Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2017 r.
21:26

Lublin: Przeterminowane mleko w szpitalu dziecięcym

Autor: Zdjęcie autora kp
51 28 A A
Zdjęcie przysłane do redakcji przez matkę dziecka
Zdjęcie przysłane do redakcji przez matkę dziecka (fot. Alarm 24)

W środę na oddział patologii niemowląt Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafiło przeterminowane mleko. Poinformowała nas o tym jedna z matek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mamy 15 marca, a dostaliśmy mleko dla naszych malutkich chorych dzieci z terminem ważności 28 lutego. To skandal! – napisała do nas kobieta. – Oprócz mnie takie same butelki dostały dwie inne matki – powiedziała w rozmowie z nami.

Na oddział trafiają dzieci z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które wymagają specjalistycznej diagnostyki i leczenia zachowawczego. Wśród hospitalizowanych najliczniejszą grupę stanowią dzieci z chorobami układu oddechowego, moczowego, pokarmowego i nerwowego.

Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie przyznaje, że przeterminowane mleko znalazło się na oddziale. Zapewnia jednak, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia małych pacjentów, bo szpital w porę zareagował i żadne dziecko mleka nie wypiło.

– Wskazany preparat mleczny został wydany przez pracownika firmy zewnętrznej odpowiedzialnego za powyższe czynności – informuje Osińska i zaznacza: – Cały asortyment czyli dwie sztuki został natychmiast wycofany z oddziału. Szpital wyciągnie konsekwencje w stosunku do firmy, która dostarcza nam mleko.

>>>

Artykuł powstał dzięki naszej Czytelniczce. Masz ciekawy, ważny albo bulwersujący temat? Pisz na alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
refleksyjnie ... / 17 marca 2017 o 22:08
"Przecież wszyscy, którzy głosowali na PO - PSL - SLD nie biorą 500+, to honorowi ludzie .....", a dlaczego mieliby nie brać, jeśli to z ich podatków finansuje się nierobów i głupków, którym do szkoły chodzić się nie chciało?
Avatar
Ewa / 17 marca 2017 o 21:46
Kobieto! Leżałam na noworodkach ponad miesiąc i tak niekompetentnych i wrednych pielęgniarek to nigdzie nie ma! Nawet porządnie wenflonu nie potrafią założyć i dziubią te biedne maluszki na oślep. Dlatego nie dziwi mnie przeterminowane mleko. Pewnie nawet nie sprawdzają, czy leki mają termin przydatności do użycia.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:49
Mindestens haltbar bis = najlepiej spożyć do. Po terminie tez można spożyć. Co najwyżej może nie być najlepiej.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:47
Robić dym o mleko po terminie? Nie chcę , nie piję. To absurd, żeby dzwonić do prasy w sprawie 3 (trzech) plastikowych butelek z mlekiem HIPP. Ta pani ma nie po kolei w głowie - chyba kaszka manna zakleiła jej mózg.
Avatar
oddajcie 500+ na leczenie / 17 marca 2017 o 13:40
co się dziwicie, jak rząd nie ma pieniędzy na leczenie chorych, przecież dostajecie 500+ to myślicie, że skąd, z nieba spadają, własnie dzisiaj w sklepie PCK postawiło dzieci na żebranie pieniędzy i żywności, no nie, rząd na 500+ za darmo dla młodych za leżenie się i rozmnażanie ma a na pomoc chorym osobom nie ma, zgroza. Nie dałam ani grosza i już nie daje, bo wystarczająco jak zapieprzm już 40 lat i jeszcze im mało i mnie nikt za darmo nie dawał 500+ na moje dzieci
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:05
mindestens haltbar bis .... Wyroby przeznaczone do wykorzystywania w Polsce muszą mieć oznakowania i instrukcje używania w języku polskim
Avatar
zajmij sie dzieckiem a nie szukasz sławy / 17 marca 2017 o 10:50
Dziecko WYLECZONE !!! Ale ciekawe czy Matka  pochwali sie na forum ze jej Wyleczyli dziecko i ZDROWE wraca do domu !Ewidentny brak klasy takie rzeczy załatwia sie osobiście a nie na forum!
Avatar
Gadżet / 17 marca 2017 o 10:03
Zły napisał:
"Najbardziej denerwujące  jest to ze arartykł o mleku a pewne osoby kture nie doataja 500+z zawiscia pisza "efekt 500+" lub 500pluski a jak by tym osobom ktos zaproponowal branie 500+ to z jezorem na brodzie by leciały żenujące Dopuki ktos czegos nie doswiadczy nigdy nie zrozumie " Rozumiem, że Pan/Pani Zły jest beneficjentem ww. programu, ja na przykład nie wziąłbym tych marnych 500 stówek jakby mi tylko zagwarantowali, że moje dziecko nie będzie spłacać tych długów po tym świetnym socjalnym programie. Zobaczycie jeszcze, że Wasze dzieci będą całe życie za to tyrać tylko dlatego, żeby teraz rodzice mogli sobie kupić to czy tamto. Egoizm! A Panu/Pani "Zły" nie dziwie się, że tak wychwala ten program, bo z takimi brakami w wiedzy o polskiej pisowni zapewne siedzi w domu i czeka na kolejny przelew od Państwa. Polecam kupić słownik, dziecku też się przyda. Powodzenia.
rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 09:23
Idź się babo...
Avatar
Ola / 17 marca 2017 o 09:08
Będąc z dzieckiem w DSK na oddziale patologii niemowląt miałam zakupione przeze mnie mleko.Niedopatrzenia się zdarzają, ale nie ma sensu rozdmuchiwać takiej błahej sprawy, można zwrócic uwagę personelowi i wymienić mleko. Takiego personelu jak w tym szpitalu życzę wszystkim- to fachowość, zaangażowanie, kompetencja. Pani powinna zająć się swoim chorym dzieckiem, a nie robić bezsensowną aferę
Avatar
refleksyjnie ... / 17 marca 2017 o 22:08
"Przecież wszyscy, którzy głosowali na PO - PSL - SLD nie biorą 500+, to honorowi ludzie .....", a dlaczego mieliby nie brać, jeśli to z ich podatków finansuje się nierobów i głupków, którym do szkoły chodzić się nie chciało?
Avatar
Ewa / 17 marca 2017 o 21:46
Kobieto! Leżałam na noworodkach ponad miesiąc i tak niekompetentnych i wrednych pielęgniarek to nigdzie nie ma! Nawet porządnie wenflonu nie potrafią założyć i dziubią te biedne maluszki na oślep. Dlatego nie dziwi mnie przeterminowane mleko. Pewnie nawet nie sprawdzają, czy leki mają termin przydatności do użycia.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:49
Mindestens haltbar bis = najlepiej spożyć do. Po terminie tez można spożyć. Co najwyżej może nie być najlepiej.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:47
Robić dym o mleko po terminie? Nie chcę , nie piję. To absurd, żeby dzwonić do prasy w sprawie 3 (trzech) plastikowych butelek z mlekiem HIPP. Ta pani ma nie po kolei w głowie - chyba kaszka manna zakleiła jej mózg.
Avatar
oddajcie 500+ na leczenie / 17 marca 2017 o 13:40
co się dziwicie, jak rząd nie ma pieniędzy na leczenie chorych, przecież dostajecie 500+ to myślicie, że skąd, z nieba spadają, własnie dzisiaj w sklepie PCK postawiło dzieci na żebranie pieniędzy i żywności, no nie, rząd na 500+ za darmo dla młodych za leżenie się i rozmnażanie ma a na pomoc chorym osobom nie ma, zgroza. Nie dałam ani grosza i już nie daje, bo wystarczająco jak zapieprzm już 40 lat i jeszcze im mało i mnie nikt za darmo nie dawał 500+ na moje dzieci
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:05
mindestens haltbar bis .... Wyroby przeznaczone do wykorzystywania w Polsce muszą mieć oznakowania i instrukcje używania w języku polskim
Avatar
zajmij sie dzieckiem a nie szukasz sławy / 17 marca 2017 o 10:50
Dziecko WYLECZONE !!! Ale ciekawe czy Matka  pochwali sie na forum ze jej Wyleczyli dziecko i ZDROWE wraca do domu !Ewidentny brak klasy takie rzeczy załatwia sie osobiście a nie na forum!
Avatar
Gadżet / 17 marca 2017 o 10:03
Zły napisał:
"Najbardziej denerwujące  jest to ze arartykł o mleku a pewne osoby kture nie doataja 500+z zawiscia pisza "efekt 500+" lub 500pluski a jak by tym osobom ktos zaproponowal branie 500+ to z jezorem na brodzie by leciały żenujące Dopuki ktos czegos nie doswiadczy nigdy nie zrozumie " Rozumiem, że Pan/Pani Zły jest beneficjentem ww. programu, ja na przykład nie wziąłbym tych marnych 500 stówek jakby mi tylko zagwarantowali, że moje dziecko nie będzie spłacać tych długów po tym świetnym socjalnym programie. Zobaczycie jeszcze, że Wasze dzieci będą całe życie za to tyrać tylko dlatego, żeby teraz rodzice mogli sobie kupić to czy tamto. Egoizm! A Panu/Pani "Zły" nie dziwie się, że tak wychwala ten program, bo z takimi brakami w wiedzy o polskiej pisowni zapewne siedzi w domu i czeka na kolejny przelew od Państwa. Polecam kupić słownik, dziecku też się przyda. Powodzenia.
rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 09:23
Idź się babo...
Avatar
Ola / 17 marca 2017 o 09:08
Będąc z dzieckiem w DSK na oddziale patologii niemowląt miałam zakupione przeze mnie mleko.Niedopatrzenia się zdarzają, ale nie ma sensu rozdmuchiwać takiej błahej sprawy, można zwrócic uwagę personelowi i wymienić mleko. Takiego personelu jak w tym szpitalu życzę wszystkim- to fachowość, zaangażowanie, kompetencja. Pani powinna zająć się swoim chorym dzieckiem, a nie robić bezsensowną aferę
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 11 2

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą