poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nowa trasa od ul. Kunickiego do Wrotkowskiej. Ruszyły przygotowania do budowy

Dodano: 6 maja 2016, 17:59
Autor: Dominik Smaga

Zaczynają się przygotowania do budowy dwujezdniowej drogi, która pobiegnie od ul. Kunickiego do Wrotkowskiej. W pierwszej kolejności trzeba przesunąć ogrodzenie jednostki wojskowej. Sama arteria jest już projektowana, a miasto stara się o fundusze na jej budowę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nowa droga będzie kontynuacją ul. Dywizjonu 303, która sama jest przedłużeniem Krańcowej do Kunickiego. Po drugiej stronie ul. Kunickiego zbudowano jedynie „kikut” trasy mającej w przyszłości wyprowadzić ruch w kierunku ul. Jana Pawła II.

Trasa ta ma biec w miejscu obecnej ul. Wyścigowej, potem przez ul. Smoluchowskiego do Nowego Światu i Wrotkowskiej. Po drodze zahaczy o tereny wojskowe, dlatego wcześniej trzeba „przesunąć” jednostkę.

W praktyce chodzi o przestawienie jej płotu, a zapłaci za to miasto. – Przewiduje to porozumienie z wojskiem – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. W przyszłym tygodniu Ratusz ma otworzyć oferty w przetargu na nowy płot, bez którego o budowie drogi nie ma mowy.

Projekt nowej drogi jest już zlecony i powinien być gotowy latem, zaś pod koniec roku miasto ma wystąpić o unijną dotację. – Konkurs na dofinansowanie może być ogłoszony na przełomie tego i przyszłego roku – spodziewa się Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza.

Do konkursu na dotacje nowy odcinek ul. Dywizjonu 303 ma być zgłoszony wraz z dwoma innymi zadaniami. – Chodzi o przebudowę ul. Abramowickiej oraz skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową i planowaną ul. Lubelskiego Lipca ’80 – wyjaśnia Krzyżanowska.

Co łączy te inwestycje? Razem mają umożliwić zmianę przebiegu drogi wojewódzkiej 835, by nie biegła przez pl. Bychawski, ale przez ul. Lubelskiego Lipca ’80, Diamentową, Wrotkowską i Dywizjonu 303. Natomiast ul. Abramowicka, która jest i pozostanie częścią drogi 835, wymaga przebudowy między ul. Sadową a granicą Lublina.

Wartość tych trzech inwestycji (Abramowicka, skrzyżowanie, Dywizjonu 303) szacowana jest na 118 milionów zł.

Tak ma wyglądać droga

Nowy odcinek ul. Dywizjonu 303 planowany jest jako ulica z dwoma jezdniami, na każdej mają być dwa pasy ruchu. Będzie to droga przelotowa, dojazd do posesji maja zapewniać jezdnie serwisowe. Sygnalizacje projektowane są na skrzyżowaniach z Dunikowskiego i Wojenną, Smoluchowskiego z Wrotkowską i Inżynierskiej z Wrotkowską, która zostanie przy okazji przebudowana. Nowa droga będzie biegła nad bocznicą kolejową, która zostanie przykryta tubą.

Czytaj więcej o: Lublin drogi Urząd Miasta Lublin
mieszkaniec przy wyścigowej
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec przy wyścigowej
mieszkaniec przy wyścigowej (28 kwietnia 2017 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masakra już się nie da mieszkać a co mbędzie jak ukończą ?
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2016 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

@ Gość (6 maja 2016 o godzinie 22:36) Jeśli miasto zaniedbało wcześniej taką inwestycje to dobrze, że ją teraz robią teraz mówisz, że to obwodnica a ja napiszę iż to ring który w rozwijającym się mieście jest potrzebny niesamowicie obwodnica jest po za granicami miasta a ring jest wewnętrzny i zewnętrzny.

Jak w Moskwie...

Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2016 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że Autor artykułu nie pofatygował się zamieścić mapki. Miałoby to większy sens. Mapkę można było uzyskać z Zarządu Dróg i Mostów. Wojciech Górski.
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2016 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A KIEDY w końcu "coś" zostanie zrobione z Al. Kraśnicką ??? W godzinach szczytu nie ma szansy przejazdu! Po wprowadzeniu "wspaniałego" systemu zarządzania ruchem korki są permanentne - nawet wieczorami i w weekendy! Kiedy przedłużenie Boh. M. Cassino, Głębokiej wyjazdu na obwodnicę ? Ile lat jeszcze będzie trwał remont Armii Krajowej - Boh. M. Cassino ?? Brak słów a w zasadzie to same wulgarne nasuwają się na organizację tych budów i remontów!
Rozwiń
wera
wera (7 maja 2016 o 05:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może w końcu wydostaniemy się z południowej części miasta bez stania w korkach. Na czechów z Nałkowskich w 1,5h raz mi się udało w godzinach szczytu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!