poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Protestują przeciwko budowie sklepu

Dodano: 26 czerwca 2016, 10:41
Autor: Dominik Smaga

Miasto już oficjalnie chce przejąć od wojska działkę przy ul. Spadochroniarzy, by w ten sposób nie dopuścić do jej zabudowy. Wcześniej wojsko uzyskało w Ratuszu decyzję wstępnie pozwalającą na ulokowanie tu sklepu, a to wywołało ostre protesty sąsiadów.

Skwerek leżący przy ul. Spadochroniarzy, naprzeciw gmachu Wojskowej Komendy Uzupełnień, jest dla okolicznych mieszkańców miejscem wypoczynku, ale i drogą na skróty. Decyzja mówiąca o tym, że teren można zabudować została wydana dwa lata temu na wniosek dysponującej tymże gruntem Agencji Mienia Wojskowego. Dodajmy, że w razie sprzedaży terenu przez wojsko, które przecież sklepów nie buduje, decyzja (umożliwiająca staranie się o pozwolenie na budowę) mogłaby zostać przepisana na nowego właściciela ziemi.

Agencja wystąpiła do miasta o ustalenie warunków zabudowy, a w jej wniosku mowa była o parterowym budynku usługowo-handlowym z jedną kondygnacją podziemną. Urząd Miasta wyjaśniał, że nie było żadnych podstaw prawnych do odmowy.

Przeciw budowie mnóstwo argumentów mieli za to okoliczni mieszkańcy, a także personel pobliskiego sklepu Społem. Mieszkańcy tłumaczyli, że nie chcą stracić skweru, który może być też alternatywnym dojazdem do bloku dla służb ratowniczych i że przeszkadzałyby im dostawy towaru. Natomiast panie ze sklepu nie chciały stracić pracy, bo bały się, że może tu stanąć Lidl albo Biedronka.

Pod wpływem protestów Ratusz zadeklarował, że postara się nie dopuścić do zabudowania skweru przy Spadochroniarzy. Ostatecznie wydzielona została z niego działka o powierzchni 1800 mkw., a miasto stara się o jej przejęcie, choć przyznaje, że na zakup nieruchomości nie ma pieniędzy.

– Zwróciliśmy się do Agencji Mienia Wojskowego z prośbą o przekazanie nieruchomości w drodze darowizny. Agencja jeszcze nie odpowiedziała na naszą propozycję – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Potwierdza, że gdyby wojsko nie chciało oddać gruntu za darmo, to miasto nie będzie w stanie tej ziemi odkupić. – Natomiast gdyby jednak doszło do darowizny naszym zamiarem będzie to, by nieruchomość zachowała swoją obecną funkcję.

Czytaj więcej o: Lublin spadochroniarzy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
hkiu
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli to jest działka 11A, to super jestem za budową tam sklepu mieszkaniec.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2016 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile lat jeszcze będzie funkcjonować Agencja Mienia Wojskowego? Tereny powinny być przejęte przez gminy. a ci co są zatrudnieni w agencji niech wezmą się do pracy która coś wnosi dla społeczeństwa a nie generuje koszty.
Rozwiń
hkiu
hkiu (26 czerwca 2016 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"wsamraśny" oddał teren pod boisko na koścół na Ponikwodzie za 1 ZŁ!.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2016 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może zamiast protestować niech mieszkańcy się przyjrzą dokładnie o jaką działkę chodzi... ******amw.com.pl/pl/e/nieruchomosci-wojskowe/lublin-ul-spadochroniarzy-11a
Rozwiń
annas
annas (26 czerwca 2016 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
guest napisał:
js napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
anna napisał:
"Przeciw budowie mnóstwo argumentów mieli za to okoliczni mieszkańcy, a także personel pobliskiego sklepu Społem" ..... skoro mieszkańcy chcą dalej kupować w sklepie SPOŁEM (najdroższa spożywka w Lublinie) to ich wola. Pewnie lubią przepłacać i mieć mały wybór towarów.
Masz w pełni rację jeżeli są jacyś mieszkańcy, którzy dalej chcą kupować w tym sklepie to niech nadal to robią ale prawda jest taka że przydałby się w tej okolicy Lidl lub Biedronka. Ten sklep SPOŁEM jest jednym z najdroższych w okolicy a i niektóre towary nie pierwszej świeżości. O paniach tam pracujących dużo by mówić. A ten skwerek to miejsce picia alkoholu na wolnym powietrzu czego pozostałością są porozbijane butelki. Mam nadzieję że wojsko sprzeda ten teren.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!