Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2017 r.
9:54

Lublin: Samochody zamiast drzew. Są pieniądze na parking

Autor: Zdjęcie autora drs
8 30 A A
Miejsca parkingowe mają powstać w miejscu zadrzewionego trawnika między jezdnią ul. Tumidajskiego a chodnikiem wzdłuż al. Andersa
Miejsca parkingowe mają powstać w miejscu zadrzewionego trawnika między jezdnią ul. Tumidajskiego a chodnikiem wzdłuż al. Andersa (fot. Maciej Kaczanowski)

Znalazły się w miejskiej kasie pieniądze na budowę parkingów przy ul. Tumidajskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W miejscu, gdzie w lutym – właśnie ze względu na planowaną budowę parkingów – wycięto 42 drzewa oddzielające osiedle od ruchliwej al. Andersa, powstaną jeszcze w tym roku 52 miejsca parkingowe. Projekt już jest, na jego realizację radni przeznaczyli 300 tys. zł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
= / 7 lipca 2017 o 13:47
No właśnie, ile tam by się setek aut zmieściło, tyle miejsca się marnuje. A stare miasto? Ci biedni kierowcy ledwo upychają auta po placu(parkingu) zamkowym, a jakby tak zburzyć zamek - ilu szczęśliwych kierowców mogłoby swój majątek po niemcu co płakał jak sprzedawał parkować....
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 13:31
I zaraz po tym trzeba sie zajac tym pseudo-parkiem saskim w centrum. Ludzie nie maja gdzie parkowac, a drzewa sobie stoja jakby nigdy nic.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 21:06
Parkingów brakuje i dobrze że coś robią.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 08:18
wycinać wszystko w pizdu i robić parkingi. Do tego po co tyle trawników, jakby ze wszystkich trawników w mieście zrobić parkingi to nie byłoby problemu z parkowaniem.
Avatar
mieszkaniec / 6 lipca 2017 o 07:51
a może poprostu usunąć stojące miesiącami złomy blokujące miejsca parkingowe? tam na każdym parkingu jest kilka takich pod którymi trawa rośnie. jeszcze pare lat temu chodziło się swobodnie po tym osiedlu, można było wysłać samodzielne dziecko do szkoły, posiedzieć na ławce. czy pamiętacie ile mieliśmy placów dla dzieci? a teraz? wszędzie samochody, na tyle już bezczelnych kierowców, że trzeba im jeszcze na chodniku z drogi schodzić. ale to przecież my mieszkańcy głownie tam jeździmy... ludzie zrobili się wygodni. przez lata nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby wjechać w osiedle i parkowć pod samym oknem. owszem, jest ciasno i nie ma często gdzie zostawić auta, ale pamiętajmy, że od parkowania jest parking, a plac zabaw jest dla miłego spędzania czasu...
a może poprostu usunąć stojące miesiącami złomy blokujące miejsca parkingowe? tam na każdym parkingu jest kilka takich pod którymi trawa rośnie. jeszcze pare lat temu chodziło się swobodnie po tym osiedlu, można było wysłać samodzielne dziecko do szkoły, posiedzieć na ławce. czy pamiętacie ile mieliśmy placów dla dzieci? a teraz? wszędzie samochody, na tyle już bezczelnych kierowców, że trzeba im jeszcze na chodniku z drogi schodzić. ale to przecież my mieszkańcy głownie tam jeździmy... ludzie zrobili się wygodni. przez lata nigdy nie przy... rozwiń
Avatar
wolę drzewa / 6 lipca 2017 o 07:34
Bękartem to jesteś ty niezarejestrowany! W d.. się przewraca i każdy musi mieć samochód! Na Tumidajskiego chodniki zamieniły się w ulice i parkingi dla mieszkańców i dowożących swoje "pociechy" pod schody szkoły. A d.. rosną!
Avatar
Ja / 5 lipca 2017 o 19:30
undefined napisał:
A była niepowtarzalna okazja budowy parkingu podziemnego pod pl. Litewskim... poszło 50 mln na wodotrysk i kastkę.
 No tak, bo Ci z Tumidajskiego przecież mogliby pod placem litewskim parkować
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:39
To dobrze bo parkingów brakuje.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 10:06
A była niepowtarzalna okazja budowy parkingu podziemnego pod pl. Litewskim... poszło 50 mln na wodotrysk i kastkę.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 09:26
Zburzyć Ratusz. Wywalić urzędasów na bezrobocie. Postawić parking na 500 aut. To będzie dobre dla mieszkańców. Nie dość, że będzie gdzie parkować, to zaoszczędzi się kilkadziesiąt milionów na pensjach dla nierobów.
Avatar
= / 7 lipca 2017 o 13:47
No właśnie, ile tam by się setek aut zmieściło, tyle miejsca się marnuje. A stare miasto? Ci biedni kierowcy ledwo upychają auta po placu(parkingu) zamkowym, a jakby tak zburzyć zamek - ilu szczęśliwych kierowców mogłoby swój majątek po niemcu co płakał jak sprzedawał parkować....
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 13:31
I zaraz po tym trzeba sie zajac tym pseudo-parkiem saskim w centrum. Ludzie nie maja gdzie parkowac, a drzewa sobie stoja jakby nigdy nic.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 21:06
Parkingów brakuje i dobrze że coś robią.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 08:18
wycinać wszystko w pizdu i robić parkingi. Do tego po co tyle trawników, jakby ze wszystkich trawników w mieście zrobić parkingi to nie byłoby problemu z parkowaniem.
Avatar
mieszkaniec / 6 lipca 2017 o 07:51
a może poprostu usunąć stojące miesiącami złomy blokujące miejsca parkingowe? tam na każdym parkingu jest kilka takich pod którymi trawa rośnie. jeszcze pare lat temu chodziło się swobodnie po tym osiedlu, można było wysłać samodzielne dziecko do szkoły, posiedzieć na ławce. czy pamiętacie ile mieliśmy placów dla dzieci? a teraz? wszędzie samochody, na tyle już bezczelnych kierowców, że trzeba im jeszcze na chodniku z drogi schodzić. ale to przecież my mieszkańcy głownie tam jeździmy... ludzie zrobili się wygodni. przez lata nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby wjechać w osiedle i parkowć pod samym oknem. owszem, jest ciasno i nie ma często gdzie zostawić auta, ale pamiętajmy, że od parkowania jest parking, a plac zabaw jest dla miłego spędzania czasu...
a może poprostu usunąć stojące miesiącami złomy blokujące miejsca parkingowe? tam na każdym parkingu jest kilka takich pod którymi trawa rośnie. jeszcze pare lat temu chodziło się swobodnie po tym osiedlu, można było wysłać samodzielne dziecko do szkoły, posiedzieć na ławce. czy pamiętacie ile mieliśmy placów dla dzieci? a teraz? wszędzie samochody, na tyle już bezczelnych kierowców, że trzeba im jeszcze na chodniku z drogi schodzić. ale to przecież my mieszkańcy głownie tam jeździmy... ludzie zrobili się wygodni. przez lata nigdy nie przy... rozwiń
Avatar
wolę drzewa / 6 lipca 2017 o 07:34
Bękartem to jesteś ty niezarejestrowany! W d.. się przewraca i każdy musi mieć samochód! Na Tumidajskiego chodniki zamieniły się w ulice i parkingi dla mieszkańców i dowożących swoje "pociechy" pod schody szkoły. A d.. rosną!
Avatar
Ja / 5 lipca 2017 o 19:30
undefined napisał:
A była niepowtarzalna okazja budowy parkingu podziemnego pod pl. Litewskim... poszło 50 mln na wodotrysk i kastkę.
 No tak, bo Ci z Tumidajskiego przecież mogliby pod placem litewskim parkować
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:39
To dobrze bo parkingów brakuje.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 10:06
A była niepowtarzalna okazja budowy parkingu podziemnego pod pl. Litewskim... poszło 50 mln na wodotrysk i kastkę.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 09:26
Zburzyć Ratusz. Wywalić urzędasów na bezrobocie. Postawić parking na 500 aut. To będzie dobre dla mieszkańców. Nie dość, że będzie gdzie parkować, to zaoszczędzi się kilkadziesiąt milionów na pensjach dla nierobów.