niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Stadion przy ul. Piłsudskiego będzie przebudowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2013, 17:56
Autor: Dominik Smaga

Stadion "Start" (Jacek Świerczyński)
Stadion \"Start\" (Jacek Świerczyński)

Nowa murawa, oświetlenie i większe, zadaszone trybuny. Planowana przez miasto przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego w Lublinie może kosztować 30 mln zł.

Magistrat rozpoczął właśnie formalne przygotowania do tej inwestycji. Jest to dopiero wstępny etap, później konieczna będzie decyzja lokalizacyjna, powstanie też szczegółowa koncepcja przebudowy.

Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 30 milionów złotych. – Będziemy starać się o zewnętrzne dofinansowanie – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Jeśli znajdą się pieniądze, prace ruszyłyby w przyszłym roku.

Co ma się zmienić na stadionie? Powstanie nowy budynek administracyjno-treningowy. Na płycie stadionu pojawi się nawierzchnia z trawy syntetycznej z odwodnieniem. Będzie też oświetlenie i ogrodzenie na koronie stadionu. – Planujemy też budowę bieżni rozgrzewkowej między ogrodzeniem a koroną stadionu oraz dwóch nowych kortów tenisowych wraz z trybuną – mówi rzecznik .

Obecnie na trybunach jest około 800 miejsc. Miasto chce, by po przebudowie ich liczba zwiększyła się do 1500. Standard trybun ma być wyższy, a miejsca siedzące będą też zadaszone. – Modernizacja ma też przystosować obiekt do przepisów międzynarodowych, pozwolić na organizację zawodów ogólnopolskich oraz dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Krzyżanowska.

Stadion zachowa swoje lekkoatletyczne przeznaczenie. Służyć ma m.in. do biegów, skoków w dal, zawodów łuczniczych, rzutu dyskiem, oszczepem czy kulą.

15,5 tys. widzów przy Krochmalnej

Równolegle miasto buduje stadion piłkarski na terenach po zlikwidowanej cukrowni przy ul. Krochmalnej. Ma on pomieścić 15,5 tys. widzów. Po rozłożeniu specjalnej płyty zakrywającej murawę ma służyć także organizacji koncertów. Obok będzie m.in. bieżnia i dwa boiska treningowe.

Oficjalne otwarcie jest planowane na przełom sierpnia i września przyszłego roku. Budowa pochłonie 140 milionów złotych, z czego 67 mln pochodzi z unijnej dotacji.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R
poznaniak z korzeniami lb
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (13 marca 2013 o 00:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
--------------------------------------DO INTERNAUTY " poznaniak z korzeniami LB"------------------------ Zostałem przez Internaute żle zrozumiany . Opisując przyszły Stadion "kurnik" na BAGNIE , komplet nie nie rozchodziło mi się dokonywanie porównań z innymi miastami . Jeżeli Inni mają to co mają niech się cieszą. Mnie rozchodzi się nie o wielkość tylko o te 140 MILIONÓW które na 100% będą UTOPIONE w tym BAGNIE !!!. Lublin niepotrzebnie straci 140 MILIONÓW które mogłyby być wykorzystane na odrestaurowanie trzech stadionów --Historyczny Stadion LUBLINIANKI , Stadion STARTU i Stadion MOTORU Al.Zygmuntowskie. Względnie postawienie Godnego Lublina Stadionu STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym... ALE NIE NA BAGNIE PO CUKROWNI TYLKO NA JEDNEJ Z ROGATEK WJAZDOWYCH DO LUBLINA . Staram się obronić dla Lublina 140 milionów które wcale nie musimy stracić ! . Prezydent odkupił to BAGNO po cukrowni za pieniądze z budżetu miejskiego . Nawet się nie konsultował z Mieszkańcami Lublina czy może te pieniądze wziąść i czy Chcemy kupić to bezwartościowe BAGNO (sic?) Zapłacił , uwaga ... 10 milionów i teraz jeszcze Chce "umoczyć" 140 MILIONÓW ! . A że nazwano ten "stadion kurnik" to wiąże się z tym , Godność Wschodniej Stolicy Polski wymaga aby Repzrentacyjny Stadion Lublina posiadał... najmniej 50 tys.. Wielkości są do uzgodnienia aby tylko nie stracić 140 MILIONÓW (!). Teraz chyba Internauta z Poznania moje intencje zrozumiał ?. Przy tym stadionie powstało już dużo "wrzawy", wszystko to wynikało z braku informacji wyjaśniających . Pisałem już i wytłumaczyłem system przydzielania DOTACJI "UE" -- polega on na tym , że "UE" przyznaje DOTACJE tylko na określony cel . Jeżeli Lublin ubiegał się o DOTACJE na Stadion , to te DOTACJE mogą być li tylko użyte do celów Stadionu . Nie mogą być zużyte na inne cele , bo wtedy DOTACJE możemy utracić. Dlatego właśnie powstała ta "wrzawa" niezrozumienia , typu " przedszkoli i żłobków nie ma , ulice się rozlatują i na jezdniach samochody koła gubią ! A Tym się zachciewa stadiony budować !". A z tymi DOTACJAMI z Unii Europejskiej to też ostrożnie!, bo nie ma na świecie miejsca gdzie... pieniądze ZA DARMO DAJĄ ! . Polska aby mogła teraz Dotacje otrzymywać Musiała swój pogtężny wkład pieniężnu "UE" wpłacić ! . Rolnicy także Musieli wpłacić określone sumy pieniędzy aby mogli oczekiwać na tzw. DOPŁATY !. Tusk tak zapożyczył Polskę, że Jego wnuczęta nawet na dziadka grobie lampki nie zapalą . I dobrze mu tak !. Dlatego ostrożnie z tymi DOTACJAMI !. Serdeczne , lubelskie pozdrowienia dla równie pięknego jak LUB LIN POZNANIA ! .Szczęść Boże!
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (12 marca 2013 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-----------------------------------DO INTERNAUTY "mks'...------------------------------------------------------------Z pewnością moglibyśmy porozmawieć na temat Stadionu STARTU ale "mks" brak kultury uniemożli wia jaką kolwiek dyskusje . Co za czelność ubliżać człowiekowi którego się nie zna ?. "Ciuli" niech "mks" poszuka wokół siebie . Wesołych Świąt .
Rozwiń
poznaniak z korzeniami lb
poznaniak z korzeniami lb (12 marca 2013 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyjątkowo zgadzam się z oceną pana SYLWESTRA stadion na Krochmalnej to wiekszy kurnik jak Hala Globus .Stadion Lubelski to wielkośc widzów Gdańsk Arena 15 tys widzów -walke oglondało Gołota -Saleta .Atlas Arena w Łodzi to pojemnośc 13 tys .podam przykła minimalizacji Lublina z aren Sportowych 1.Białystok stadion 22.4 ty widzów 2.Rzeszówek 16 -20 tys a Lublinektylko 15 tys tyle co o połowe Kielce mniejsze -oto rozum w ratuszu Lubelskim .Hala Głobus Lublin 4.5 tys -Rzeszówek na Podpromiu 6 tys -Bydgoszcz------ Łuczniczka 8 tys widzów .Nie mówiąc o teatrze w budowie rozbiórka serce bolało jedni budują drudzy rujnują tak jakby nie było pomysłu na wykorzystanie tych powierzcni w jednej kubaturze
Rozwiń
mks
mks (12 marca 2013 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Sylwestra:
Zapraszamy na START zobaczysz ciulu jakie mamy warunki do trenowania, a nie ukrywając jako dyscyplina olimpijska na arenie ogólnopolskiej mamy się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do kopaczy.

Co do artykułu- nie wiem co to rzut kulą, może chodziło o pchnięcie
Rozwiń
ergo
ergo (12 marca 2013 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hahaha....rzut oszczepem na stadionie ze sztuczną trawą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!