Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2017 r.
13:01

Lublin: Kolejny atak na działaczy partii Razem

Autor: Zdjęcie autora jsz
235 51 A A

W centrum Lublina zaatakowano przedstawicieli partii Razem, którzy zbierali podpisy pod projektem ustawy komitetu "Ratujmy Kobiety". Doszło do szarpaniny. Policjanci zatrzymali jednego z napastników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu, na placu przed Pedetem. – Kilku agresywnym mężczyznom nie spodobała się flaga naszej partii. Po serii wyzwisk chcieli ją wyrwać z naszych rąk - co na szczęście im się nie udało. Nie poprzestali więc na wyzwiskach i zaczęli pluć w naszym kierunku – relacjonują przedstawiciele partii Razem, w specjalnym oświadczeniu.

– Młodzi mężczyźni chcieli zabrać pokrzywdzonym flagę – przyznaje Anna Kamola, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – Doszło do szarpaniny. Dwie osoby z grupy zbierającej podpisy zostały przewrócone na ziemię. Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. To 23- letni mężczyzna.

Mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Student KUL oskarżony

Do podobnego zdarzenia doszło w marcu. Wówczas przedstawicieli partii Razem zaatakował student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Doszło do tego po proteście, zorganizowanym przed gmachem uczelni. Akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi B. trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie.

W dniu napaści w auli KUL odbył się wykład Rebekki Kiessling, amerykańskiej działaczki antyaborcyjnej. Wydarzenie wzbudziło wiele protestów środowisk lewicowych, którzy w Lublinie zorganizowali pikietę.

Jeden z jej uczestników po zakończeniu protestu szedł w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Młodzi ludzie nieśli transparenty i zwiniętą flagę z logo partii. Na pl. Teatralnym zostali zaatakowani. Napastnicy wyrwali im flagę. Doszło do szarpaniny. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

W maju policjanci zatrzymali jednego z napastników - Łukasza B. To student KUL i sympatyk Obozu Narodowo Radykalnego. Za napaść na tle politycznym grozi mu do 5 lat więzienia. 

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 14:25
+1
Kryptogeje z ONR w akcji?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 12:21
Jak w szkopskiej gadzinówce internauta nasi pisze, że Prezydent RP to ..... a Pani Sadurskiej ..... w...... to nasza glina cichutko. Na pytanie dlaczego nie wzywają linkowiczów co szkalują innych. Włączą sie sprawę gdy Prezydent i Pani Sadurska złoży do nich doniesienie. A co zrobicie z moderatorem zatrudnionym w gadzinówce, że puszcza takie parasole. Nie otrzymałem odpowiedzi. Najgorsze, że glina wzywa obywatela i pisze w wezwanie, że w charakterze świadka ( dawny chwyt SB za jaruzela ). Idzieśz na komisartiat a tam dowiadujesz się, że jest sprawa przciwko Tobie bo ktoś sobie tak życzy. To co glina muśi stosować SB chwyty jak rzekomo od 28 lat mamy "Wolną Polskę". Także w/w sprawa i działanie natychmiastyowe bo.... Partia Razem w tle. A jak na 1 manifestacji KOD w Lublinie na Pl. Litewskim wyszła gruba babina i rozpoczęł walkę o demokrację sZklowanie Kaczorów i wyzywała Ich od kurdupli ( chociaż 1 już w 2010 r POgibł ) to nie było w Lublinie ani gliny ani prokuratorów. Gorzej mieliby Ci co bykrzyczeli na Korniszona czy innego POkrakę.
Jak w szkopskiej gadzinówce internauta nasi pisze, że Prezydent RP to ..... a Pani Sadurskiej ..... w...... to nasza glina cichutko. Na pytanie dlaczego nie wzywają linkowiczów co szkalują innych. Włączą sie sprawę gdy Prezydent i Pani Sadurska złoży do nich doniesienie. A co zrobicie z moderatorem zatrudnionym w gadzinówce, że puszcza takie parasole. Nie otrzymałem odpowiedzi. Najgorsze, że glina wzywa obywatela i pisze w wezwanie, że w charakterze świadka ( dawny chwyt SB za jaruzela ). Idzieśz na komisartiat a tam dowiadujesz się, że jest... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 09:26
"Nieboszczka PZPR straszy nowym wcieleniem? " tak, wygrała w ostatnich wyborach
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 08:12
Nieboszczka PZPR straszy nowym wcieleniem?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 07:01
Partia Razem zachowuje się jak firma reklamowa. Otrzymała budżet celowy i nie ważne co się wokół dzieje musi wypełnić zlecenie. Pokazać w statystykach liczbę występów i czekać na kolejną dotację. Zwykła firma, bez idei, ideałów, z wyświechtanymi i przebrzmiałymi hasłami, z dala od ludzi, których niby mają reprezentować. Czy każda zadyma wokół nich to bonus od sponsora?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 22:45
"Lublin wita uchodźców, uchodźcy mile widziani"- te hasełka tekturowe nie podobają się mnie. Czy wasza grupka reprezentuje wszystkich mieszkańców Lublina?. To próba zawłaszczania, narzucania woli kilku osób wszystkim mieszkańcom. Lepiej by wyglądały hasełka w stylu: "przyjmę do swego domu uchodźców". Jeśli brakuje wam ich- zawsze można wyjechać tam gdzie są. Czekam na moment kiedy Europejczycy będą uchodzić do Afryki.
Avatar
Jaś / 28 sierpnia 2017 o 22:20
undefined napisał:
PiS wmówił prymitywom, że jak będą atakować ich przeciwników to automatycznie zostaną prawdziwymi patriotami. PiS nakręca spiralę nienawiści, która z agresji słownej przechodzi już w agresję fizyczną. Błaszczak pobłażając takim wybrykom, daj zielone światło takim bandytom. Czy musi aż dojść do śmierci, żeby politycy PiSu oprzytomnieli?
 "Bendem pałować, walić dechą"- kto z PiS-u to mówił??
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:54
PiS wmówił prymitywom, że jak będą atakować ich przeciwników to automatycznie zostaną prawdziwymi patriotami. PiS nakręca spiralę nienawiści, która z agresji słownej przechodzi już w agresję fizyczną. Błaszczak pobłażając takim wybrykom, daj zielone światło takim bandytom. Czy musi aż dojść do śmierci, żeby politycy PiSu oprzytomnieli?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:42
Czy oni w swoim oszołomstwie nie zauważyli, że mamy lato? A może to bezdomni i mają na sobie cały swój dobytek? I co? Mają chatę dla swoich gości? Bo ja ich u siebie nie chcę!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:07
Pół lublina to ukraincy haha lublin wita uchodzcow przeciez oni juz sa w miescie wezcie sie ogarnijcie pseudonarodowcy
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 12:21
Jak w szkopskiej gadzinówce internauta nasi pisze, że Prezydent RP to ..... a Pani Sadurskiej ..... w...... to nasza glina cichutko. Na pytanie dlaczego nie wzywają linkowiczów co szkalują innych. Włączą sie sprawę gdy Prezydent i Pani Sadurska złoży do nich doniesienie. A co zrobicie z moderatorem zatrudnionym w gadzinówce, że puszcza takie parasole. Nie otrzymałem odpowiedzi. Najgorsze, że glina wzywa obywatela i pisze w wezwanie, że w charakterze świadka ( dawny chwyt SB za jaruzela ). Idzieśz na komisartiat a tam dowiadujesz się, że jest sprawa przciwko Tobie bo ktoś sobie tak życzy. To co glina muśi stosować SB chwyty jak rzekomo od 28 lat mamy "Wolną Polskę". Także w/w sprawa i działanie natychmiastyowe bo.... Partia Razem w tle. A jak na 1 manifestacji KOD w Lublinie na Pl. Litewskim wyszła gruba babina i rozpoczęł walkę o demokrację sZklowanie Kaczorów i wyzywała Ich od kurdupli ( chociaż 1 już w 2010 r POgibł ) to nie było w Lublinie ani gliny ani prokuratorów. Gorzej mieliby Ci co bykrzyczeli na Korniszona czy innego POkrakę.
Jak w szkopskiej gadzinówce internauta nasi pisze, że Prezydent RP to ..... a Pani Sadurskiej ..... w...... to nasza glina cichutko. Na pytanie dlaczego nie wzywają linkowiczów co szkalują innych. Włączą sie sprawę gdy Prezydent i Pani Sadurska złoży do nich doniesienie. A co zrobicie z moderatorem zatrudnionym w gadzinówce, że puszcza takie parasole. Nie otrzymałem odpowiedzi. Najgorsze, że glina wzywa obywatela i pisze w wezwanie, że w charakterze świadka ( dawny chwyt SB za jaruzela ). Idzieśz na komisartiat a tam dowiadujesz się, że jest... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 09:26
"Nieboszczka PZPR straszy nowym wcieleniem? " tak, wygrała w ostatnich wyborach
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 08:12
Nieboszczka PZPR straszy nowym wcieleniem?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 07:01
Partia Razem zachowuje się jak firma reklamowa. Otrzymała budżet celowy i nie ważne co się wokół dzieje musi wypełnić zlecenie. Pokazać w statystykach liczbę występów i czekać na kolejną dotację. Zwykła firma, bez idei, ideałów, z wyświechtanymi i przebrzmiałymi hasłami, z dala od ludzi, których niby mają reprezentować. Czy każda zadyma wokół nich to bonus od sponsora?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 22:45
"Lublin wita uchodźców, uchodźcy mile widziani"- te hasełka tekturowe nie podobają się mnie. Czy wasza grupka reprezentuje wszystkich mieszkańców Lublina?. To próba zawłaszczania, narzucania woli kilku osób wszystkim mieszkańcom. Lepiej by wyglądały hasełka w stylu: "przyjmę do swego domu uchodźców". Jeśli brakuje wam ich- zawsze można wyjechać tam gdzie są. Czekam na moment kiedy Europejczycy będą uchodzić do Afryki.
Avatar
Jaś / 28 sierpnia 2017 o 22:20
undefined napisał:
PiS wmówił prymitywom, że jak będą atakować ich przeciwników to automatycznie zostaną prawdziwymi patriotami. PiS nakręca spiralę nienawiści, która z agresji słownej przechodzi już w agresję fizyczną. Błaszczak pobłażając takim wybrykom, daj zielone światło takim bandytom. Czy musi aż dojść do śmierci, żeby politycy PiSu oprzytomnieli?
 "Bendem pałować, walić dechą"- kto z PiS-u to mówił??
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:54
PiS wmówił prymitywom, że jak będą atakować ich przeciwników to automatycznie zostaną prawdziwymi patriotami. PiS nakręca spiralę nienawiści, która z agresji słownej przechodzi już w agresję fizyczną. Błaszczak pobłażając takim wybrykom, daj zielone światło takim bandytom. Czy musi aż dojść do śmierci, żeby politycy PiSu oprzytomnieli?
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:42
Czy oni w swoim oszołomstwie nie zauważyli, że mamy lato? A może to bezdomni i mają na sobie cały swój dobytek? I co? Mają chatę dla swoich gości? Bo ja ich u siebie nie chcę!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:07
Pół lublina to ukraincy haha lublin wita uchodzcow przeciez oni juz sa w miescie wezcie sie ogarnijcie pseudonarodowcy
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 20:28
lublin wita uchodzcow? moze tych co zgwalcili zbiorowo polke we wloszech? policja powinna tych wywrotowcow aresztowac. to sa zdrajcy.