sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Baza ze śmieciami ma nowe zezwolenie

Dodano: 26 stycznia 2016, 07:17
Autor: Dominik Smaga

W niedzielę straciło ważność zezwolenie na działalność bazy spółki SITA Wschód przy ul. Ciepłowniczej. Spółka dostała nowe, jednak nie będzie mogła już zwozić w to miejsce odpadów zmieszanych, a jedynie tzw. frakcję suchą. Baza będzie działać nadal

Na działalność bazy przy Ciepłowniczej wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy os. Kruczkowskiego, którzy informowali o niemiłych zapachach i gryzoniach. Pojawiały się wręcz żądania, by bazę zlikwidować, co nie było możliwe, bo firma miała ważne pozwolenie. Ważność tego dokumentu wygasła z końcem dnia 23 stycznia.

– Wydaliśmy nową decyzję, na 10 lat. Zezwala ona na zbieranie tu odpadów suchych, które mogą tu być przechowywane przetwarzane – potwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Zezwolenie nie obejmuje natomiast odpadów zmieszanych oraz zielonych, których firma nie będzie mogła tu przetwarzać.

Jak informuje Beata Krzyżanowska, spółka wnioskowała o to, by pozwolono jej na tzw. przesypownię. O co chodzi? Firma chciała zwozić odpady zmieszane do bazy przy Ciepłowniczej i tu je przeładowywać.

– Nie dostała na to naszej zgody – mówi rzeczniczka. – Ze względu na uciążliwości dla mieszkańców zdecydowaliśmy, że wszystkie odpady zmieszane muszą trafiać bezpośrednio do instalacji przetwarzania Kom Eko, albo do instalacji zastępczych w Bełżycach, Puławach, Łęcznej lub Radzyniu Podlaskim.

Co w praktyce będzie oznaczać zmiana zezwolenia na działalność firmy?

Jej prezes zapowiada komentarz na poniedziałek. – Wtedy mam otrzymać decyzję – mówi Robert Wiciński, prezes SITA Wschód.

Spółka niedawno ogłosiła, że wyprzedaje trzy rozdrabniarki, których używała w swojej bazie do przetwarzania tzw. mokrej frakcji odpadów.

Mająca swoją bazę przy Ciepłowniczej spółka SITA Wschód odpowiada za wywóz odpadów od mieszkańców znacznej części miasta. W wyniku ogłoszonego przez Ratusz przetargu firma zgłasza się po śmieci do mieszkańców Wieniawy, Starego Miasta, Śródmieścia, Czubów Południowych, Wrotkowa, Zemborzyc, Bronowic, Kośminka, Dziesiątej, Głuska, Abramowic i dzielnicy Za Cukrownią. Pozostałe dzielnice obsługuje Kom-Eko i tak będzie nadal, z wyjątkiem Sławinka, Szerokiego, Konstantynowa i osiedli LSM, bo tu świadczenie usługi przejmie nowy gracz na lubelskim rynku, którym jest kraśnicka spółka Ekoland.

Czytaj więcej o: Lublin wywóz śmieci Sita
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak blisko osiedla nie powinno być takich zakładów i bardzo się dziwię, że Urząd Miejski wydał zezwolenie na dalsze 10 lat. Z pewnością by tak nie było, gdyby mieszkali w tej okolicy urzędnicy z UM. Takie decyzje krzywdzą mieszkańców i po prostu olewają ich protesty! Gdzie są radni tej dzielnicy, że nie dbają o swoich wyborców? Szczury jak były, tak będą dalej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!