czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Na których ulicach pozwolić jeździć szybciej? Jest zgoda policji

Dodano: 31 stycznia 2017, 08:39
Autor: Dominik Smaga

Miasto może rozważać podwyższenie dopuszczalnej prędkości na przykład na ul. Jana Pawła II. Chodzi o odcinek od ul. Filaretów do ul. Nadbystrzyckiej
Miasto może rozważać podwyższenie dopuszczalnej prędkości na przykład na ul. Jana Pawła II. Chodzi o odcinek od ul. Filaretów do ul. Nadbystrzyckiej (fot. Dorota Awiorko)

Kierowcy wskazują kolejne ulice, po których chcieliby jechać szybciej i proszą, żeby miasto zwiększyło tu dozwoloną prędkość jazdy. Tak, jak zamierza to zrobić na dwóch odcinkach al. Witosa. Okazuje się, że na kilka takich zmian już zgodziła się lubelska policja.

Na al. Witosa z 50 do 70 km/h podniesiona miałaby tu zostać dopuszczalna prędkość od skrzyżowania z Doświadczalną do granicy miasta, zaś na jezdni w stronę centrum od Doświadczalnej do Grygowej.

Kierowcy podpowiadają nam, że taka sama zmiana przydałaby się też na innych przelotowych ulicach. Jako jedną z nich wskazują ul. Bohaterów Września od ul. Zelwerowicza do granicy miasta albo, również dwujezdniową, ul. Dywizjonu 303 od Długiej do Kunickiego, gdzie nie ma skrzyżowań z bocznymi uliczkami. Propozycji jest więcej, dotyczą choćby ul. Jana Pawła II.

Miasto odpowiada, że na razie nie planuje żadnych zmian, które zmierzałyby do podniesienia dozwolonej prędkości z 50 do 70 km/h. Ale nie jest takim zmianom kategorycznie przeciwne.

– Nie wykluczamy jednak, że z analiz prowadzonych na podstawie opinii policji na jakiejś drodze dwujezdniowej nastąpi taka korekta – stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – W tym zakresie opieramy się przede wszystkim na stanowisku policji, gdyż jest ono oparte na statystykach zdarzeń drogowych z kilku kolejnych lat oraz na obserwacjach funkcjonariuszy i ich wnioskach.

A pewne wnioski policja już ma. I jest skłonna zaakceptować zmiany na kilku ulicach.

– Z uwagi na wstępną akceptację policji możemy w przyszłości rozważać podwyższenie dopuszczalnej prędkości na ul. Jana Pawła II na odcinku od al. Kraśnickiej do ul. Granitowej oraz od ul. Filaretów do ul. Nadbystrzyckiej – informuje Kieliszek. – Zgodnie z opinią policji do rozważenia jest podniesienie prędkości na al. Smorawińskiego od skrzyżowania z ul. Kiepury do ostatniej łącznicy węzła Poniatowskiego przed ul. Popiełuszki – dodaje.

Drogówka zgadza się też na podniesienie dopuszczalnej prędkości na innym odcinku al. Smorawińskiego: od ronda przy Orfeuszu aż do skrzyżowania z al. Spółdzielczości Pracy. Policjanci uznali również za możliwe wprowadzenie takich zmian na ul. Wojtasa i ul. Do Dysa na Dywizjonu 303.

Ostatnie zdanie należy jednak do miasta, które na razie jedynie „nie wyklucza” zmian.

• Na których jeszcze ulicach należałoby zmienić dozwoloną prędkość? Czekamy na sygnały: redakcja@dziennikwschodni.pl

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
monia
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2017 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szybciej? Szykuje się ustawa by ograniczyć prędkość więc będzie kolejna zmiana znaków?
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się podwyższy prędkość to kierowcy podwyższą ją jeszcze o 20, hałas wzrośnie no i bezpieczeństwo zmaleje. Jedynie na Witosa nie ma to za dużego znaczenia, i tak tam kierowcy jeżdżą szybciej, a przejść tam chyba nie ma.
Rozwiń
monia
monia (31 stycznia 2017 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
70 zaczyna sie przed wiaduktem na grygowej a wczesniej jest tabliczka z terenem zabudowanym. Ale taka informacja w zasadzie dotyczy prawego pasa bo przy lewym nie ma oznaczen typu teren zabudwany. Natomiast w strone swidnika jest obnizona predkosc do 80. Znak widnieje na jednej z latarni zaraz po tym jak konczy sie teren zabudowany
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to może na nowym wylocie na Warszawę gdzie postawiliście 60, bo jakimś snowbom za głośno było w ich nowobogackich domach "pod miastem" Rozumiem, że bogatym można hałasować pod domem, a biednym już nie ? :) Jestem za zwiększeniem prędkości na takich odcinkach, ale nie z takich powodów ..
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja zawsze myślałam, że na Witosa jest 90 km/h o_O
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!