Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2011 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Lublin: Groził, że zastrzeli kobietę na przystanku

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 12 A A
Policjanci zatrzymali awanturnika (Fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)
Policjanci zatrzymali awanturnika (Fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)

Mieszkanka Lublina zwróciła uwagę mężczyźnie, który awanturował się na przystanku. Wtedy ten wyciągnął pistolet i zagroził, że ją zastrzeli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj, około godz. 17-stej kobieta stała na przystanku przy ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Wracała do domu z wnuczkiem. Widziała, że do innej pasażerki, która była na przystanku z dwójką kilkuletnich, dziewczynek podszedł starszy mężczyzna.

- Z rozmowy wynikało, że osoby dobrze się znają – mówi Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. - Mężczyzna zaczął szarpać ją za włosy i wyzywać.

Mieszkanka Lublina zwróciła mu uwagę. Wówczas mężczyzna wyciągnął z kurtki przedmiot przypominający pistolet i przyłożył jej do głowy.

- Krzyczał aby się nie wtrącała, bo ją zastrzeli – dodaje Fijołek. - Kobieta wycofała się i po odejściu sprawcy zadzwoniła na policję. Mężczyzna odszedł z jedną z dziewczynek, a jego znajoma po kilku minutach poszła z drugą dziewczynką w tym samym kierunku.

Awanturnika zatrzymali policjanci. 59-latek oddał im miotacz gazu i wiatrówkę.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karoooool / 9 lutego 2011 o 13:21
No to sobie poczekasz, bo takiej ustawy na razie nikt nie uchwalił
Avatar
Gość / 8 lutego 2011 o 23:52
Myślę,ze na prawdziwe efekty ustawy o powszechnym dostępie do broni należy jeszcze troszeczkę czasu poczekać.
Avatar
kolo / 8 lutego 2011 o 22:57
to tak jak kiedyś z Wojskiem
Jak tylko koszary i picie to OK
Jak się na działania wojenne zaczeło jezdzic to...
pupa i juz nikt za bardzo nie chce.
Tylko sie bawic w "wojo"
Avatar
stef / 8 lutego 2011 o 22:55
a co Straż Miejska jest od mandatów za parkowanko i kup psów na chodnikach.
Też patrole maja tylko ze...
właśnie "niby nie do tego" są. Tak się przyjęło :/
Avatar
V / 8 lutego 2011 o 20:38
Policja Policją ale brawa należą się dla tej kobiety! To ona zareagowała na nieprawidłowe zachowanie kolesia, to ona potem, mimo, że jej groził, nie podkuliła ogona tylko powiadomiła Policję. Patroli na każdym metrze kwadratowym ustawić się nie da. To nasza postawa często decyduje o tym czy jest bezpiecznie. Koleś myślał, że bezkarnie może sobie robić co chce. Przeliczył się.
Avatar
kazik / 8 lutego 2011 o 20:03
[quote name='Anonim' timestamp='1297174882' post='434921']
Pomieram komentarz! Policji wieczorami na kalinowszczyznie nie widac wogole.A chuligani i bandyci robią co chca.moze takimi tematami niech sie dziennik wschodni zajmie
[/quote]

fakt jest taki że pieszych nie ma a na pewno nie z komisariatów, kiedyś podszedłem do policjantów co szli pieszo i zapytałem skąd są to odpowiedzieli że z SPPP i wytłumaczyli mi co nieco. od tamtej pory zwracam uwagę na to i teraz wiem że tylko ci panowie dbają o nasze bezpieczeństwo
Avatar
ee / 8 lutego 2011 o 18:40
O ja pierdzielę a ja tam mieszkam.
Jutro kupuję wiatrówkę i "bolończyk" z gazem.
Kalinowszczyźnianin
Avatar
andrzej / 8 lutego 2011 o 18:11
o kurde, ale mam sąsiadów; strach pomyśleć co jeszcze w kieszeniach noszą.
Avatar
Gość / 8 lutego 2011 o 15:27
Popieram Was! Nie tylko w Lublinie się tak dzieje - mieszkam w Kraśniku i nie pamiętam kiedy u siebie na osiedlu widziałem jakiś pieszy patrol policji, czy straży miejskiej (a co tam nawet nie pamiętam kiedy jakiś radiowóz zajechał przed blok). Wożą się tylko głównymi ulicami i z taką prędkością że nawet nie są w stanie niczego zauważyć, najchętniej łapią za wykroczenia drogowe, ale porządku to już nikt nie pilnuje. Jednym słowem prewencja policji jest beznadziejna.
Avatar
Anonim / 8 lutego 2011 o 15:21
Pomieram komentarz! Policji wieczorami na kalinowszczyznie nie widac wogole.A chuligani i bandyci robią co chca.moze takimi tematami niech sie dziennik wschodni zajmie
Avatar
Karoooool / 9 lutego 2011 o 13:21
No to sobie poczekasz, bo takiej ustawy na razie nikt nie uchwalił
Avatar
Gość / 8 lutego 2011 o 23:52
Myślę,ze na prawdziwe efekty ustawy o powszechnym dostępie do broni należy jeszcze troszeczkę czasu poczekać.
Avatar
kolo / 8 lutego 2011 o 22:57
to tak jak kiedyś z Wojskiem
Jak tylko koszary i picie to OK
Jak się na działania wojenne zaczeło jezdzic to...
pupa i juz nikt za bardzo nie chce.
Tylko sie bawic w "wojo"
Avatar
stef / 8 lutego 2011 o 22:55
a co Straż Miejska jest od mandatów za parkowanko i kup psów na chodnikach.
Też patrole maja tylko ze...
właśnie "niby nie do tego" są. Tak się przyjęło :/
Avatar
V / 8 lutego 2011 o 20:38
Policja Policją ale brawa należą się dla tej kobiety! To ona zareagowała na nieprawidłowe zachowanie kolesia, to ona potem, mimo, że jej groził, nie podkuliła ogona tylko powiadomiła Policję. Patroli na każdym metrze kwadratowym ustawić się nie da. To nasza postawa często decyduje o tym czy jest bezpiecznie. Koleś myślał, że bezkarnie może sobie robić co chce. Przeliczył się.
Avatar
kazik / 8 lutego 2011 o 20:03
[quote name='Anonim' timestamp='1297174882' post='434921']
Pomieram komentarz! Policji wieczorami na kalinowszczyznie nie widac wogole.A chuligani i bandyci robią co chca.moze takimi tematami niech sie dziennik wschodni zajmie
[/quote]

fakt jest taki że pieszych nie ma a na pewno nie z komisariatów, kiedyś podszedłem do policjantów co szli pieszo i zapytałem skąd są to odpowiedzieli że z SPPP i wytłumaczyli mi co nieco. od tamtej pory zwracam uwagę na to i teraz wiem że tylko ci panowie dbają o nasze bezpieczeństwo
Avatar
ee / 8 lutego 2011 o 18:40
O ja pierdzielę a ja tam mieszkam.
Jutro kupuję wiatrówkę i "bolończyk" z gazem.
Kalinowszczyźnianin
Avatar
andrzej / 8 lutego 2011 o 18:11
o kurde, ale mam sąsiadów; strach pomyśleć co jeszcze w kieszeniach noszą.
Avatar
Gość / 8 lutego 2011 o 15:27
Popieram Was! Nie tylko w Lublinie się tak dzieje - mieszkam w Kraśniku i nie pamiętam kiedy u siebie na osiedlu widziałem jakiś pieszy patrol policji, czy straży miejskiej (a co tam nawet nie pamiętam kiedy jakiś radiowóz zajechał przed blok). Wożą się tylko głównymi ulicami i z taką prędkością że nawet nie są w stanie niczego zauważyć, najchętniej łapią za wykroczenia drogowe, ale porządku to już nikt nie pilnuje. Jednym słowem prewencja policji jest beznadziejna.
Avatar
Anonim / 8 lutego 2011 o 15:21
Pomieram komentarz! Policji wieczorami na kalinowszczyznie nie widac wogole.A chuligani i bandyci robią co chca.moze takimi tematami niech sie dziennik wschodni zajmie
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3