niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelski sąd gotowy do remontu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2014, 09:56

Dzisiaj rozpoczyna się remont Sądu Okręgowego. Budynek zyska przede wszystkim nowoczesne biuro obsługi interesantów. Prace potrwają ponad trzy lata.

W sądzie mają się dzisiaj pojawić pierwsze ekipy budowlane. Jednocześnie otwarte zostanie wejście od strony Krakowskiego Przedmieścia. Ze względu na spory zakres prac, remont będzie prowadzony etapami. Jako pierwszy odnowiony zostanie budynek A.

- Prace obejmą m.in. wymianę instalacji elektrycznej. Ta istniejąca nie jest w stanie obsłużyć obecnej ilości urządzeń - wyjaśnia sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Wymieniony zostanie również system ogrzewania, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku.

W gmachu przy Krakowskim Przedmieściu 43 będzie też nowa instalacja telefoniczna, przeciwpożarowa, system monitoringu i antywłamaniowy. Projekt obejmuje także przebudowę pomieszczeń i korytarzy. Wymiana instalacji wymusi odnowienie sal rozpraw.

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą jednak patio, które od lat jest zamknięte i nie pełni żadnej istotnej funkcji.

- Zostanie zadaszone. Powstanie tam nowoczesne biuro obsługi interesantów - wyjaśnia sędzia Ozimek. - Oczywiście będzie tam również czytelnia akt. Dzięki temu poprawią się warunki obsługi odwiedzających sąd.

Po zakończeniu pierwszego etapu robót, budowlańcy zabiorą się za budynek B, a następnie za zabytkową część sądu, od strony Krakowskiego Przedmieścia. Przeprowadzą tam podobne prace, co w budynku A. Większość z nich sprowadzi się do wymiany instalacji i przebudowy pomieszczeń. Remont obejmie tylko wnętrza sądu. Z zewnątrz nic się nie zmieni. Wszystkie prace pochłoną 30 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu resortu sprawiedliwości. Na wykonanie wszystkich robót wykonawcy mają 44 miesiące.

Remont wymusił przenosiny czterech wydziałów Sądu Okręgowego. Przeprowadzka trwała od kwietnia i zakończyła się w ubiegły piątek.

* IV Wydział Karny mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 43, ale obecnie działa w budynku A.

* V Wydział Karny Odwoławczy przeniósł się na Krakowskie Przedmieście 78, do budynku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

* VI Wydział Penitencjarny działa w tym samym sądzie, ale w budynku przy ul. Wallenroda 4d. Tam również funkcjonuje XI Wydział Karny Odwoławczy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sąd sąd okręgowy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!