Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2016 r.
9:51

Lubelska PO krytycznie o ustawie o zgromadzeniach. "To może blokować inne wydarzenia"

Autor: Zdjęcie autora toma
0 15 A A
Posłowie Wojciech Wilk i Włodzimierz Karpiński (fot. Tomasz Maciuszczak)
Posłowie Wojciech Wilk i Włodzimierz Karpiński (fot. Tomasz Maciuszczak)

W tym tygodniu parlament zajmie się nowelizacją ustawy o zgromadzeniach publicznych. Choć w projekcie znalazły się dwie poprawki, krytycznie o dokumencie wypowiadają się posłowie Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sąd Najwyższy po lekturze tego projektu wskazał około 12 naruszeń Konstytucji, w tym także prawa międzynarodowego. Są wątpliwości dotyczące zgodności z przepisami Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – wylicza poseł Włodzimierz Karpiński, szef lubelskiej Platformy. – Jesteśmy przeciwni ograniczeniu swobód obywatelskich i wskazania władzy jako tej, która ma nad nimi prymat. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że dotychczasowe przepisy funkcjonowały dobrze.

W ubiegłym tygodniu Senat przegłosował dwie poprawki do projektu. Pierwsza z nich wykreśla pierwszeństwo do organizacji manifestacji dla przedstawicieli władz publicznych oraz Kościołów i związków wyznaniowych. Druga mówi o wejściu w życie nowelizacji po 14 dniach od jej ogłoszenia. Pierwotnie planowano, że zacznie obowiązywać z dniem jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

– Były obawy, że wejście w życie tej ustawy wiąże się z chęcią zablokowania manifestacji zaplanowanych na 13 grudnia. PiS nieoczekiwanie wycofało się z tych dwóch rzeczy, ale nie wiemy, czy te poprawki zostaną przyjęte przez Sejm, będzie to zależało od Jarosława Kaczyńskiego – mówi poseł Wojciech Wilk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Dodaje jednak, że zgłoszone poprawki nie zmieniają jego negatywnej oceny na temat ustawy. – Pozostały przepisy o tzw. zgromadzeniach cyklicznych, w myśl których wojewoda może na trzy lata wydawać zgodę na przeprowadzenie danego zgromadzenia. To może blokować inne wydarzenia, które mogłyby być organizowane w tym samym czasie – tłumaczy Wilk.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:20
Autorytetb Partii Oszustów (PO) - poseł Wik zabrał głos. Czas najwyższy aby tym autorytetem zaintersowało się na poważnie CBA. Chociaży ze względu na byłego burmistrza Czubińskiego - przyjaciela posła Wilka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:44
Nosił Wilk razy kilka powieźli Czubińskiego!
Avatar
antek / 13 grudnia 2016 o 13:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"...Włodek nie pęka..."
Przed johnem Buhrym ? ;-)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:10
"...Włodek nie pęka..."
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:04
W piątek przed Ratuszem w Lublinie będzie protest listonoszy. Wypada się przyłączyć!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:49
Ta ustawa jest praktycznie kopią projektu ustawy jaką chciał złożyć w poprzedniej kadencji Prezydent Komorowski. Tylko PO ją ciut przyblokowało.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:16
Nie jestem za ustawą ale dwaj panowie tez nie pałają zaufaniem w tej naszej Polsce wschodniej
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:09
...uj z tą POlską wschodnią panie Karp????
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 11:17
nie może być tak, ze dwie demonstracje, nie mogą się ze sobą spotkać i walczyć, przecież potrzeba prowokacji, a tak będize porządek, to neidopuszczalne
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:53
Wilk to niech idzie do Krasnika zbierać składki/łapówki/dla burmistrza ,bo jest odstawce.A Karpiński niech przestanie kłamać i zabierze innego kłamcę Jacka Sobczaka i pójdzie gdzie oczy poniosą.Jak się nie wstydzą jeszcze coś zabierać głos po 8 latach mafijnej działalności.Jedynym rozwiązaniem jest pluton egzekucyjny i spalarnia.Niech wszelkie ślady po takich draniach nie pozostaną.To samo powinno czekać wszystkich skorumpowanych działaczy bez względu na przynależność partyjną czy religijną.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:20
Autorytetb Partii Oszustów (PO) - poseł Wik zabrał głos. Czas najwyższy aby tym autorytetem zaintersowało się na poważnie CBA. Chociaży ze względu na byłego burmistrza Czubińskiego - przyjaciela posła Wilka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:44
Nosił Wilk razy kilka powieźli Czubińskiego!
Avatar
antek / 13 grudnia 2016 o 13:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"...Włodek nie pęka..."
Przed johnem Buhrym ? ;-)
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:10
"...Włodek nie pęka..."
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 13:04
W piątek przed Ratuszem w Lublinie będzie protest listonoszy. Wypada się przyłączyć!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:49
Ta ustawa jest praktycznie kopią projektu ustawy jaką chciał złożyć w poprzedniej kadencji Prezydent Komorowski. Tylko PO ją ciut przyblokowało.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:16
Nie jestem za ustawą ale dwaj panowie tez nie pałają zaufaniem w tej naszej Polsce wschodniej
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 12:09
...uj z tą POlską wschodnią panie Karp????
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 11:17
nie może być tak, ze dwie demonstracje, nie mogą się ze sobą spotkać i walczyć, przecież potrzeba prowokacji, a tak będize porządek, to neidopuszczalne
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:53
Wilk to niech idzie do Krasnika zbierać składki/łapówki/dla burmistrza ,bo jest odstawce.A Karpiński niech przestanie kłamać i zabierze innego kłamcę Jacka Sobczaka i pójdzie gdzie oczy poniosą.Jak się nie wstydzą jeszcze coś zabierać głos po 8 latach mafijnej działalności.Jedynym rozwiązaniem jest pluton egzekucyjny i spalarnia.Niech wszelkie ślady po takich draniach nie pozostaną.To samo powinno czekać wszystkich skorumpowanych działaczy bez względu na przynależność partyjną czy religijną.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył?

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył? 0 0

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Hrubieszowie.

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 1 1

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 1 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 13 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 8

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 147 12

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 114 11

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 3 8

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)