Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2016 r.
18:35

Lublin: Ksiądz choruje, a sąd czeka. Obrońca chciał umorzenia sprawy

Autor: Zdjęcie autora jsz
64 11 A A

Sprawę księdza oskarżonego o jazdę po pijanemu należy umorzyć – do takiego rozwiązania próbował przekonać sąd obrońca Leszka Sz. Wniosek został odrzucony, ale procesu i tak nie udało się rozpocząć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

53-letni Leszek Sz. jest proboszczem parafii przy ul. Skierki w Lublinie. W poniedziałek miał stawić się w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Jest oskarżony o prowadzenie samochodu po pijanemu. Duchowny nie pojawił się na sali rozpraw.

W przesłanym usprawiedliwieniu tłumaczył nieobecność chorobą. Stosowne zaświadczenie wystawił mu lekarz sądowy. Wynika z niego, że duchowny przynajmniej do 20 października nie może uczestniczyć w procesie. Jednocześnie ksiądz nie zgodził się na prowadzenie sprawy pod swoją nieobecność. W tej sytuacji sąd mógł jedynie odroczyć sprawę.

Wcześniej jednak rozpatrzono wniosek obrońcy księdza. Mecenas Bogusław Wróblewski przekonywał, że sprawę należy umorzyć lub zwrócić do prokuratury. Brak jest bowiem jakichkolwiek podstaw do oskarżenia. Sąd się z tym nie zgodził.

53-letni Leszek Sz. został zatrzymany w lutym tego roku, po interwencji kierowcy, któremu wcześniej miał zajechać drogę. Do incydentu doszło przy ul. Filaretów. Według kierowcy, ul. Radości tuż przed nim wyjechało rozpędzone audi. Kierujący tym autem jechał niemal całą szerokością jezdni. Świadek ruszył więc za nim, a siedząca obok pasażerka zawiadomiła policję. Audi zatrzymało się przed plebanią przy ul. Skierki.

Według świadka, kierowca szybko wysiadł i wszedł do budynku. Przybyłym na miejsce policjantom drzwi otworzył Leszek Sz. Świadek rozpoznał w nim kierowcę audi. Duchowny trafił na komisariat. Miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. W rozmowie z nami zaprzeczył, by feralnego dnia prowadził auto.

Z jego wypowiedzi wynikało jednocześnie, że nie był trzeźwy rozmawiając mundurowymi. Za prowadzenie samochodu po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia. 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 10:45
Zamknąć pijaczynę (sankcja),a na rozprawy doprowadzać z aresztu.Tam też są lekarze i potrafią zadbać o zdrówko moczymordy-księdza-szofera
Avatar
i tyle / 27 września 2016 o 15:28
patriotka... napisał:
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd  nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom?
"chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody" - karalność za jazdę po pijaku nie jest uwarunkowana zaistnieniem jakiejkolwiek szkody. A ten gość to nie donosiciel tylko odpowiedzialny człowiek, który ma wyobraźnię i jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnie inaczej niż Ty. Rozumku życzę...
"chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody" - karalność za jazdę po pijaku nie jest uwarunkowana zaistnieniem jakiejkolwiek szkody. A ten gość to nie donosiciel tylko odpowiedzialny człowiek, który ma wyobraźnię i jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnie inaczej niż Ty. Rozumku życzę... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 12:09
Głupio skazać osobę duchowną,jak się łazi do kościoła i jak tu spojrzeć mu w oczy przez kratę w konfesjonale.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 10:45
Kapłan powinien świecić przykładem. Jeśli jest niewinny, nie powinien unikać kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, Jeśli ma coś na sumieniu to również powinien przyjąć to na barki. Za swoje czyny niewłaściwe czyny trzeba ponieść konsekwencje. Każdy popełnia błędy, jednak nie każdy potrafi przyznać się do nich. Księża ciągle nas pouczają co wolno, a co nie, jak należy postępować. Jakim to trzeba być porządnym chrześcijaninem. Szkoda, że tych standardów swojej nauki nie realizują we własnym życiu.
Avatar
Były ministrant / 27 września 2016 o 10:41
Różnie można oceniać śp. Abp Józefa, ale On w tej sytuacji wiedziałby co należy uczynić!
Avatar
Ja, Polak / 27 września 2016 o 08:38
patriotka... napisał:
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd  nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom? Ty nie jesteś patriotka. Ty jesteś idiotka
rozwiń
Avatar
patriotka... / 26 września 2016 o 22:37
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom?
Avatar
niech pierwszy rzuci kamień !!! / 26 września 2016 o 22:04
decyzja metropolity .... ułaskawić !!! choroba zawodowa !!!
Avatar
Hi hi hi / 26 września 2016 o 21:47
No cóż WSTYDU SIĘ NAJADŁ, to i zachorował jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha ... Nie tak dawno jak się w Łopiennksięzulek wstydu najadł to się SPALIŁ o, że nie ze wstydu, a na Cmentarzu. Ciekawe jakie Cuda tem będzie wyprawiał hi hi hi 
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 26 września 2016 o 21:45
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6 i 7 ) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 10:45
Zamknąć pijaczynę (sankcja),a na rozprawy doprowadzać z aresztu.Tam też są lekarze i potrafią zadbać o zdrówko moczymordy-księdza-szofera
Avatar
i tyle / 27 września 2016 o 15:28
patriotka... napisał:
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd  nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom?
"chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody" - karalność za jazdę po pijaku nie jest uwarunkowana zaistnieniem jakiejkolwiek szkody. A ten gość to nie donosiciel tylko odpowiedzialny człowiek, który ma wyobraźnię i jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnie inaczej niż Ty. Rozumku życzę...
"chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody" - karalność za jazdę po pijaku nie jest uwarunkowana zaistnieniem jakiejkolwiek szkody. A ten gość to nie donosiciel tylko odpowiedzialny człowiek, który ma wyobraźnię i jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnie inaczej niż Ty. Rozumku życzę... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 12:09
Głupio skazać osobę duchowną,jak się łazi do kościoła i jak tu spojrzeć mu w oczy przez kratę w konfesjonale.
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 10:45
Kapłan powinien świecić przykładem. Jeśli jest niewinny, nie powinien unikać kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, Jeśli ma coś na sumieniu to również powinien przyjąć to na barki. Za swoje czyny niewłaściwe czyny trzeba ponieść konsekwencje. Każdy popełnia błędy, jednak nie każdy potrafi przyznać się do nich. Księża ciągle nas pouczają co wolno, a co nie, jak należy postępować. Jakim to trzeba być porządnym chrześcijaninem. Szkoda, że tych standardów swojej nauki nie realizują we własnym życiu.
Avatar
Były ministrant / 27 września 2016 o 10:41
Różnie można oceniać śp. Abp Józefa, ale On w tej sytuacji wiedziałby co należy uczynić!
Avatar
Ja, Polak / 27 września 2016 o 08:38
patriotka... napisał:
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd  nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom? Ty nie jesteś patriotka. Ty jesteś idiotka
rozwiń
Avatar
patriotka... / 26 września 2016 o 22:37
...donosiciel nie ucierpiał chyba w żaden sposób, jeśli był w stanie donieść na duchownego! Sąd nie ma żadnych podstaw do oskarżenia chociażby z powodu niezaistnienia konkretnej szkody. Po co więc wypisywać o takim drobnym incydencie, jeśli sama Kuria Biskupia może to załatwić we własnym zakresie? Nienawiść do Kościoła zaczyna przybierać na sile i antypolskie elementy poczuły się kompletnie bezkarne. Czyżby nie nadszedł najwyższy czas, aby polskie służby bliżej przyjrzały się wszystkim hajterom?
Avatar
niech pierwszy rzuci kamień !!! / 26 września 2016 o 22:04
decyzja metropolity .... ułaskawić !!! choroba zawodowa !!!
Avatar
Hi hi hi / 26 września 2016 o 21:47
No cóż WSTYDU SIĘ NAJADŁ, to i zachorował jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha ... Nie tak dawno jak się w Łopiennksięzulek wstydu najadł to się SPALIŁ o, że nie ze wstydu, a na Cmentarzu. Ciekawe jakie Cuda tem będzie wyprawiał hi hi hi 
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 26 września 2016 o 21:45
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6 i 7 ) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!