środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Lubelskie szpitale zmówiły się przeciwko NZOZ?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 20:04
Autor: (aa)

 (Jascha400d / sxc)
(Jascha400d / sxc)

Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej powiadomią Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o działaniach Konwentu Szpitali Miasta Lublin.

Dyrektorzy placówek wypowiadają umowy NZOZ-om, z którymi dotąd współpracowali. Zdaniem Pracodawców RP, dopuszczają się w ten sposób zmowy rynkowej.

– Narusza ona prawo równości rynkowej podmiotów, prawo sprawiedliwej konkurencji, prawo równego dostępu do dobra publicznego, harmonijne relacje gospodarcze i ukształtowany zwyczaj rynkowy – wymienia Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.

Pracodawcy RP oczekują też, że lubelski fundusz zdrowia podejmie działania, które zapewnią równy poziom konkurencji dla szpitali i NZOZ-ów.

– Na bieżąco monitorujemy sprawę wypowiadania umów przez Konwent lubelskich szpitali– odpowiada Małgorzata Bartoszek z lubelskiego NFZ.

Dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie oraz przewodniczący Konwentu Jacek Solarz zapewniają, że działania dyrekcji są zgodne z prawem.

Przypomnijmy. W tym roku dyrektorzy publicznych, resortowych i klinicznych szpitali nie dostali pieniędzy na leczenie w kilkudziesięciu specjalistycznych poradniach. By ratować przychodnie, postanowili wypowiedzieć umowy NZOZ-om, z którymi dotąd współpracowali. Takie działanie z punktu widzenia dyrekcji, ma wyeliminować konkurencję w konkursach ofert w lubelskim funduszu. Konwent szpitali chce w ten sposób ocalić specjalistyczne poradnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
irena
crx
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 maja 2011 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szpitale powinny się rozwijać i wzbogacać (sprzęt, specjaliści). W komunizmie nie raz to był koszmar - błędy, starej generacji sprzęt, odcięcie od świata, głupota wielu lekarzy powodowała błędy niedopuszczalne! Znajomego w 80 latach długo dość trzymali po wypadku przed ważnym zabiegiem! I to bezkarni dawno temu byli?
Rozwiń
irena
irena (1 marca 2011 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szpitale mają rację,lekarz zatrudniony w szpitalu na ułamek etatu,pracuje w prywatnej przychodni ,ale na badania kieruje pieczątką szpitalną a nie przychodni.W szpitalu przyjmowany pacjent poza kolejnością,koszt badań ponosi szpital a zysk prywatna przychodnia.Czemu więc ma dziwić protest prywaciarzy ,kiedy forsa ucieka sprzed nosa
Rozwiń
crx
crx (24 lutego 2011 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to pobieranie składek na ubezpieczenie przebiega nienagannie i nie wymaga żadnych poprawek-poza jedną-podwyżka w stopniu absurdalnym.To takie nowatorskie rozwiązania ekip postsolidaruchowych..!!!
Rozwiń
polak
polak (19 lutego 2011 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt się nie zmówił.
Szpitale udają,że leczą bo lekarze chcą zarabiać.Pielęgniarki też.
Poroniony pomysł z wprowadzeniem Kas Chorych i NFZ skutkuje,że na 1 chorego przypada 1/8 lekarza,1/4 pielęgniarki i
18 osób administracji w tym wysokopłatnych urzędników.
Skończmy z udawaniem ,lekarze niech leczą,pielęgniarki niech pielęgnują ,a politycy niech nie udają wrażliwych niech nimi są.
Niech wreszcie Palikot skończy tem pałac w Wierzchowiskach/koło Błaszka w pow.janowskim bo ten człowiek jest zwykłym g... nie politykiem.
Rozwiń
irena
irena (19 lutego 2011 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NA PEWNO PRYWATNI BĘDĄ PROTESTOWAĆ,BO WIELKA KASA UCIEKA.Do tej pory nie trzeba było inwestować w sprzęt i aparaturę,można było wykorzystać szpitalną poza kolejnością,a kasa sama leciała
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!