poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Radni wygrali z RIO

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2014, 19:23
Autor: drs

Jest korzystny wyrok sądu w sprawie uchwały Rady Miasta o emisji obligacji na budowę basenu olimpijskiego.

Spłata miała być zabezpieczona przychodami z tego obiektu. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że radni mieli prawo - a chciał tego prezydent - dopuścić też inne zabezpieczenie.

Oznacza to przegraną Regionalnej Izby Obrachunkowej, która twierdziła, że przy takim zapisie nie można uznać, że są to obligacje przychodowe, które nie wliczają się do limitu długu miasta. )
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anka
henryk
BudŻet
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anka
anka (25 lipca 2014 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pływalnia, stadion, itp. inwestycje przynoszące przede wszystkim kolosalne straty dla niesamowicie zadłużonego budżetu Lublina. To wszystko jest przydatne, ale ... to rozrywka, zatem jak nie ta to inna. Gdy mnie nie stać na wyjazd na miesiąc na Karaiby do najlepszego hotelu to jadę do gospodarstwa agroturystycznego na tydzień. Dlaczego tak robię? Bo nie chcę mieć długów, albo chcę odpocząć i zminimalizować dług, jaki powstanie w związku z tym moim odpoczynkiem. A tu co? A tu zastaw się, a postaw się. Miasto już ma pomysł skąd weźmie pieniądze na spłatę długów, wykup obligacji, itd.? Najłatwiej rozporządza się nie swoimi pieniędzmi, w dodatku gdy spłacać długi będą mieszkańcy.

Rozwiń
henryk
henryk (24 lipca 2014 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli płyywalnia wykonana w 70 ?procentach było by nie taktem aby Lublin nie ugończył tej budowy -to było by hamstwo

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (24 lipca 2014 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież tu nie idzie o RIO, radę miasta czy prezydenta, a o mieszkańców-podatników Lublina.

MOSiR Lublin, który będzie operatorem bez tego obiektu, hali lodowej i nowego stadionu potrzebuje rocznie od właściciela czyli Gminy Lublin minimum 11,5 miliona złotych, by zbilansować na zero koszty działalności.

Z negatywnej decyzji RIO wynikało, że ocenie podlegały kwestie zgodności zasad emisji obligacji przychodowych z prawem, a nie wymieniony przeze mnie brak zdolności operatora do ich spłaty.

Pomysłodawcy emisji obligacji przychodowych natychmiast podjęli działania umożliwiające zabezpieczenie spłaty obligacji majątkiem poprzez zmianę statutu MOSiR polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego tej spółki do 100 milionów złotych.

To nie o decyzję RIO, rady miasta, prezydenta i wyrok WSA w gruncie rzeczy chodzi, a o niedobór finansowy naszego miasta i MOSiR czyli de facto o majątek mieszkańców naszego miasta, a nie innych ościennych gmin.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!