niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie: CBŚ rozbiło gang paliwowy, spowodował miliony strat

Dodano: 1 lutego 2016, 10:35
Autor: łm

Podczas nocnej akcji CBŚ zabezpieczyło w sumie 63 tys. litrów nielegalnego paliwa
Podczas nocnej akcji CBŚ zabezpieczyło w sumie 63 tys. litrów nielegalnego paliwa

CBŚ rozbiło grupę, która zajmowała się sprowadzaniem do Polski paliwa i nie płaciła podatków. Państwo stracić miało na tym kilkadziesiąt milionów złotych - szacują śledczy

Paliwo miało być przewożone tranzytem przez Polskę do innych państw UE. W rzeczywistości nie opuszczało granic naszego kraju i było sprzedawane bez uiszczania podatków. - Paliwo trafiało na stacje oraz do przedsiębiorców, m.in. do firm transportowych, oczywiście po zaniżonych cenach, w większości przypadków bez faktur - nadkom. Mariusz Góra z zespołu prasowego CBŚP.

Śledczy obliczyli, że działalność gangu przyniosła państwu polskiemu, co najmniej 7 milionów złotych strat. Szacują jednak, że są one o wiele wyższe i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymania

Policjanci zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku. 26 stycznia około godz. 20 weszli jednocześnie do trzech baz na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego.

W jednej z nich (w naszym regionie) wpadły dwie osoby, które przepompowywały właśnie paliwo z dużej cysterny, mieszczącej 37 tys. litrów paliwa, do dwóch mniejszych.

W drugiej bazie zatrzymano jej właściciela, a w trzeciej zabezpieczono nielegalne paliwo. Pomysłodawcę całego procederu zatrzymano na terenie województwa lubelskiego, w jego mieszkaniu.

Piąta osoba, która miała związek tą działalnością, przebywa w więzieniu (odsiaduje wyrok w innej sprawie).

W sumie CBŚ zabezpieczyło 63 tys. litrów nielegalnego paliwa o wartości ponad 200 tys. złotych.

Szef gangu aresztowany

Jedna osoba usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Czterem pozostałym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (do 5 lat pozbawienia wolności).

Wszyscy usłyszeli też zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Szef grupy został tymczasowo aresztowany, wobec pozostałych osób śledczy zastosowali środki wolnościowe.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody osobowe oraz 14 tys. złotych.

WIDEO

Czytaj więcej o: policja gang paliwowy Lublin

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!