niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nie będzie zakazu wjazdu dla TIR-ów

Dodano: 28 lipca 2015, 20:35
Autor: Dominik Smaga

Miasto zleci ponowne pomiary natężenia ruchu po wakacjach
Miasto zleci ponowne pomiary natężenia ruchu po wakacjach

Ratusz nie zakaże ciężarówkom przejazdu przez miasto. Takie ograniczenie miało skłonić kierowców, by nie uciekali z płatnej od niedawna obwodnicy. – Pomiary ruchu nie potwierdziły takiej ucieczki – uznali urzędnicy i policjanci. Po czym zdecydowali, że zakazu nie wprowadzą

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na to, by Ratusz zmusił kierowców tirów do omijania Lublina nalegali sami mieszkańcy. To pod ich presją samorząd opracował projekt nowego oznakowania i przekazał do zaopiniowania drogówce. We wtorek urzędnicy i policjanci spotkali się, by omówić szczegóły. Stanęło na tym, że zakazu nie będzie wcale. Dlaczego?

Pomiary

– Zarówno służby odpowiedzialne za zarządzanie drogami, jaki i za kontrolę ruchu drogowego nie obserwują wzmożonego ruchu tirów na drogach w Lublinie – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Wprowadzenie opłat na obwodnicy spowodowało zaledwie 10-procentowy spadek natężenia ruchu na płatnej drodze. Takie są wyniki doraźnych pomiarów. – Zaleceniem policji jest wykonanie ponownych pomiarów natężenia ruchu.

Miejski projekt, który nie wejdzie w życie, zakładał wprowadzenie zakazu tirów od ronda pod Zamkiem przez al. Tysiąclecia i al. Solidarności do skrzyżowania z al. Sikorskiego. Ciężarówki jadące od Kraśnika byłyby za al. Sikorskiego kierowane w lewo do węzła Dąbrowica. Te jadące od strony Zamościa musiałyby skręcać na rondzie pod Zamkiem, a następnie jechać przez al. Spółdzielczości Pracy do węzła Elizówka.

Policja: Złe rozwiązanie

Zdaniem policji wymuszanie na ciężarówkach skrętu na rondzie pod Zamkiem jest złym rozwiązaniem, bo kierowcy jadący w stronę Rzeszowa błądziliby po różnych ulicach powodując dodatkowe zatory.

Policja podkreśla, że najbardziej przygotowana na ruch tranzytowy jest al. Solidarności i na razie brak jest dobrej alternatywy dla ciężarówek jadących od strony Zamościa w stronę Rzeszowa i w przeciwnym kierunku. Pozbyć się znacznej części tego ruchu pomoże wyłącznie zachodnia obwodnica miasta, która dopiero jest budowana.

Zgodnie z zaleceniami policjantów z drogówki miasto zleci ponowne pomiary natężenia ruchu po wakacjach, najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku.

SONDA
Liczba głosów: 1087

Czy ruch tirów po Lublinie powinien być ograniczony?

86.84 %
Tak
11.87 %
Nie
1.29 %
Nie mam zdania
Czytaj więcej o: Lublin
Gość
Gość
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 sierpnia 2015 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto mądry wymyślił płatną obwodnicę!?
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2015 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest niema racji . Ruh tirów w lublinie Powinien być ograniczony
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wpuscic wszystkie tiry do lublina i inne mniejsze na stare miasto wszedzie gdzie chca rozp...lic to wszystko tak bedzie najlepiej dla wszystkich nikt nikomu nie bedzie musial nic udowadniac
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niedlugo wybory gospodarzu miasta mam nadzieje ze znajdziesz sobie jakies nowe zajecie
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak niby mają ograniczyć, skoro planują dodatkowe zwiększenie ilości tirów w mieście. Musieliby wprowadzić obowiązek dowozu towaru do tych biedronek, stonek, itd. pobudowanych pomiędzy blokami, samochodami dostawczymi. Poza tym przecież chcą budować pomiędzy Felinem a Bronowicami i na terenie FSC obiekty do których także ma przyjeżdżać kilkadziesiąt tirów dziennie. Takie plany ma ratusz, więc nie będzie zajmował się dobrem mieszkańców. Obwodnica będzie dla rowerów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!