piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Przeterminowane mleko w szpitalu dziecięcym

Dodano: 16 marca 2017, 21:26
Autor: kp

Zdjęcie przysłane do redakcji przez matkę dziecka
Zdjęcie przysłane do redakcji przez matkę dziecka (fot. Alarm 24)

W środę na oddział patologii niemowląt Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafiło przeterminowane mleko. Poinformowała nas o tym jedna z matek.

– Mamy 15 marca, a dostaliśmy mleko dla naszych malutkich chorych dzieci z terminem ważności 28 lutego. To skandal! – napisała do nas kobieta. – Oprócz mnie takie same butelki dostały dwie inne matki – powiedziała w rozmowie z nami.

Na oddział trafiają dzieci z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które wymagają specjalistycznej diagnostyki i leczenia zachowawczego. Wśród hospitalizowanych najliczniejszą grupę stanowią dzieci z chorobami układu oddechowego, moczowego, pokarmowego i nerwowego.

Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie przyznaje, że przeterminowane mleko znalazło się na oddziale. Zapewnia jednak, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia małych pacjentów, bo szpital w porę zareagował i żadne dziecko mleka nie wypiło.

– Wskazany preparat mleczny został wydany przez pracownika firmy zewnętrznej odpowiedzialnego za powyższe czynności – informuje Osińska i zaznacza: – Cały asortyment czyli dwie sztuki został natychmiast wycofany z oddziału. Szpital wyciągnie konsekwencje w stosunku do firmy, która dostarcza nam mleko.

>>>

Artykuł powstał dzięki naszej Czytelniczce. Masz ciekawy, ważny albo bulwersujący temat? Pisz na alarm24@dziennikwschodni.pl

refleksyjnie ...
Ewa
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

refleksyjnie ...
refleksyjnie ... (17 marca 2017 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Przecież wszyscy, którzy głosowali na PO - PSL - SLD nie biorą 500+, to honorowi ludzie .....", a dlaczego mieliby nie brać, jeśli to z ich podatków finansuje się nierobów i głupków, którym do szkoły chodzić się nie chciało?
Rozwiń
Ewa
Ewa (17 marca 2017 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kobieto! Leżałam na noworodkach ponad miesiąc i tak niekompetentnych i wrednych pielęgniarek to nigdzie nie ma! Nawet porządnie wenflonu nie potrafią założyć i dziubią te biedne maluszki na oślep. Dlatego nie dziwi mnie przeterminowane mleko. Pewnie nawet nie sprawdzają, czy leki mają termin przydatności do użycia.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mindestens haltbar bis = najlepiej spożyć do. Po terminie tez można spożyć. Co najwyżej może nie być najlepiej.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Robić dym o mleko po terminie? Nie chcę , nie piję. To absurd, żeby dzwonić do prasy w sprawie 3 (trzech) plastikowych butelek z mlekiem HIPP. Ta pani ma nie po kolei w głowie - chyba kaszka manna zakleiła jej mózg.
Rozwiń
oddajcie 500+ na leczenie
oddajcie 500+ na leczenie (17 marca 2017 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co się dziwicie, jak rząd nie ma pieniędzy na leczenie chorych, przecież dostajecie 500+ to myślicie, że skąd, z nieba spadają, własnie dzisiaj w sklepie PCK postawiło dzieci na żebranie pieniędzy i żywności, no nie, rząd na 500+ za darmo dla młodych za leżenie się i rozmnażanie ma a na pomoc chorym osobom nie ma, zgroza. Nie dałam ani grosza i już nie daje, bo wystarczająco jak zapieprzm już 40 lat i jeszcze im mało i mnie nikt za darmo nie dawał 500+ na moje dzieci
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!