sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie: Służby gotowe do ferii

Dodano: 13 stycznia 2017, 20:45
Autor: toma

208 zorganizowanych form wypoczynku w okresie rozpoczynających się jutro ferii zimowych zarejestrowało do tej pory w Lubelskiem kuratorium oświaty. Weźmie w nich udział ponad osiem tysięcy uczestników.

Wśród zgłaszanych wydarzeń są zarówno półkolonie, jak i wyjazdy. Tylko siedem z nich odbędzie się za granicą. 113 zgłoszeń dotyczy samego województwa lubelskiego (46 z nich to półkolonie). Tu wypoczywać ma ok. 4,3 tys. dzieci.

– Te dane będą się zmieniały, bo według obecnie obowiązujących przepisów organizatorzy mogą się zgłosić nawet na siedem dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Do tej pory było to 21 dni – mówi Sebastian Płonka z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Od jutra pracownicy kuratorium rozpoczną kontrole obozów organizowanych w regionie. – Mamy już gotowy harmonogram, ale będziemy też reagować na sygnały napływające na nasz całodobowy telefon alarmowy. Wszelkie uwagi i nieprawidłowości można zgłaszać pod numerem 781 701 533 – dodaje Płonka.

Kontrole autokarów wiozących młodzież na miejsce wypoczynku zapowiadają policjanci. – Oprócz tych, o których już wiemy, będziemy reagować na wszystkie sygnały, jakie otrzymamy – zapewnia insp. Robert Szewc, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni na drogi całego regiony będzie wyjeżdżać ponad 130 dodatkowych patroli drogówki dziennie.

Czytaj więcej o: ferie ferie 2017 lubelskie
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś dopada śniegu- do ok.15.00 , a w NOCY z niedzieli na poniedziałek będzie mróz - 9C . I podobne temperatury ( -11C, -10C, - 9C )będą przez kolejne noce i ranki noce az do końca ferii, w dzień też będą ujemne (-4C do -8 C), więc śnieg sie nie roztopi. Jak na razie - prognozy NIE PRZEWIDUJĄ OPADÓW przez kolejne 10 dni. TAK WIĘC SŁUŻBY OCZYSZCZANIA i dozorcy powinni po południu w sobotę usunąć śnieg z jezdni i chodników, bo w poniedziałek będzie już zlodowaciały i robota znacznie będzie trudniejsza
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś dopada śniegu- do ok.15.00 , a w NOCY z niedzieli na poniedziałek bedzie mróz - 9C . I podobne temperatury ( -11C, -10C, - 9C będa przez kolejne noce i ranki noce az do końca ferii, w dzień też będą ujemne (-4C do -8 C), więc śnieg sie nie rotopi. Jak na razie - prognozy NIE PRZEWIDUJĄ OPADÓW prze kolejne 10 dni. TAK WIĘC SŁUZBY OCZYSZCZANIA i dozorcy powinni po południu w sobotę usunąć śnieg z jezdni i chodników, bo w poniedziałek będzie już zlodowaciały i robota znacznie będzie trudniejsza
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 02:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za głupi tytuł? Przecież służby mają być ciągle gotowe.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!