Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2015 r.
20:19

Lubelska Deklaracja Solidarności z Ukrainą podpisana

Autor: Zdjęcie autora pp
0 16 A A

Na Zamku Lubelskim uroczyście podpisano we wtorek Lubelską Deklarację Solidarności z Ukrainą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jej celem jest pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Jest to dokument sygnowany przez lubelskie środowiska akademickie, samorządowe, administracyjne, biznesowe oraz organizacje pozarządowe. Sygnatariusze deklaracji będą realizować program „Razem z Ukrainą”, który ma na celu zwielokrotnienie efektów udzielanej pomocy humanitarnej i rozwojowej.

Działania na rzecz Ukrainy mają już wymierny kształt. W Lublinie zbierane są leki, żywność, ubrania, chemia. Uzbierano już prawie 10 ton darów, które w przyszłym tygodniu zostaną wysłane do obwodu lwowskiego. Kolejne transporty są szykowne dla mieszkańców odwodu dniepropietrowskiego. Trafią one w pierwszej kolejności do rodzin przesiedlonych z terenu konfliktu na wschodzie Ukrainy. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 05:55

Przecież to jest tylko zagrywka polityczna a zwykły obywatel ukraiński niestety cierpi biede. Mnie już wnerwia ten układ biznesowy między naszymi politykami a tamtejszymi bo nikt na tym niczego nie zyskuje a tylko naciągamy na siebie bata.. http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply poznań jakoś się tak nie pcha w ramiona niemiec

Avatar
Chełmianin N / 1 lipca 2015 o 14:03

Chodziło oczywiście o 1912.

  TROCHĘ PASKUDNIE!
Chełmszczyzna, to zaborcy określenie,
który z ruska nazwał  chełmską ziemię
i Lubelszczyzną jej nie nazwał lubelaku,
a teraz już masz synonimu wyjaśnienie
i wiedz, że w lubelskiem są inne ziemie.
Lubelszczyzna to Rosyjskie określenie
a Ty od pokoleń wskaż lubelską ziemię.
Zamość prznależy do ziemi chełmskiej,
i nie do Lubelszczyzny- ziemi lubelskiej.       

  TROCHĘ PASKUDNIE!
Chełmszczyzna, to zaborcy określenie,
który z ruska nazwał  chełmską ziemię
i Lubelszczyzną jej nie nazwał lubelaku,
a teraz już masz synonimu wyjaśnienie
i wiedz, że w lubelskiem są inne ziemie.
Lubelszczyzna to Rosyjskie określenie
a Ty od pokoleń wskaż lubelską ziemię.
Zamość prznależy do ziemi chełmskiej,
i nie do Lubelszczyzny- ziemi lubelskiej.       

rozwiń
Avatar
Radek z Zamościa / 1 lipca 2015 o 13:28

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

Rozumiem, że według Ciebie Zamojszczyzna podobnie jak Lubelszczyzna nie istnieje. Chełmszczyzna zaś istnieje, jak najbardziej

Rozumiem, że według Ciebie Zamojszczyzna podobnie jak Lubelszczyzna nie istnieje. Chełmszczyzna zaś istnieje, jak najbardziej

rozwiń
Avatar
lubelak od pokoleń / 1 lipca 2015 o 12:24

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

Chodziło oczywiście o 1912.

Avatar
lubelak od pokoleń / 1 lipca 2015 o 12:19

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 1 lipca 2015 o 12:12

Intyligyncyja Lubelszczyzny pómaga Łukrainie ....? Doczekałaś się ziemiom lubelskom intyligyncyji po nałukach któryj magistry ino do wycinania sałaty łu bałera lub na zmywak w Anglii siem nadajom...!!! Profesory i duktory nadojom siem w jedne wory ...;-(((

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 10:07
Wcześniej dawałam ale po tym jak Ukraina zaczęła czcić UPA ludobójców Plaków na Wołyniu moja pomoc się skończyła bo nawet nie mają zamiaru nas za to przeprosić to niech zostają teraz sami
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 09:27
Intyligyncyja Lubelszczyzny pómaga Łukrainie ....? Doczekałaś się ziemiom lubelskom intyligyncyji po nałukach któryj magistry ino do wycinania sałaty łu bałera lub na zmywak w Anglii siem nadajom...!!! Profesory i duktory nadojom siem w jedne wory ...;-(((
Avatar
nikola / 1 lipca 2015 o 08:56

widzę że nachalne wchodzenie w tyłek i robienie laski komu tylko się da to nasza narodowa specjalność.

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:20
Polacy zapamientajcie tych zdrajców
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 05:55

Przecież to jest tylko zagrywka polityczna a zwykły obywatel ukraiński niestety cierpi biede. Mnie już wnerwia ten układ biznesowy między naszymi politykami a tamtejszymi bo nikt na tym niczego nie zyskuje a tylko naciągamy na siebie bata.. http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply poznań jakoś się tak nie pcha w ramiona niemiec

Avatar
Chełmianin N / 1 lipca 2015 o 14:03

Chodziło oczywiście o 1912.

  TROCHĘ PASKUDNIE!
Chełmszczyzna, to zaborcy określenie,
który z ruska nazwał  chełmską ziemię
i Lubelszczyzną jej nie nazwał lubelaku,
a teraz już masz synonimu wyjaśnienie
i wiedz, że w lubelskiem są inne ziemie.
Lubelszczyzna to Rosyjskie określenie
a Ty od pokoleń wskaż lubelską ziemię.
Zamość prznależy do ziemi chełmskiej,
i nie do Lubelszczyzny- ziemi lubelskiej.       

  TROCHĘ PASKUDNIE!
Chełmszczyzna, to zaborcy określenie,
który z ruska nazwał  chełmską ziemię
i Lubelszczyzną jej nie nazwał lubelaku,
a teraz już masz synonimu wyjaśnienie
i wiedz, że w lubelskiem są inne ziemie.
Lubelszczyzna to Rosyjskie określenie
a Ty od pokoleń wskaż lubelską ziemię.
Zamość prznależy do ziemi chełmskiej,
i nie do Lubelszczyzny- ziemi lubelskiej.       

rozwiń
Avatar
Radek z Zamościa / 1 lipca 2015 o 13:28

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

Rozumiem, że według Ciebie Zamojszczyzna podobnie jak Lubelszczyzna nie istnieje. Chełmszczyzna zaś istnieje, jak najbardziej

Rozumiem, że według Ciebie Zamojszczyzna podobnie jak Lubelszczyzna nie istnieje. Chełmszczyzna zaś istnieje, jak najbardziej

rozwiń
Avatar
lubelak od pokoleń / 1 lipca 2015 o 12:24

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

Chodziło oczywiście o 1912.

Avatar
lubelak od pokoleń / 1 lipca 2015 o 12:19

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

Chełmszczyzna. Trochę paskudnie mi się ta nazwa kojarzy. 1905 rok i te sprawy. Ps. Chełm obecnie jest mniejszy od Zamościa.

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 1 lipca 2015 o 12:12

Intyligyncyja Lubelszczyzny pómaga Łukrainie ....? Doczekałaś się ziemiom lubelskom intyligyncyji po nałukach któryj magistry ino do wycinania sałaty łu bałera lub na zmywak w Anglii siem nadajom...!!! Profesory i duktory nadojom siem w jedne wory ...;-(((

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a kto lubelskie uważa za lubelską ziemię, to ściema.
Prawda: wielkiej Lubelszczyzny nie było i jej nie ma,
a herb zaborcy i przedwojenny jest nie do obalenia,
zaś obecny herb lubelskiego, to wymysł urojonego!

WYNIOSŁOŚĆ!
Wokół Lublina są pagórki i doliny i jest wysoczyzna
i to  lubelska ziemia, która zowie się Lubelszczyzna,
zaś co dalej od Lublina, to jest całkiem inna kraina
i kiedy nauczą się tego lubelskie pismaki z Lublina.
Południowe Podlasie, Ziemia Łukowska i Chełmska,
od wieków mają własne nazwy i nie jest to lubelska
z Lubelszczyzną nic nie mają  i Polskie nazwy mają.
Jest województwo lubelskie, a w nim powiaty i gminy,
które ustawowo własną tożsamość także posiadają,
a ... rozwiń

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 10:07
Wcześniej dawałam ale po tym jak Ukraina zaczęła czcić UPA ludobójców Plaków na Wołyniu moja pomoc się skończyła bo nawet nie mają zamiaru nas za to przeprosić to niech zostają teraz sami
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 09:27
Intyligyncyja Lubelszczyzny pómaga Łukrainie ....? Doczekałaś się ziemiom lubelskom intyligyncyji po nałukach któryj magistry ino do wycinania sałaty łu bałera lub na zmywak w Anglii siem nadajom...!!! Profesory i duktory nadojom siem w jedne wory ...;-(((
Avatar
nikola / 1 lipca 2015 o 08:56

widzę że nachalne wchodzenie w tyłek i robienie laski komu tylko się da to nasza narodowa specjalność.

Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:20
Polacy zapamientajcie tych zdrajców
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 0

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 0 2

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 54 2

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 19

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 38 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 42 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!