środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lubelski NFZ wydał 740 tys. zł na premie dla pracowników

Dodano: 10 stycznia 2017, 18:20
Autor: kp

W ubiegłym roku premie dostało 266 pracowników lubelskiego NFZ.

– Coroczny plan finansowy nie przewiduje dodatkowego funduszu premiowego. Dlatego ewentualne premie mogą być wypłacane wyłącznie z oszczędności w funduszu wynagrodzeń, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi pracowników – tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Oszczędności były spowodowane absencjami chorobowymi, urlopami macierzyńskimi, wychowawczymi, a także bieżącymi wakatami na stanowiskach.

Jak podkreśla Bartoszek, budżet płacowy jest całkowicie odrębny od budżetu na świadczenia zdrowotne. – Z pieniędzy przeznaczonych na świadczenia zdrowotne nie wydajemy na premie ani grosza – zapewnia Bartoszek. – Premie były przyznawane na uzasadniony wniosek przełożonych wytypowanym pracownikom, którzy szczególnie angażowali się w wykonanie zadań, np. zastępowali innych w czasie nieobecności, którzy poza swoimi dotychczasowymi obowiązkami zajmowali się dodatkowymi zadaniami, czy wykazali się wysoką wydajnością w pracy.

Średnia miesięczna premia w ubiegłym roku wyniosła 234 zł. Pieniądze były wypłacane po zakończeniu kwartału i ocenie wykonanych zadań.

Jak informuje Bartoszek, NFZ, w przeciwieństwie do jednostek samorządu terytorialnego, nie wypłaca tzw. trzynastek ani czternastek. – Koszty administracyjne lubelskiego oddziału stanowią 0,64 proc. ogólnego budżetu, jakim dysponujemy, z tego wynagrodzenia to 0,4 proc. kosztów – mówi Bartoszek.

Czytaj więcej o: Lublin pieniądze
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SANDALI KURWA. OKRADNĄ NAS ZE WSZYSTKIEGO. TYLKO 3 WOJNA.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niczym niezasłużone marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Banda, żerująca na publicznych pieniądzach. Jak by to były prywatne pieniądze, to proszę bardzo. Ale to są publiczne pieniądze, których brak na wszystko. Niewykorzystane powinny wrócić do Skarbu Państwa. Potrzeb społecznych jest nadmiar, aż za dużo.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oszczednosci w nfz kosztem pensji pielegniarek.
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale gamonie się tu wypowiadają..... Tak....przez premię dla pracownika twojego podtlenku nie refundują hahahhha, ale mądry człowiek to pisze. Widać że mało do czynienia ma z myśleniem. Każdy pracownik ma prawo do wynagrodzenia, ale również do nagród i premii jeśli tak przewiduje regulamin wynagradzania pracowników w firmie. I to nie ma wpływu na refundacje świadczeń. Człowieku nie kompromituj się, bo zazdrość całkiem ci rozum odebrała. W wielu firmach są premie i nagrody i trzeba spełniać określone warunki aby je otrzymać, a nie tak jak ty tu knujesz wredny człowieku. Jednak statystyki mówią prawdę: w Polsce jest więcej ludzi głupich niż mądrych......
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!