Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2015 r.
17:18

Lublin: Tak wygląda LCK, jeden z najnowocześniejszych budynków w mieście

0 21 A A

11 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. znajduje się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, którego budowa właśnie dobiegła końca. Otwarcie nastąpi wiosną przyszłego roku. Rocznie ma się tu odbywać co najmniej 18 imprez. Budowa kosztowała ponad 80 mln zł, połowę pokryto z unijnego dofinansowania.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Idea budowy centrum zrodziła się w 2006 roku, kiedy spółka Rupes zaczęła budowę biurowca przy Al. Racławickich. Wtedy pomyśleliśmy, by na naszej działce tuż obok wybudować budynek Urzędu Marszałkowskiego. Środki, które mogliśmy pozyskać w ramach funduszy unijnych pozwoliły nam również stworzyć Lubelskie Centrum Konferencyjne, które było i jest bardzo potrzebne – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

- Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej w Polsce co roku odbywa się około 20 tys. spotkań biznesowych, z czego ponad połowę stanowią krajowe i międzynarodowe konferencje i kongresy. Ta liczba co roku wzrasta, a wpływy generowane przez ten rynek liczone są już w miliardach złotych – mówi Radosław Dudziński, dyrektor LCK. - Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji województwo lubelskie będzie mogło w pełni wykorzystać ten potencjał. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby zapewnić organizatorom konferencji najwyższy poziom usług. Zamierzamy wykorzystać wszystkie atuty centrum, żeby pokazać nową jakość wydarzeń biznesowych.

Budowa LCK zaczęła się w lutym 2012 roku, jednak po niespełna półtora roku ze względu na opóźnienia zerwano umowę z dotychczasowym wykonawcą. Na początku 2014 roku wybrano nowego – prace dokończyła firma Budimex.

W budynku nie brakuje nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest znajdująca się w holu głównym multimedialna fontanna, która umożliwia wyświetlanie napisów, czy logotypów. - W Polsce są chyba dwie takie fontanny. Warto też wspomnieć o jedynej w kraju, a nawet i w Europie szklanej fasadzie o konstrukcji cięgnowej, do powstania której użyto półtora tys. mkw. szkła – wylicza Artur Wasilewski z firmy Budimex.

Budynek ma dziewięć kondygnacji, w tym sześć naziemnych. Na ostatnim piętrze znajduje się restauracja, z której można podziwiać panoramę Lublina.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:30
Miejsce na porządne zawody kulturystyczne w lbn :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 18:50
Tradycyjne, lubelskie marudzenie. To brzydkie, to niepotrzebne, do za drogie .... a generalnie to po co to!?!?!?! Być MOŻE największy PROBLEM Lublina w 'niedorozwoju inwestycyjnym' tkwi właśnie w mentalności mieszkańców (jeśli oczywiście, komentarze są pisane przez grupę reprezentatywną !?!? - mieć nadzieję, że nie!)
Avatar
histeryk / 2 stycznia 2016 o 08:51

Przecież te obydwie inwestycje ''wydeptał'' Palikot zapomnieliście?Poczytajcie historię DW lub KL sprzed kilku lat.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 07:42
Może i najnowocześniejszy ale brzydki jak krowi tyłek. Porównać gmach Teatru w budowie ( zburzony ) do tego drapaka Made in PSL + POkraki na szmoncesy i imprezy kochających inaczej to jak porównanie Volvo ( Teatr ) do Syrenki ( LCK ). Ten fakt nie nasuwa refleksji POkrakom i Wieśniakom tylko dalej na GWno wołają papu.
Avatar
Renata / 31 grudnia 2015 o 16:00

a gdzie się podziała "eLka"? czy logotyp LCK nie powinien nawiązywać do identyfikacji województwa? brak spójności z marketingiem regionu powinien zostać szybko naprawiony!

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:31

Dobrze,że takie miejsce powstało w Lublinie. Ciężko jest znaleźć w Lublinie miejsce do organizacji dużych konferencji czy spotkań biznesowych.

"Konferencje" budżetówki, lekarzy, prawników i lubelskich pseudo-biznesmenów.

Ochleje przy whisky i ośmiorniczkach.

Max 20 - 30 eventów w ciągu roku.

Wiatr będzie hulał w tym wielkim gmachu przez większą część roku.

Wiocha.pl.

Avatar
verally mako / 31 grudnia 2015 o 13:07

Ooooojj, maść na ból dupy by się przydała widzę większości. Rzeczywistość Barei to objawia się w typowej cebulackiej postawie, bo nikomu nic nie pasuje i takim zgnuśniałym malkontentom nigdy się nie dogodzi. Najlepiej, żeby wybudowali w to miejsce 4 kościoły, pewnie na tacę byście sypnęli czym prędzej.

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 11:53
Sobczak w kasku...a powinien być w kafatanie
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:47
Bareja chyba oszalał już od nieustannej histerii widząc co tu się dzieje.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:44
Miś ns miarę naszych możliwości...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:30
Miejsce na porządne zawody kulturystyczne w lbn :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 18:50
Tradycyjne, lubelskie marudzenie. To brzydkie, to niepotrzebne, do za drogie .... a generalnie to po co to!?!?!?! Być MOŻE największy PROBLEM Lublina w 'niedorozwoju inwestycyjnym' tkwi właśnie w mentalności mieszkańców (jeśli oczywiście, komentarze są pisane przez grupę reprezentatywną !?!? - mieć nadzieję, że nie!)
Avatar
histeryk / 2 stycznia 2016 o 08:51

Przecież te obydwie inwestycje ''wydeptał'' Palikot zapomnieliście?Poczytajcie historię DW lub KL sprzed kilku lat.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 07:42
Może i najnowocześniejszy ale brzydki jak krowi tyłek. Porównać gmach Teatru w budowie ( zburzony ) do tego drapaka Made in PSL + POkraki na szmoncesy i imprezy kochających inaczej to jak porównanie Volvo ( Teatr ) do Syrenki ( LCK ). Ten fakt nie nasuwa refleksji POkrakom i Wieśniakom tylko dalej na GWno wołają papu.
Avatar
Renata / 31 grudnia 2015 o 16:00

a gdzie się podziała "eLka"? czy logotyp LCK nie powinien nawiązywać do identyfikacji województwa? brak spójności z marketingiem regionu powinien zostać szybko naprawiony!

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:31

Dobrze,że takie miejsce powstało w Lublinie. Ciężko jest znaleźć w Lublinie miejsce do organizacji dużych konferencji czy spotkań biznesowych.

"Konferencje" budżetówki, lekarzy, prawników i lubelskich pseudo-biznesmenów.

Ochleje przy whisky i ośmiorniczkach.

Max 20 - 30 eventów w ciągu roku.

Wiatr będzie hulał w tym wielkim gmachu przez większą część roku.

Wiocha.pl.

Avatar
verally mako / 31 grudnia 2015 o 13:07

Ooooojj, maść na ból dupy by się przydała widzę większości. Rzeczywistość Barei to objawia się w typowej cebulackiej postawie, bo nikomu nic nie pasuje i takim zgnuśniałym malkontentom nigdy się nie dogodzi. Najlepiej, żeby wybudowali w to miejsce 4 kościoły, pewnie na tacę byście sypnęli czym prędzej.

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 11:53
Sobczak w kasku...a powinien być w kafatanie
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:47
Bareja chyba oszalał już od nieustannej histerii widząc co tu się dzieje.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:44
Miś ns miarę naszych możliwości...
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 1

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 5

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!