samych norm jakich ludzie służący w organach ścigania mają za zadanie bronić, obojętnie na jakim są stanowisku.Oczywiście oficerowie powinni świecić przykł... rozwiń
Avatar
radar / 10 marca 2011 o 10:57
[quote name='Gość' timestamp='1299738047' post='448608']
[size="3"]Legalny dostęp do broni palnej w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w UE.
Dlatego też policjant bardzo rzadko jest narażony na kontakt z bandytą, który macha mu spluwą przed oczami. Czasem przez cały okres służby polski policjant nie zobaczy broni w ręku bandyty.

W Finlandii, Niemczech, innych krajach UE, legalny dostęp do broni palnej jest szeroki.
Już nie wspomnę o USA, Meksyku, Brazylii czy innych krajach. W tych krajach konfrontacja z bandytą naprawdę może skończyć się utratą zdrowia lub życia.

Polski Policjancie, nie narzekaj więc na swoją robotę (niskie pensje i mobbing w pracy).

W stosunku do reszty Świata (jeśli chodzi o bezpieczeństwo swej pracy) to masz jak w puchu.
Zawsze miło po 15 latach pracy przejść na emeryturę.
Podajcie nazwę kraju gdzie policjant tyra tylko 15 lat !!!

Choroba alkoholowa to naprawdę nieduży problem po zakończeniu kariery. Inni nie mają co do garnka włożyć i jakoś żyją.[/size]
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1299738047' post='448608']
[size="3"]Legalny dostęp do broni palnej w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w UE.
Dlatego też policjant bardzo rzadko jest narażony na kontakt z bandytą, który macha mu spluwą przed oczami. Czasem przez cały okres służby polski policjant nie zobaczy broni w ręku bandyty.

W Finlandii, Niemczech, innych krajach UE, legalny dostęp do broni palnej jest szeroki.
Już nie wspomnę o USA, Meksyku, B... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 1

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 6 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 66 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!