piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Szykuje się 951 rowerów miejskich. Gdzie będą stacje?

Dodano: 13 marca 2018, 21:15
Autor: Dominik Smaga

Wypożyczalnia rowerów ma powrócić w okolice pedetu
Wypożyczalnia rowerów ma powrócić w okolice pedetu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Za tydzień ma się zacząć nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego, mimo że prognozy wróżą powrót zimy. Rowerów będzie więcej niż w zeszłym roku, dokładnie 951. Pojawią się też nowe wypożyczalnie

Od 21 marca, Lublin będzie mieć pięć nowych wypożyczalni. – Zostaną uruchomione na stacjach PKN Orlen – zapowiada Marek Pogorzelski, rzecznik spółki Nextbike, będącej operatorem systemu.

Takie wypożyczalnie pojawią się na stacjach: • przy al. Kraśnickiej niedaleko Tesco, • przy Głębokiej, • niedaleko Olimpu, • koło Parku Handlowego Tatary oraz • obok stacji przy Drodze Męczenników Majdanku naprzeciw cmentarza.

Wypożyczalnia ma powrócić w okolice pedetu (na zdjęciu). Usunięto ją stąd w związku z przebudową pl. Litewskiego, później już tu nie wróciła. – Zostanie zamontowana bliżej postoju taksówek – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wszystkie pozostałe stacje mają być uruchomione w tych samych miejscach, co przed rokiem, chociaż miejscy aktywiści zaproponowali przestawienie kilku z nich. Ratusz nawet nie podważał zasadności proponowanych zmian, mimo to nie podjął wciąż decyzji, czy zgodzi się na przenoszenie stacji.

– Decyzji nie ma, bo czekamy na opinie rad dzielnic – tłumaczy Kieliszek. Zapewnia jednak, że przenoszenie stacji będzie możliwe także w trakcie sezonu.

Jakie przeprowadzki sugerowali działacze Porozumienia Rowerowego? • Radzili, by zamontować stację przed Centrum Spotkania Kultur, zabierając ją sprzed Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”, bo tam mało kto jej używa. • Wypożyczalnię sprzed skansenu proponowali przenieść w rejon skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Głęboką, czyli koło nowego biurowca i wydziałów UMCS. • Dziecięcą stację z al. Długosza widzieliby nad zalewem obok zwykłej stacji na Dąbrowie. • Stację z ul. Dziewanny chcieli przenieść w okolice ul. Zana i Pana Wołodyjowskiego.

Pozostałe sugestie rowerowych aktywistów dotyczyły kosmetycznych przesunięć: • sprzed Miasteczka Ruchu Drogowego przy Al. Zygmuntowskich przed Aqua Lublin, • z ul. Romera w głąb osiedla Nałkowskich • sprzed Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na przeciwną stronę Hutniczej.

Lubelski Rower Miejski

Dostępny jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Żeby się zarejestrować, trzeba wejść na stronę lubelskirower.pl i utworzyć indywidualne konto, po czym zasilić je kwotą co najmniej 10 zł. Jeżeli między wypożyczeniem a zwrotem roweru nie minie więcej niż 20 minut, z naszego konta nie ubędzie ani złotówka.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 marca 2018 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kasa wyrzucona w błoto. Nikt normalny tymi topornymi gratami jeździć dla przyjemności nie będzie. Nie wiem skad ta popularność LRM, chyba z biedy i braku miejsca w małych mieszkaniach.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może w końcu powstanie stacja na Grygowej koło Mpk, 1200 pracowników codzień plus do tego kolejne tysiące ze strefy ekonomicznej!
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dzieciaki wysłąć na rowery, odchudzić, wykorzystać ten czas, tyle dzieci choruje na otyłość
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PR robi specjalne analizy i zestawienia dotyczące rowerów miejskich, te propozycje nie wzięły się znikąd. Popieram przeniesienie stacji, szczególnie na skrzyżowanie Głęboka Kraśnicka (ze względu na liczne osiedla i studentów) oraz pod CSK.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Porozumienie Rowerowe wysnuło propozycje prywatnie od siebie bez żadnego porozumienia z rowerzystami i bez wcześniejszej konsultacji z mieszkańcami i użytkownikami Lubelskiego Roweru Miejskiego czyli robi to jako osoba indywidualna a nie jako przedstawiciele społeczności rowerowej albo mieszkańców Bardzo złym pomysłem jest zabieranie stacji z Czubów Północnych i przesuwanie jej na Zana gdzie są dwie stacja przy ZUS-sie A na Dziewanny bardzo często korzystają mieszkańcy z Czubów bo jest tylko jedna stacja na Jutrzenki na której rano w lato juz po 8 nie ma często rowerów i stacja przy Dziewanny jest kołem ratunkowym w takiej sytuacji dla bardzo wielu mieszkańców tych osiedli... Propozycja przeniesienia stacji z Judyma również jest niedobra dlatego że to jest jedyna stacja z Węglinka i nie można kasować stacji skrajnych miasta do CSK jest blisko KUL i stacja na Radziszewskiego oraz na Krakowskim Przedmieściu Zupełnie nietrafionym pomysłem i zdecydowanie się przeciwstawiam jest pomysł zabierania stacji spod Skansenu TO JEST BARDZO POTRZEBNA STACJA tak samo jak Przy Botaniku. Są to punkty spacerowe i bardzo ważne jest żeby można było dojeżdżać do Skansenu rowerem miejskim To samo uważam że jest złym pomysłem przesuwanie stacji z Romera - dlatego że jest ona bardzo ważnym łącznikiem miedzy stacjami wzdłuż najważniejszej trasy tj wzdłuż Bystrzycy Dlatego została ona umiejscowiona blisko mostku na Bystrzycy jako punkt przesiadkowy. Stacja dziecięca na Długosza jest lepsza niż nad zalewem - bo w Parku Saskim jest zdecydowanie mnie rowerzystów a nad zalewem dzieci na rowerze są bardziej narażone na wypadki z powodu ... niedzielnych rowerzystów lub rowerzystów po piwku ... znad zalewu. A stacja jest po to by uczyć dzieci jeździć i korzystać z rowerów Większe dzieci spokojnie mogą korzystać z rowerów miejskich uniwersalnych TAKŻE NAJPIERW zróbcie konsultacje a nie ktoś kto nazywa siebie Porozumieniem robi propozycje bez porozumienia ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!