sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Lubelski NFZ wydał na premie dla pracowników 550 tys. złotych

Dodano: 17 grudnia 2015, 10:32
Autor: kp

Ponad 550 tysięcy złotych wydał w tym roku lubelski NFZ na premie dla swoich pracowników. Kolejne 56 tysięcy złotych poszło na nagrody.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Jak tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ, zostały one wypłacone tylko dzięki oszczędnościom. Budżet płacowy jest całkowicie odrębny od budżetu na świadczenia zdrowotne.

– Realizujemy wydatki na wynagrodzenia do wysokości limitu określonego w corocznym planie finansowym zatwierdzonym przez Ministra Zdrowia, który nie przewiduje dodatkowego funduszu premiowego – mówi Bartoszek. – Ewentualne premie czy nagrody mogą być wypłacane wyłącznie z oszczędności w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi pracowników.

Dodaje, że w tym roku lubelski oddział uzyskał oszczędności dzięki absencjom chorobowym, urlopom macierzyńskim i wychowawczym, a także wakatom na niektórych stanowiskach.

– Pozwoliło to na wypłatę premii dla 259 pracowników oddziału w wysokości 553 tys. (czyli około 2135 zł na osobę – red.) – informuje Bartoszek. – Premie przyznawane były na uzasadniony wniosek przełożonych wytypowanym pracownikom, którzy np. poza swoimi dotychczasowymi obowiązkami zajmowali się dodatkowymi zadaniami, czy wykazali się wysoką wydajnością w pracy.

Nagrody przyznano z kolei 36 pracownikom. – Dostały je osoby za wykonanie zadań wymagających szczególnej osobistej odpowiedzialności pracownika, np. wdrażanie nowych procedur – tłumaczy Bartoszek. – W tym roku zostały przyznane nagrody w wysokości 56 tys. zł.

Gość
obserwator
Elżbieta
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tej informacji kompletnie nic nie wynika. Kto dobrze pracuje, oczekuje konkretnej pochwały, to normalne. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że tego typu informacje służą tylko temu aby większość czytających te rewelacje do stała zwyczajnej cholery.
Rozwiń
obserwator
obserwator (18 grudnia 2015 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja pracuje w zusie. Dzięki temu, że zaoszczędziłam 249 000 na nie przyznaniu rent, dostanę 49 000 premii na koniec roku. Bo renty zazwyczaj wyłudzają cwaniaki.

 Takie cwaniaki bez rąk którym lekarz orzecznik zaleca śpiewanie jako sposób na zarabianie? Wolne żarty. Dlaczego nikt nie skontroluje zwolnień osób publicznych które automatycznie chorują jak coś narozrabiają? Zus to też mafia i ochronka dla swoich. 

Rozwiń
Elżbieta
Elżbieta (18 grudnia 2015 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja pracuje w zusie. Dzięki temu, że zaoszczędziłam 249 000 na nie przyznaniu rent, dostanę 49 000 premii na koniec roku. Bo renty zazwyczaj wyłudzają cwaniaki.

Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 06:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NFZ obraca pieniążkami obywateli.Jakie oszczędności zrobił.Tam bilans powinien być na "zero" a nie oszczędności.NFZ winien być zlikwidowany.Oprócz premii ile kosztuje utrzymanie 259 pracowników plus "media"?
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest zauważ, że tylko lubelski NFZ wydał ponad 100 tyś naszych pieniędzy na premie i nagrody, a na leczenie nie kasy nie mają. Na wizytę do specjalisty czy specjalistyczne badania trzeba czekać ponad pół roku. I nie porównuj pracy nauczyciela z osobami siedzącymi za biurkiem i mającymi problem z udzieleniem odpowiedzi na pytanie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!