niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Budżet obywatelski - wpłynęło kilkadziesiąt pomysłów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2014, 00:01
Autor: Dominik Smaga

W poniedziałek jest ostatnia szansa na złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego, na który miasto zarezerwowało 10 milionów złotych.

Do tej pory do magistratu wpłynęło kilkadziesiąt pomysłów. Pomysły są różne, np. rodzice uczniów z Gimnazjum nr 5 chcą odnowienia boiska, proszą też o siłownię zewnętrzną. Z kolei uchodźcy z ośrodka przy Wrońskiej wystąpili o remont odcinka ulicy.

Ten, kto chciałby złożyć swój, musi się pospieszyć. Wniosek można pobrać ze strony obywatelski.lublin.eu. W formularzu należy opisać i uzasadnić swój projekt, ale należy pamiętać, że zadanie musi dotyczyć wyłącznie działek należących do miasta i musi być możliwe do zrealizowania w ciągu roku 2015. Konieczne jest też oszacowanie niezbędnych wydatków, w czym pomóc może specjalny "cennik miejski” opublikowany na wspomnianej stronie internetowej.

Pod wnioskiem trzeba jeszcze zebrać odpowiednią liczbę podpisów. W przypadku tzw. małych projektów o wartości nie przekraczającej 500 tys. zł wystarczy 20 podpisów, a pod "dużymi projektami” o wartości od 500 tys. do 1,5 mln zł musi się podpisać 40 osób.

Tak przygotowany wniosek trzeba złożyć w jednej z filii Biura Obsługi Mieszkańców, które mieszczą się przy Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Kleeberga 12a, Szaserów 13-15 oraz w Ratuszu. Można też wysłać wniosek pocztą, a decydująca będzie czerwcowa data na stemplu.

Zebrane wnioski będą ocenione pod kątem ich poprawności. A następnie poddane jesienią pod głosowanie. Projekty, które zyskają najwięcej głosów trafią na listę miejskich wydatków. Na duże projekty Ratusz przeznaczy 4,5 miliona, a na małe 5,5 mln zł.

Kto składa i decyduje

Uwaga! Do wszystkich czynności takich jak: składanie wniosków, udzielanie im poparcia poprzez złożenie podpisu, jak również późniejsze głosowanie upoważnione są wszystkie osoby, które mają ukończone 16 lat i mieszkają na terenie Lublina.

Nie jest konieczny meldunek, wystarczy oświadczenie o zamieszkiwaniu w Lublinie, co umożliwia złożenie wniosku również przyjezdnym studentom.
  Edytuj ten wpis
Marlrna
Przemysław Leniak
pierdzik
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marlrna
Marlrna (30 czerwca 2014 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Od 2 lat prowadzę korespondencję i rozmowy telefoniczne z Radą Miasta, Panem Prezydentem i urzędnikami w sprawie dróg i wody na cmentarzu na Majdanku. I tylko obiecanki, więc po co się produkować. Dopiero przed wyborami będą znowu do nas skamleć.

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (30 czerwca 2014 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

youtube.com/watch?v=f1gHrVNxu9o

...
 

Rozwiń
pierdzik
pierdzik (30 czerwca 2014 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mnie wkurzała nachalna reklama głosowa w komunikacji miejskiej tej inicjatywy. Dlatego też olewam ten cały Budżet Obywatelski!!!!

Rozwiń
as
as (30 czerwca 2014 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

no a kto ma zdecydować jak nie mieszkańcy, tyle, że najpierw urzędnicy odsieją durne pomysły typu remont kościoła ewentualnie budowę placu zabaw na terenach nie należących do gminy

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (30 czerwca 2014 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przy okazji kto jak nie przekręciarz może namawiać do nieczepiania się szczegółów regulaminu kiedy chodzi o pieniądze tak duże jak 10 milionów złotych które banda urzędnicza wyprowadza właśnie z budżetu bez żadnej kontroli...
...
oczywiście ja nie pytam o jakieś kruczki prawne ale o to kto realnie zdecyduje na co pójdzie te 10 mln
czyli o skład zespołu ds budżetu obywatelskiego - jedyną faktycznie decyzyjna grupę w tej sprawie
niestety utajnioną

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!