Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2018 r.
19:33

Lublin: To taniec przeciwko przemocy seksualnej. W obronie kobiet [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kp
144 47 A A

20 osób zatańczyło w środę przed Centrum Kultury w ramach akcji One Billion Rising. To ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku organizatorzy chcieli pokazać, że przemoc wobec kobiet jest także lokalnym problemem. – To już trzecia edycja naszej akcji. Tańczą osoby, które brały wcześniej udział w próbach ale też ci, którzy spontanicznie do nas dołączyli i razem z nami chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko przemocy. Nie chodzi o idealny układ ale o ideę – mówi Jolanta Prochowicz, z Homo Faber, organizatorka akcji.

Po akcji można było wziąć udział w debacie „Związki feminizmu i religii” i porozmawiać między innymi o tym czy można być feministką będąc jednocześnie religijną muzułmanką, żydówką lub katoliczką, a także o walce o prawa kobiet i identyfikacji z terminem „feminizm”.

Manifa w Lublinie

10 marca ulicami miasta przejdzie II Manifa w Lublinie. Jej organizatorzy postulują między innymi liberalizację prawa antyaborcyjnego, pełnię praw reprodukcyjnych, anty-nacjonalizm, oddzielenie kościoła od państwa, sprawiedliwość społeczną, anty-kapitalizm, partyjność. Jak zaznaczają organizatorzy manify, to akcja oddolna finansowana zgodnie z zasadą non-profit. Akcję, podobnie jak w ubiegłym roku, organizuje Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
normalny / 15 lutego 2018 o 15:30
Te wygłupy to pewnie za nasze pieniądze z podatków. Mam nadzieję że to tylko do wyborów.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 14:23
z tą w malinowym płaszczyku mam ochotę potańczyć, niekoniecznie na placu
Avatar
von / 15 lutego 2018 o 12:22
undefined napisał:
Takie durne komentarze mogą pisać tylko zakompleksieni faceci z małymi ptaszkami
 Żeby być tego pewną, należało ten fakt przebadać w naturalny sposób. Gratuluję doświadczenia. Też nazywam go mały.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:09
Jestem facetem i kompletnie mi to nie przeszkadza! Niech sobie tańczą, nikomu nie robią krzywdy! Nie głoszą haseł nawiązujacych do nienawiści, nie krzyczą, nie palą rac, nie pieką ciast ze swastyką więc nie ma problemu. Nikomu krzywdy nie robią. A jak ktoś ma problem z tym, że zwraca sie uwagę na molestowanie kobiet, ten sam ma pewnie nieźle na sumieniu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:36
Definicja gwałtu: nagła niespodziewana przyjemność, czy o to tym paniom chodzi?
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:21
Cyrk do kwadratu. Już głupiej nie mogły. Ośmieszyły się do entej potęgi.
Avatar
Tampony Sorosa / 15 lutego 2018 o 10:13
Znowu w akcji manipulatorskie cip*ki na sznurku Sorosa i innych zydolewaków!  Idźcie pip**ki wywijać do Malmo, Sztokholm, Berlina, Paryza, londynu, Brukseli, Tel Avivu!!
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:45
c.holera, niech uważają na fontanny, kamery patrzą
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:35
Takie durne komentarze mogą pisać tylko zakompleksieni faceci z małymi ptaszkami
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:31
Te tzw. feministki w swoich walkach o "swoje prawa" doszły już chyba do szczytu przesady (głupoty). Dzisiaj strach powiedzieć kobiecie znajomej jakiś komplement, czy dłużej zatrzymać wzrok na niej bo to zaraz będzie uważane za "molestowanie, nękanie". Czy o to chodzi kobietom?. Dla kogo chodzicie do fryzjera, kosmetyczki, ładnie się ubieracie, dla kogo???. Czy nie chcecie być zauważane, podziwiane przez mężczyzn??. Prezentujecie jakąś paranoję!. Tańcem niczego nie osiągniecie!. Tylko wychowanie w rodzinie, w szkole, w mediach może przynieść rezultaty. Zresztą wam nie chodzi o zwalczanie przemocy, bo ten margines jak każdy inny jest, był i będzie. Wam chodzi o bezkarną aborcję i za pieniądze podatników. Rozdział kościoła od państwa. Kościół budzi sumienia u ludzi i to wam przeszkadza. Demonstrują p-ko hodowli i zabijaniu zwierząt futerkowych, ale są za zabijaniem dzieci nienarodzonych. Czy to jest normalne???. Inicjatywa "oddolna"- koszty odgórne ???.
Te tzw. feministki w swoich walkach o "swoje prawa" doszły już chyba do szczytu przesady (głupoty). Dzisiaj strach powiedzieć kobiecie znajomej jakiś komplement, czy dłużej zatrzymać wzrok na niej bo to zaraz będzie uważane za "molestowanie, nękanie". Czy o to chodzi kobietom?. Dla kogo chodzicie do fryzjera, kosmetyczki, ładnie się ubieracie, dla kogo???. Czy nie chcecie być zauważane, podziwiane przez mężczyzn??. Prezentujecie jakąś paranoję!. Tańcem niczego nie osiągniecie!. Tylko wychowanie w rodzinie, w szkole, w med... rozwiń
Avatar
normalny / 15 lutego 2018 o 15:30
Te wygłupy to pewnie za nasze pieniądze z podatków. Mam nadzieję że to tylko do wyborów.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 14:23
z tą w malinowym płaszczyku mam ochotę potańczyć, niekoniecznie na placu
Avatar
von / 15 lutego 2018 o 12:22
undefined napisał:
Takie durne komentarze mogą pisać tylko zakompleksieni faceci z małymi ptaszkami
 Żeby być tego pewną, należało ten fakt przebadać w naturalny sposób. Gratuluję doświadczenia. Też nazywam go mały.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 12:09
Jestem facetem i kompletnie mi to nie przeszkadza! Niech sobie tańczą, nikomu nie robią krzywdy! Nie głoszą haseł nawiązujacych do nienawiści, nie krzyczą, nie palą rac, nie pieką ciast ze swastyką więc nie ma problemu. Nikomu krzywdy nie robią. A jak ktoś ma problem z tym, że zwraca sie uwagę na molestowanie kobiet, ten sam ma pewnie nieźle na sumieniu...
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:36
Definicja gwałtu: nagła niespodziewana przyjemność, czy o to tym paniom chodzi?
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 10:21
Cyrk do kwadratu. Już głupiej nie mogły. Ośmieszyły się do entej potęgi.
Avatar
Tampony Sorosa / 15 lutego 2018 o 10:13
Znowu w akcji manipulatorskie cip*ki na sznurku Sorosa i innych zydolewaków!  Idźcie pip**ki wywijać do Malmo, Sztokholm, Berlina, Paryza, londynu, Brukseli, Tel Avivu!!
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:45
c.holera, niech uważają na fontanny, kamery patrzą
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:35
Takie durne komentarze mogą pisać tylko zakompleksieni faceci z małymi ptaszkami
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 09:31
Te tzw. feministki w swoich walkach o "swoje prawa" doszły już chyba do szczytu przesady (głupoty). Dzisiaj strach powiedzieć kobiecie znajomej jakiś komplement, czy dłużej zatrzymać wzrok na niej bo to zaraz będzie uważane za "molestowanie, nękanie". Czy o to chodzi kobietom?. Dla kogo chodzicie do fryzjera, kosmetyczki, ładnie się ubieracie, dla kogo???. Czy nie chcecie być zauważane, podziwiane przez mężczyzn??. Prezentujecie jakąś paranoję!. Tańcem niczego nie osiągniecie!. Tylko wychowanie w rodzinie, w szkole, w mediach może przynieść rezultaty. Zresztą wam nie chodzi o zwalczanie przemocy, bo ten margines jak każdy inny jest, był i będzie. Wam chodzi o bezkarną aborcję i za pieniądze podatników. Rozdział kościoła od państwa. Kościół budzi sumienia u ludzi i to wam przeszkadza. Demonstrują p-ko hodowli i zabijaniu zwierząt futerkowych, ale są za zabijaniem dzieci nienarodzonych. Czy to jest normalne???. Inicjatywa "oddolna"- koszty odgórne ???.
Te tzw. feministki w swoich walkach o "swoje prawa" doszły już chyba do szczytu przesady (głupoty). Dzisiaj strach powiedzieć kobiecie znajomej jakiś komplement, czy dłużej zatrzymać wzrok na niej bo to zaraz będzie uważane za "molestowanie, nękanie". Czy o to chodzi kobietom?. Dla kogo chodzicie do fryzjera, kosmetyczki, ładnie się ubieracie, dla kogo???. Czy nie chcecie być zauważane, podziwiane przez mężczyzn??. Prezentujecie jakąś paranoję!. Tańcem niczego nie osiągniecie!. Tylko wychowanie w rodzinie, w szkole, w med... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 1 0

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 7 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 16

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!