poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Lubelskie SLD przeciw bieda pensjom

Dodano: 22 lutego 2016, 09:26
Autor: toma

O zwrócenie uwagi na pogłębiające się nierówności społeczne apelują do rządu, władz samorządowych i pracodawców lubelscy działacze SLD przy okazji Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej.

Członkowie Sojuszu przytaczają dane Głównego Urzędu Statystycznego, według których w ciągu ostatnich siedmiu latach ponad dwukrotnie wzrosła liczba pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie.

– Zjawisko „working poor” stale się pogłębia. Znaczna część biednych zarabia jedynie na minimum socjalne swoich rodzin. Tymczasem dyrektorzy firm, banków, prezesi różnych spółek, w tym spółek Skarbu Państwa i spółek komunalnych otrzymują gigantyczne wynagrodzenia w stosunku do zwykłych pracowników – czytamy w przedstawionym mediom oświadczeniu.

– Polska gospodarka rozwija się coraz szybciej, ale liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie pozostaje niezmienna. To około 3 mln ludzi – podkreśla Stanisław Kieroński, przewodniczący Zarządu Miejskiego SLD w Lublinie.

Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej został ogłoszony przez Zgromadzenie ONZ 26 listopada w 2007 roku i obchodzony jest corocznie 20 lutego. Pierwsze jego obchody odbyły się siedem lat temu.

Czytaj więcej o: polityka Stanisław Kieroński
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

taką bieda pensję to min. ja mam po 36 latach pracy 1500 zł netto i to w budżetówce, od 7 lat bez podwyżek - płace zamrożone pomimo, ze mamy stawę nakazującą coroczną podwyżkę tzw. inflacyjną , szkoda że pracowników z ich rodzinami nie zmrozili

Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ci dyrektorzy firm, banków, prezesi spółek to jeszcze mogą liczyć na te 500+ jeśli mają więcej niż jedno dziecko a tacy jak my biedni z jednym dzieckiem które mamy lub nam pozostało i po opłatach zostaje na życie 150- 200 zł już nie.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to jest SLD?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!