niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Narutowicza jednokierunkowa? Radny: Wniosek złożyłem po rozmowie z taksówkarzami

Dodano: 2 grudnia 2015, 08:30
Autor: Dominik Smaga

Wniosek radnego PiS negatywnie zaopiniowała Komisja Budżetowo-Ekonomiczna działającą w Radzie Miasta
Wniosek radnego PiS negatywnie zaopiniowała Komisja Budżetowo-Ekonomiczna działającą w Radzie Miasta

Radykalną zmianę organizacji ruchu na jednej z głównych ulic śródmieścia proponuje miejski radny PiS i liczy na to, że prezydent zabezpieczy na ten cel pieniądze w kasie miasta. Zdaniem radnego może to usprawnić przejazd. Zdaniem urzędników – nic dobrego to nie da

Zmiany miałyby dotyczyć odcinka ul. Narutowicza między skrzyżowaniem z ul. Lipową, Chopina i al. Piłsudskiego a skrzyżowaniem z ul. Okopową i Mościckiego. – Wniosek zgłosiłem po rozmowie z taksówkarzami – mówi Piotr Breś z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. – Taksówkarze, którzy codziennie jeżdżą ulicami stwierdzili, że na tym odcinku ul. Narutowicza powinna być drogą jednokierunkową – dodaje radny. Proponuje, żeby przejazd był możliwy od strony Victorii w kierunku Okopowej. – Dalej kierowcy rozjeżdżaliby się w Okopową, w kierunku Rusałki, albo jechali dalej ul. Narutowicza w stronę pl. Wolności.

Na wspomnianym odcinku kierowcy mieliby do dyspozycji dwa pasy ruchu do jazdy w tym samym kierunku. A jak jechałoby się w przeciwnym? Według radnego rolę tę miałaby przejąć ul. Chopina. Breś proponuje miejskim urzędnikom, żeby rozważyli wprowadzenie na tej ulicy ruchu jednokierunkowego od Okopowej aż do samego skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

Teraz kierowcy chcący się dostać ul. Chopina od Okopowej do hotelu Victoria muszą skręcać w prawo w ul. Sztajna, a następnie w Lipową. Odcinek między Sztajna a Victorią jest jednokierunkowy i służy do jazdy w stronę Okopowej.

– W jedną stronę jechałoby się ul. Narutowicza, a w drugą Chopina. To rozładowałoby ruch na Narutowicza i Nadbystrzyckiej – tłumaczy radny. – Tak twierdzą taksówkarze, którzy przecież przez miasto jeżdżą codziennie. Dlatego warto byłoby, żeby Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził symulację i zbadał, czy nie polepszyłoby to przejazdu.

Symulacji raczej nie będzie.

Urzędnicy przyznają, że ani nie planowali zmieniać tego odcinka ul. Narutowicza w drogę jednokierunkową, ani nie mają takich zamiarów, bo ulicą kursuje komunikacja miejska, jest to jedna z ważniejszych dróg w centrum, a jej znaczenie jeszcze wzrośnie po przedłużeniu deptaka do ul. 3 Maja.

W sprawie zmian na ul. Narutowicza radny Breś złożył oficjalny wniosek do przyszłorocznego budżetu miasta. Widziałby w nim kwotę 2 mln zł na wspomniane zmiany i niezbędną przebudowę sygnalizacji świetlnej.

Wniosek negatywnie zaopiniowała Komisja Budżetowo-Ekonomiczna działającą w Radzie Miasta.

SONDA
Liczba głosów: 867

Jednokierunkowa ulica Narutowicza w Lublinie to:

15.22 %
Dobry pomysł
73.36 %
Zły pomysł
11.42 %
Trudno powiedzieć
Gość
szofer
Gość
(70) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie czy parking w galerii zamkowej będzie bezpłatny od stycznia? bo nie chce płacić za parkowanie na pl. zamkowym...
Rozwiń
szofer
szofer (4 grudnia 2015 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A pan radny swój wniosek skonsultował z JW PREZESEM? Bo Kolęda blisko ''Wsród nocnej ciszy-Czem prędzej się wybierajcie...''

Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2015 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dokładnie, kluczową rolę w zablokowaniu odgrywa skrzyżowanie koło victorii. jest to skrzyżowanie wielokierunkowe z fulem aut ze wszystkich kierunków. Rozjazd w 4 kierunkach rano odblokowuje tę krzyżówkę, zaś Głęboka rozładowuje poi południu. Od Głębokiej do Victorii blokada permanentna, bo to typowe wąskie gardło, mimo 4 pasów po 2 w każdą stronę. Ponieważ nie ma tunelu pod Racławickimi na Sowińskiego, to ludzie z Poręby uciekają np Glinianą do Nadbystrzyckiej, co jeszcze bardziej potęguje tłok. Za mała przepustowość
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2015 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja, co prawda, nie jestem taksówkarzem, ale z Czubów codziennie rano pokonuję ten odcinek autem, zaś po południu z powrotem. Pomysł jest absurdalny, gdyż rano najbardziej zablokowany jest odcinek od Zana, czasem Politechniki, względnie Glinianej (w zależności od dnia) do Lipowej właśnie, a dalej jedzie jak po maśle. Z powrotem właśnie blokuje się od Okopowej do Głębokiej, więc jak toto się wszystko pomieści na Chopina, jeśli się na Narutowicza nie może pomieścić (przed Lipowa robią się nawet 2 pasy). Zrealizowanie tego pomysłu zakorkuje dokumentnie Racławickie i tak już zakorkowane.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2015 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejny nawiedzony reformator! https://www.youtube.com/watch?v=GIt8oXcluxw
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (70)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!