Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2017 r.
19:05

Lubelskie: Tydzień Żołnierzy Wyklętych (program)

Autor: Zdjęcie autora ask
1 23 A A

W poniedziałek rozpoczynają się organizowane przez lubelski oddział Instytuty Pamięci Narodowej wydarzenia związane z obchodami przypadającego na 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstęp na większość imprez jest wolny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

* W poniedziałek, 27 lutego w sali konferencyjnej IPN (ul. Wodopojna 2) o godz. 9.00 odbędzie się pokaz filmu „Zapora” w reż. Konrada Starczewskiego z komentarzem historycznym dr Justyny Dudek. O godzinie 13.00 wyświetlona zostanie „Inka”. Są sprawy ważniejsze niż śmierć” w reż. Jacka Frankowskiego, z komentarzem historycznym Nadii Sola-Sałamachy. Tego dnia w budynku IPN przy ul. Staszica 22 otwarta zostanie także wystawa „Kobiety niezłomne”.

* 28 lutego o godz. 10.00 IPN zorganizują grę miejską „Za służbę Bogu i i Polsce”. Żeby wziąć w niej udział należy wysłać zgłoszenie na adres: nadia.sola@ipn.gov.pl. We wtorek o 18.00 w IPN przy Wodopojnej odbędzie się koncert poezji śpiewanej „Obrazy czasu” w wykonaniu Huberta Bojarskiego.

* 2 marca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu z mjr. Marianem Pawełczakiem „Morwy” (godz. 10.00 sala konferencyjna IPN) oraz zapoznać się z historią życia płk. Mariana Gołębiewskiego, żołnierza niezłomnego (godz. 12.00) i wziąć udział w Recitalu Witka Szaconia „Pamięci Żołnierzy Niezłomnych....” (godz. 18.00) Prowadzenie i komentarz historyczny – dr hab. Marcin Kruszyński.

* 3 marca konferencja poświęcona Żołnierzom Wyklętym. - W Programie „Śmierć i zapomnienie –losy członków podziemia niepodległościowego na przykładzie Mieczysława Bodka „Biegłego” i Stanisława Grudzińskiego vel Nowaka „Stacha” – wykład dr Daniel Piekaruś o godz. 17.10. Dwadzieścia minut później Marcin Krzysztofik opowie o poszukiwaniach miejsc pochówku żołnierzy niezłomnych na Lubelszczyźnie, a o 18.10 Artur Piekarz przedstawi bohaterów „Lubelskiej Łączki” – zachęca Agata Fijuth-Dudek, asystentka prasowa IPN w Lublinie. 

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 27 lutego 2017 o 09:56
Lubię Swoją Wieś napisał:
Dajcie mi przykład który z wyklętych był ideowo związany z jakąś organiacją , przecież to byli wolni strzelcy, niektórzy byli tak napici bimbrem, że nie zauważyli jak amnestia obowiązywała/
Sa tylko dwie możliwości, jesteś głupi albo masz za to płacone.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:46
Ten spór nie ma sensu. Resortowe i ubeckie dzieci, będą twierdzić, że to bandyci a potomkowie AK, że to bohaterowie. Żołnierze AK mieli honor i za niepodporządkowanie się zaborcy byli tępieni, a ich rodziny prześladowane przez wiele lat. Natomiast ubecja postanowiła szybko się urządzić i żyć w luksusach na garnuszku NKWD. Ja się nie dziwię, że jak komuś dziadka czy ojca zabili, to ma teraz żal, ale że dziadek był podłym ubekiem, kapował, katował i trzymał w piwnicy swoich kolegów z oddziału tego nie chcą przyjąć do wiadomości. Poczytajcie sobie durne lewaki co się stało z Rotmistrzem Witold Pileckim, pół roku brutalnych przesłuchań, absurdalne zarzuty, wyrok śmierci… Po komentarzach widać, jak głęboko została przyswojona bolszewicka propaganda, i nadal te głupoty są powtarzane. ZGROZA!
Ten spór nie ma sensu. Resortowe i ubeckie dzieci, będą twierdzić, że to bandyci a potomkowie AK, że to bohaterowie. Żołnierze AK mieli honor i za niepodporządkowanie się zaborcy byli tępieni, a ich rodziny prześladowane przez wiele lat. Natomiast ubecja postanowiła szybko się urządzić i żyć w luksusach na garnuszku NKWD. Ja się nie dziwię, że jak komuś dziadka czy ojca zabili, to ma teraz żal, ale że dziadek był podłym ubekiem, kapował, katował i trzymał w piwnicy swoich kolegów z oddziału tego nie chcą przyjąć do wiadomości. Poczytajcie so... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:46
Tak samo Putin nie napadł na Ukraine jak UB i NKWD walczyła z bandytami...
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:45
Hańba to te głupawe komentarze, lewackich szczekaczek!
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 26 lutego 2017 o 17:59
Dajcie mi przykład który z wyklętych był ideowo związany z jakąś organiacją , przecież to byli wolni strzelcy, niektórzy byli tak napici bimbrem, że nie zauważyli jak amnestia obowiązywała/
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 15:05
Dziennik promuje imprezę aż trzeszczy, nieprawdaż ?! Czyli kaganiec nadal założony.
Avatar
?????? / 26 lutego 2017 o 14:38
A żoliborska willa?????
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:21
ha o Stolcmanie z domu, czyli Kwaśniewskim, pijaku i opoju nie wspomnę
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:19
wąśród ludzi podziemia, lasu itp. byli niestety zdrajcy i donosiciele... jak pokazuje najnowsza historia nawet Prezydentem mógł zostać nijaki TW "Bolek" lub prostak typu "Bul" Komoruski...
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:17
Tochman typowo polskie nazwisko...
Avatar
Janek / 27 lutego 2017 o 09:56
Lubię Swoją Wieś napisał:
Dajcie mi przykład który z wyklętych był ideowo związany z jakąś organiacją , przecież to byli wolni strzelcy, niektórzy byli tak napici bimbrem, że nie zauważyli jak amnestia obowiązywała/
Sa tylko dwie możliwości, jesteś głupi albo masz za to płacone.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:46
Ten spór nie ma sensu. Resortowe i ubeckie dzieci, będą twierdzić, że to bandyci a potomkowie AK, że to bohaterowie. Żołnierze AK mieli honor i za niepodporządkowanie się zaborcy byli tępieni, a ich rodziny prześladowane przez wiele lat. Natomiast ubecja postanowiła szybko się urządzić i żyć w luksusach na garnuszku NKWD. Ja się nie dziwię, że jak komuś dziadka czy ojca zabili, to ma teraz żal, ale że dziadek był podłym ubekiem, kapował, katował i trzymał w piwnicy swoich kolegów z oddziału tego nie chcą przyjąć do wiadomości. Poczytajcie sobie durne lewaki co się stało z Rotmistrzem Witold Pileckim, pół roku brutalnych przesłuchań, absurdalne zarzuty, wyrok śmierci… Po komentarzach widać, jak głęboko została przyswojona bolszewicka propaganda, i nadal te głupoty są powtarzane. ZGROZA!
Ten spór nie ma sensu. Resortowe i ubeckie dzieci, będą twierdzić, że to bandyci a potomkowie AK, że to bohaterowie. Żołnierze AK mieli honor i za niepodporządkowanie się zaborcy byli tępieni, a ich rodziny prześladowane przez wiele lat. Natomiast ubecja postanowiła szybko się urządzić i żyć w luksusach na garnuszku NKWD. Ja się nie dziwię, że jak komuś dziadka czy ojca zabili, to ma teraz żal, ale że dziadek był podłym ubekiem, kapował, katował i trzymał w piwnicy swoich kolegów z oddziału tego nie chcą przyjąć do wiadomości. Poczytajcie so... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:46
Tak samo Putin nie napadł na Ukraine jak UB i NKWD walczyła z bandytami...
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 09:45
Hańba to te głupawe komentarze, lewackich szczekaczek!
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 26 lutego 2017 o 17:59
Dajcie mi przykład który z wyklętych był ideowo związany z jakąś organiacją , przecież to byli wolni strzelcy, niektórzy byli tak napici bimbrem, że nie zauważyli jak amnestia obowiązywała/
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 15:05
Dziennik promuje imprezę aż trzeszczy, nieprawdaż ?! Czyli kaganiec nadal założony.
Avatar
?????? / 26 lutego 2017 o 14:38
A żoliborska willa?????
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:21
ha o Stolcmanie z domu, czyli Kwaśniewskim, pijaku i opoju nie wspomnę
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:19
wąśród ludzi podziemia, lasu itp. byli niestety zdrajcy i donosiciele... jak pokazuje najnowsza historia nawet Prezydentem mógł zostać nijaki TW "Bolek" lub prostak typu "Bul" Komoruski...
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 12:17
Tochman typowo polskie nazwisko...
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 25 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 4

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!