wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Ferie w mieście

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2013, 15:17

 (Archiwum)
(Archiwum)

Rozpoczęły się ferie. Co można robić w Lublinie?

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin” (ul. Judyma 2a)

Akcja "F2 = FAJNE FERIE” na Węglinie odbędzie się w formie dwóch turnusów. Pierwszy trwa od 11 do 15 lutego, drugi od 18 do 22 lutego. Zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 9–15. Dzieci w wieku 4–5 lat mogą brać udział w zajęciach pod opieką rodziców. Koszt za udział dziecka w jednym turnusie to 50 zł. W ramach opłaty dzieci mają zapewnione opiekę kadry instruktorskiej, materiały warsztatowe i ubezpieczenie, wyżywienie we własnym zakresie.

W programie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne łączące śpiew, muzykę, rękodzieło oraz elementy parateatralne, warsztaty konstruktorskie, komiksowe oraz Mała Akademia Filmowa, podczas której dzieci dowiedzą się m.in. jak powstają filmy animowane. W ramach podsumowania pierwszego tygodnia ferii będzie można obejrzeć wystawę prac, które powstały podczas warsztatów.
Uczestnicy drugiego turnusu również będą mogli poznać tajniki powstawania filmów, a także popracować z kamerą. W programie znalazły się także warsztaty pracy z dźwiękiem, plastyczne i teatralne. Nie zabraknie też zajęć z komiksem, muzyką i fotografią. Będzie też coś dla amatorów robotyki, dzieciaki dowiedzą się jak zbudować robota w domowych warunkach.

Szczegóły pod nr tel. (81) 466 59 10 i adresem e-mail: info@ddkweglin.pl.

Klub Osiedlowy "Miniatura” (ul. Śliwińskiego 1)

Zajęcia od 11 do 22 lutego dla dzieci powyżej 7 lat odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Wszystkie są bezpłatne (rodzice kupują tylko bilety MPK).

W programie pierwszego tygodnia ferii m.in. filmy, warsztaty plastyczne, turnieje sportowe, pokazy taekwon-do. Dzieci wezmą również udział w wycieczkach do Teatru Andersena (spektakl "Pasterka i Kominiarczyk”) i Ośrodka "Radość” w Galerii Olimp. Będą też filmy, spektakle teatralne w wykonaniu teatru Art-Re z Krakowa oraz spacer ulicami Starego Miasta.
Drugi tydzień ferii rozpoczną warsztaty tańca nowoczesnego i spotkanie ze studentami w ramach międzynarodowego projektu "Across the Skyline”. W programie znalazły się też projekcje filmowe, konkursy sprawnościowe, warsztaty plastyczne. Nie zabraknie teatru. Dzieci będą mogły obejrzeć spektakl "Śpiąca Królewna” w Teatrze Andersena i warsztatach teatralnych. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy dostaną upominki.

Szczegóły pod nr tel. (81) 741 27 73 i na www.dkm-miniatura.blogspot.com.

Dzielnicowy Domu Kultury SM "Czechów” (ul. Kiepury 5a)

Zajęcia od 11 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 11–16. Karnety tygodniowe w cenie 18 zł, dla rodzeństwa w cenie 15 zł.
W programie m.in. konkursy, warsztaty teatralne, plastyczne, taneczne i muzyczne. Będą też projekcje filmowe, wycieczki do centrum rozrywki dla najmłodszych – Kid's Club i Magic Park oraz konkurs dla przebierańców. Dzieci będą mogły także obejrzeć spektakle w Teatrze Andersena – "Pasterka i Kominiarczyk” i "Śpiąca królewna” oraz w wykonaniu Teatru Art–Re z Krakowa.
Uczestnicy imprezy będą również przygotowywać m.in. teksty, rysunki, łamigłówki, krzyżówki do gazety "Kaprys”, która zostanie wydana na koniec ferii.

Szczegóły pod nr tel. (81) 741 99 11 i na www.dzielnicowydomkulturysmczechw.blogspot.com.
Dom Kultury Błonie (ul. Dragonów 2)

Impreza dla dzieci w wieku 7–13 lat. Zajęcia od 11 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9–15. Koszt za tydzień dla mieszkańców os. Błonie – 40 zł, dla pozostałych – 50 zł.

W programie ferii znalazły się warsztaty taneczne, teatralne, plastyczne i sportowe. Nie zabraknie wycieczek do kina, Teatru Andersena, centrów rozrywki dla dzieci i na lodowisko. Na zakończenie ferii wszystkie dzieci dostaną nagrody.
Szczegóły pod nr tel. (81) 527 47 00 i na www.dkblonie.bloog.pl.

Domu Kultury "Skarpa” (ul. Przytulna 4)

Impreza dla dzieci w wieku 7–12 lat będą odbywać się od 11 do 22 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 9–16. Koszt za tydzień: 40 zł – dla członków SM "Czuby”, 50 zł – dla pozostałych (bilety MPK i prowiant we własnym zakresie).
W programie: zajęcia plastyczne, modelarskie, taneczne, konkursy sprawnościowe. Poza tym będą gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz wyjścia do kina, Teatru Andersena, Kid's Clubu, podziemi Starego Miasta i na lotnisko w Świdniku. Ferie zakończy zabawa karnawałowa.
Szczegóły pod nr tel. (81) 527 46 48 i na www.domkulturyskarpa.pl.

Dom Kultury "Łęgi” (ul. Tatarakowa 28)

Zajęcia będą odbywać się od 11 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku. Koszt: 45 zł za tydzień – dla członków SM "Czuby”, 60 zł – dla pozostałych. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7–12 lat.
W ramach imprezy dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów muzycznych, ekologicznych, plastycznych i tanecznych. Będą też wyjścia do centrów rozrywki dla dzieci, kina i Teatru Andersena. W programie znalazły się także zabawy z animatorem i spotkania z młodzieżą z róznych krajów w ramach projektu "Across The Skyline”.

Szczegóły pod nr tel. 503 37 66 33, na www.dk-tatarakowa.ocom.pl i pod adresem: dk-tatarakowa@wp.pl.

Klub Osiedlowy "Przyjaźni” (ul. Przyjaźni 13)

Zajęcia zorganizowane dla dzieci będą odbywać się od 11 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Zajęcia w klubie są bezpłatne. Rodzice płacą tylko za wycieczki (bilety wstępu).
Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, plastycznych i sportowych. W programie znalazły się też wycieczki do kina, Teatru Muzycznego i Teatru Andersena, Muzeum Apteki i Muzeum Lubelskiego. Na zakończenie ferii każde dziecko dostanie upominek.
Szczegóły pod nr tel. (81) 746 18 00.

Klub Osiedlowy "Niepodległości” (ul. Tumidajskiego 2)

Zajęcia zorganizowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Impreza trwa od 11 do 22 lutego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Koszt – 45 zł za tydzień.

W programie m.in. wycieczki do kina, Teatru Andersena i centrów rozrywki dla dzieci. Będą też warsztaty plastyczne, teatralne, turnieje sportowe i konkursy. Na zakończenie ferii dzieciaki dostaną upominki.

Szczegóły pod nr tel. (81) 747 21 82 i adresem: klub.osiedlowy@autograf.pl.

Ferie z Caritas

Lubelska Caritas przygotowała zimowisko dla dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych oraz wychowanków placówek opiekuńczych.
Między 12 a 18 lutego uczniowie z archidiecezji lubelskiej spędzą ferie w dąbrowickim "Domu Spotkania”. W imprezie weźmie udział blisko 70 uczniów, w wieku od 8 do 16 lat. Będą szukać skarbów, spotykać się z ciekawymi ludźmi i jeździć na wycieczki. Organizatorzy zaplanowali dla nich także m. in. bal karnawałowy, Mini Listę Przebojów, wieczór kabaretowy, warsztaty nowych umiejętności i zajęcia ze śmiechoterapii. Jeśli pogoda dopisze, nie zabraknie także największej zimowej atrakcji – kuligu. Impreza jest bezpłatna.
Szczegóły pod nr tel. (81) 532 95 71 i (81) 743 64 65 oraz na www.lublin.caritas.pl.

Ferie z IPN

Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na "Ferie z IPN”, które odbędą się w dniach 11-22 lutego w sali konferencyjno wystawienniczej (ul. Staszica 22A). W programie m.in. warsztaty dla maturzystów oraz pokazy filmów z krótkim wprowadzeniem historyka z Instytutu.

UWAGA! Na warsztatach ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy (tel. 81 53 63 424, 81 53 63 467 w godz. 9–15 lub e-mail: agata.fijuth@ipn.gov.pl)

Kino Bajka (ul. Radziszewskiego 8)

Kino Bajka przygotowało specjalny przegląd filmowy. Dzieci zobaczą cztery atrakcyjne nowości.
12 lutego – "Renifer Niko ratuje brata” 2D (bilet w cenie 10 zł), 14 lutego – "Ralph Demolka” 3D (bilet – 12 zł), 19 lutego – "Strażnicy marzeń” 3D (bilet – 10 zł) i 21 lutego – "Zambezia” 2D (bilet – 10 zł). Seanse rozpoczynać się będą o godz. 10.30.
Oprócz projekcji będą też konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów kultury. Organizatorzy przygotowali słodkie nagrody i mnóstwo innych niespodzianek.

Szczegóły pod nr tel. (81) 533 88 72 i na kinobajka.nazwa.pl.

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5 a)

Od piątku (9 lutego) do soboty (23 lutego) "Zimowa majsternia” dla dzieci i młodzieży. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowane będą zajęcia plastyczne, muzyczne, czy spotkania z opowieścią z cyklu "Słowodaję”.
Warsztaty: "Wzory i desenie” – projektowanie i drukowanie na tkaninach, "Kreatywne Formy Recyklingu”, "Tajemnicze kropki” – zabawy brajlem, "Kartkomania” – warsztat scrapbookingu dla najmłodszych, warsztat teatru impro, "Muzyka bez instrumentów” – warsztaty beatboxu.
Tel. (81) 533 08 18.

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego

Dla dzieci przez cały okres ferii w filiach bibliotecznych bezpłatny dostęp do Internetu. Dzieci pod okiem bibliotekarzy będą mogły bezpiecznie po nim surfować.

Codziennie w wybranych filiach bibliotecznych będzie realizowany program zajęć plastycznych, literackich, zajęcia dla grup i indywidualne spotkania dla czytelników oraz ogłaszane konkursy. Zajęcia są bezpłatne.

Szczegółowy harmonogram na stronie Internetowej www.mbp.lublin.pl.

Filie MBP im. H. Łopacińskiego

W pierwszym tygodniu ferii w kilku lubelskich bibliotekach odbędzie się seria specjalnych warsztatów i wykładów o deskorolce dla dzieci w wieku 6–12 lat.

Zajęcia poprowadzi Jacek Harasimiuk – laureat nagrody Żurawia 2011 w kategorii Animator Kultury. Tematem wykładów będzie: "Czym jest deskorolka dla osób jeźdzacych na niej”, oraz: "Jak deskorolka pomaga w codziennym życiu”.

– W ferie chciałbym w trakcie krótkiego wykładu przekazać zebranym dzieciakom to, co mnie kręci w desce – czyli to, że jazda na deskorolce zmienia postrzeganie świata i daje dużo dobrych wrażeń i pozytywnych myśli. Chciałbym zachęcić dzieciaczki do wiary w lecznicze działanie pasji, że gdy człowiek się w coś zaangażuje, to daje to dużo szczęścia – wyjaśnia Jacek Harasimiuk.

Warsztaty oraz krótki wykład odbędą się w następujących dniach i bibliotekach: poniedziałek 11 lutego, godz. 10-11 –filia nr 35, ul. Bursztynowa 20, wtorek 12 lutego, godz. 10:30-11:30 – filia nr 32, ul. Szaserów 13-15, piątek 15 lutego, godz. 12-13 – filia nr 9, ul. Krańcowa 106.

Filia Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice” (ul. Hutnicza 28a)

Akcja "Zima w mieście”. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone będą podczas dwóch 5-dniowych turnusów w godzinach 9-15.
Koszt udziału w turnusie wynosi 55 zł. Jedzenie i picie we własnym zakresie.

Pierwszy turnus w poniedziałek (11 lutego)., wyjście do Teatru im. H. Ch. Andersena na spektakl "Pasterka i Kominiarczyk”, wyjście do Narodowego Banku Polskiego na warsztaty: "Zabezpieczenia polskich banknotów przed fałszowaniem”, do kina "Bajka”, Klubu Firro i sali zabaw "Latająca Owca”. Planszowe gry, zajęcia edukacyjne w Galerii Labirynt, gry i zabawy świetlicowe.
II turnus zaczyna się w poniedziałek (18 lutego) z podobnym programem.

Tel. (81) 746 61 94. Szczegółowy program na stronie internetowej www.ddkbronowice.pl.

Dom Kultury "Ruta” SM "Czuby” (ul, Różana 8)

Zajęcia dla dzieci od lat 7 odbywają się w godzinach 9-15.

Koszt udziału w jednym turnusie dla członków SM "Czuby” – 45 zł, dla pozostałych – 55 zł.

I tydzień (od poniedziałku 11 lutego) – wyjście na spektakl pt: "Tańcząca królewna”, wycieczka do Urzędu Marszałkowskiego – Spotkanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, wyjście do Magic Parku, do Teatru H. Ch. Andersena ,warsztaty bębniarskie, zajęcia świetlicowe, gry planszowe, komputerowe, konkursy, Akademia Małego Widza – oglądamy najpiękniejsze polskie bajki

II tydzień (od poniedziałku 18 lutego) – wyjście do kina na film pt.: "Dzwoneczek i uczynne wróżki”, do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na wystawę poświęconą rocznicy Powstania Styczniowego, do Muzeum Lubelskiego, do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl pt.: "Śpiąca królewna”, wyjazd na ścianę wspinaczkową do Straży Pożarnej (zwiedzanie Straży Pożarnej, wyjście do Magic Parku. Zajęcia świetlicowe, gry planszowe, komputerowe, konkursy. Bal kostiumowy na zakończenie ferii i rozdanie nagród za konkursy.
Tel. (81) 463 70 30.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 (ul. Bernardyńska 14a)

Wszystkie zajęcia bezpłatne, w różnych godzinach, przygotowane dla dzieci i młodzieży (udział od 5-7 lat).
Akcja zima rozpoczyna się w poniedziałek (11 lutego) kończy w sobotę (23 lutego)

W programie m.in. "Poznajemy Lublin” – legendy i opowieści o mieście, zabawa w teatr, wyjście na spektakl do Teatru im. H.Ch. Andersena, do Izby Drukarstwa, nauka gry na gitarze, warsztaty wokalne, perkusyjne, taneczne, plastyczne, żonglerki.
Tel. (81) 53 208 53. Więcej informacji na stronie www.mdk2.lublin.pl.

Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją” (ul. Bolesława Chrobrego 18 i Grodzka 11)
Wszystkie zajęcia są bezpłatne w godz. 10-16.

Ferie zaczyna "Bal u króla Bolesława” w MDK przy ul. Chrobrego 18 w sobotę 9 lutego o godz. 11. Na bal zapraszane są dzieci od lat 5, ale obowiązują zapisy.

Podczas dwóch tygodni ferii czynne będą wszystkie pracownie. W programie są warsztaty teatralne, taneczne, plastyczne, kulinarne (te przy ul. Grodzkiej). Na zakończenie otwarty turniej o puchar Piastów i bal w placówce przy ul. Chrobrego.

Tel. (81) 53 227 40. Szczegółowy program na stronie internetowej www.mdk.lublin.pl.

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a)

Zajęcia feryjne rozpoczynają się w poniedziałek (11 lutego) i trwają w godz. 9-15.30. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–11 lat. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Trzeba zapłacić jedynie za bilet do kina – 10 zł i za przejazd autokarem – 7 zł.
W programie warsztaty taneczne, wokalne, teatr lalek, gry i zabawy, wyjazd na spektakl "Śpiąca królewna”, pokaz dogoterapii, w poniedziałki, środy, piątki kino "Grażyna”.

Tel. (81) 743 48 29.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Strefa H2O przy Al. Zygmuntowskich. MOSiR rozda specjalne kupony uprawniające do kupienia godzinnego biletu na basen za złotówkę. Do rozdysponowania jest 500 promocyjnych wejściówek dla osób indywidualnych. Można je odbierać od 4 lutego w kasie Strefy h2o.Dodatkowo dla grup zorganizowanych z instytucji oświatowych przygotowanych jest 400 biletów. Zgłoszenia przyjmowane są drogą internetową – za pomocą formularza na stronie MOSiR (www.mosir.lublin.pl) lub mailowo (bok@mosir.lublin.pl). Zapisy trwają.

Globus Ski przy ul. Zana. Podczas ferii zimowych od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 12 korzystanie ze stoku narciarskiego będzie tańsze o połowę. W lutym będzie też działać odkryte lodowisko przy Globusie. W dni powszednie do południa za wejście zapłacimy tylko złotówkę.

Icemania przy Al. Zygmuntowskich. W okresie ferii na lodowisku przy Al. Zygmuntowskich godzinna jazda na łyżwach będzie kosztować złotówkę. Oferta obowiązuje w dni powszednie między godz. 8 a 10.

Szczegóły na www.mosir.lublin.pl.

Ferie na strzelnicy

Od soboty (9 lutego) do czwartku (14 lutego) na strzelnicy w miejscowości Borowica Centrum Szkoleń Strzeleckich Shooter w Lublinie organizuje naukę strzelania z broni ostrej dla dzieci i młodzieży. Koszt ok. 50 zł. W przypadku grup i osób indywidualnych niepełnoletnich niezbędna jest obecność rodziców lub opiekunów.

Informacje o zapisach i terminach na stronie Internetowej www.shooter.com.pl pod nr. tel. 502 290 040, albo drogą mailową: info@shooter.com.pl.

Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją” (ul. Bolesława Chrobrego 18 i Grodzka 11)

Ferie zaczyna "Bal u króla Bolesława” w MDK przy ul. Chrobrego 18 w sobotę 9 lutego o godz. 11. Na bal zapraszane są dzieci od lat 5, ale obowiązują zapisy.

Podczas dwóch tygodni ferii czynne będą wszystkie pracownie. W programie są warsztaty teatralne, taneczne, plastyczne, kulinarne (przy ul. Grodzkiej). Na zakończenie otwarty turniej o puchar Piastów i bal w placówce przy ul. Chrobrego. Zajęcia odbywają się w godz. 10-16. Są bezpłatne. Tel. (81) 53 227 40

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a)

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek (11 lutego) i będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.30. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-11 lat. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Trzeba zapłacić jedynie za bilet do kina – 10 zł i za przejazd autokarem – 7 zł.
W programie: warsztaty taneczne, wokalne, teatr lalek, gry i zabawy, wyjazd na spektakl "Śpiąca królewna”, pokaz dogoterapii, w poniedziałki, środy, seans w kinie "Grażyna”. Tel. (81) 743 48 29.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Strefa H2O przy Al. Zygmuntowskich. MOSiR rozda specjalne kupony uprawniające do kupienia godzinnego biletu na basen za złotówkę. Do rozdysponowania jest 500 promocyjnych wejściówek dla osób indywidualnych. Można je odbierać od 4 lutego w kasie Strefy H2O.Dodatkowo dla grup zorganizowanych z instytucji oświatowych przygotowanych jest 400 biletów. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza na stronie MOSiR (www.mosir.lublin.pl).

Globus Ski przy ul. Zana. Podczas ferii zimowych od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 12 korzystanie ze stoku narciarskiego będzie tańsze o połowę. W lutym będzie też działać odkryte lodowisko przy Globusie. W dni powszednie do godz. 12 za wejście zapłacimy tylko złotówkę.

Icemania przy Al. Zygmuntowskich. W dni powszednie w godz. 8 -10 na lodowisku przy Al. Zygmuntowskich godzinna jazda na łyżwach będzie kosztować złotówkę.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
BUSOMAT.PL
EMU
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 stycznia 2017 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polecam ***s://akademos.pl/promocje/ferie-zimowe-2017 ferie na sportowo
Rozwiń
BUSOMAT.PL
BUSOMAT.PL (8 lutego 2013 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na takie przejazdy można poszukać taniego autokary przez BUSOMAT.PL

[url="http://www.busomat.pl"]Wynajem autokarów Lublin[/url]
Rozwiń
EMU
EMU (8 lutego 2013 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego ferie w mieście w jednych Domach Kultury sa bezpłatne, a w innych płatne nawet az 50zł. Oczywiście Dom Kultury "Błonie" chyba nie ma nic do zaoferowania dzieciom, gdyż ich propozycji nie znalazłam.. Ciekawa jestem za jaką cenę.
Rozwiń
Marek
Marek (8 lutego 2013 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[font=arial,helvetica,sans-serif]Szanowna redakcjo[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]Proszę dodać - Ferie 2013 w Poniatowej --> [/font]http://e-poniatowa.pl/ferie-zimowe-2013-w-poniatowej/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!