piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Posypały się mandaty. Efekt? Znikają samochody parkujące wbrew znakom

Dodano: 30 września 2016, 06:21
Autor: Dominik Smaga

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikły samochody parkujące wbrew znakom na chodnikach ul. Sądowej (na zdjęciu) i Okopowej. Tak podziałał widok strażników miejskich, którzy od sierpnia w płatnej strefie wystawili już mandaty na ponad 62 tysiące złotych.

Jeszcze tydzień temu na Sądowej było inaczej. Choć znaki każą tu parkować równolegle do jezdni, to kierowcy stali skośnie i na chodniku nie było miejsca na osobę na wózku inwalidzkim. Problem dobitnie pokazali aktywiści grupy Pieszy Lublin w trakcie spaceru, na który zaprosili media i urzędników Ratusza. Podobne zjawisko wskazywali też na Okopowej przy gmachu kolei.

W czwartek w obu tych miejscach o nieprzepisowo parkujących samochodach przypominały tylko plamy oleju na chodniku. Na Sądowej byliśmy dwukrotnie i tylko raz zauważyliśmy nieprzepisowo stojące auto. Jedno.
Na kierowców podziałały patrole strażników miejskich. Od sierpnia w Strefie Płatnego Parkowania stwierdzili już 1070 wykroczeń związanych z postojem pojazdów, na przykład poza wyznaczonymi miejscami, albo niezgodnie ze sposobem wskazanym na tabliczce.

– Nałożyliśmy 608 mandatów karnych na kwotę 62 400 złotych, udzieliliśmy 302 pouczeń oraz skierowaliśmy do sądu 6 wniosków o ukaranie kierowców. Cztery pojazdy zostały odholowane – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Najwięcej, bo 386 wykroczeń strażnicy stwierdzili na ul. Zielonej, która niegdyś była długim parkingiem, a teraz jest strefą zamieszkania i legalnie mogą tu parkować zaledwie cztery samochody. Drugie miejsce z wynikiem 220 wykroczeń zajmuje ul. Staszica, dalej są ulice: Wróblewskiego (60 wykroczeń), Okopowa (51), Kapucyńska (50), Rybna (45), Peowiaków (30) i Bernardyńska (21).

Czytaj więcej o: Lublin straż miejska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2016 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Działania SM w okolicy Zielonej to nic innego jak zbieranie kasy ( wyłącznie w środku dnia i przy dobrej pogodzie ). Wieczorami parkuje tam kilka / kilkanaście samochodów i nic złego się nie dzieje. A już zakładanie kleszczy na samochody stojące przy pałacu Potockich to czysta złośliwość ( nie stanowią żadnego zagrożenia dla ruchu ).
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może straż miejska ruszyła na osiedla np. na Sławinek - ulice Bohaterów Monte Cassino, Dzieci Zamojszczyzny, Jasińskiego, itd. Samochody zajmują całe chodniki.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że jakoś tych strażników nie ma na Nowym Świecie - boczna droga wew. od głównej Nowego Światu. Chodnik tylko po jednej stronie, ale i tak często nie można po nim przejść bo stoją na chodniku auta.
Rozwiń
re
re (30 września 2016 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czepiacie się a sami kiedys postawicie auto nie przepisowo i w nie dozwolonym miejscu każdy widzi drugiego a sam na siebie nie patrzy.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o jak pięknie. zapraszam strażaków na ul. krańcową przy targu, gdzie mimo znaku zakazu wjazdu przy bibliotece każdy *** jedzie na pamięć pod prąd.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!