piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Trwa sesja Rady Miasta. Radni kłócą się o gender

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2014, 11:00
Autor: (drs)

Nie powiodła się próba zdjęcia z porządku obrad dyskusji nad przedstawionym przez PiS projektem stanowiska "wobec destrukcyjnego wpływu ideologii gender. Wnioskował o to klub Platformy Obywatelskiej.

- Rolą Rady Miasta nie jest prowadzenie dyskusji światopoglądowych i narzucanie innym swoich przekonań - tak uzasadniał wniosek Wojciech Krakowski, szef klubu PO. - Po przeczytaniu projektu odnosi się wrażenie, że występuje jakieś naprawdę poważne zagrożenie, ale nie ukazano żadnych faktów, które by o tym świadczyły - dodaje. Klub PO stwierdza też, że "zajmowanie stanowiska przez Radę Miasta wobec kwestii budzącej kontrowersje, nawet wśród samych katolików, może być potraktowane jako próba powstrzymania dyskusji”. - Stanowisko, które zaproponowaliśmy nie ma w żadnym razie charakteru politycznego, nie atakuje nikogo z tutaj obecnych, ani prezydenta, ani nikogo z żadnej opcji politycznej imiennie, natomiast wskazuje ono uwagę na problem, który będzie dotykał naszego narodu, naszego państwa i naszej młodzieży - mówił Tomasz Pitucha, radny PiS. - Stoimy przed szansą, aby poprzez wspólne działanie wielu organizacji, żeby przeciwstawić się negatywnym zjawiskom, związanym z ideologią gender i promowanym w podręcznikach, również w Polsce, biorąc pod uwagę doświadczenie, jakie mają z tym kraje zachodniej Europy, gdzie temat gender funkcjonuje od lat 70 - podkreślał Pitucha. Radny zaczął też odczytywać niedawny list biskupów w sprawie gender, ale przewodniczący rady mu przerwał. - To jest nasza bezpośrednia kompetencja, w której ustawodawca przewidział, że możemy zajmować stanowiska w każdej istotnej kwestii, którą uznamy za istotną - dodaje Mieczysław Ryba, radny PiS. Przeciw dyskusji o gender był też niezrzeszony, lewicowy radny Jan Gąbka: - Gender jest sprawą wywoływaną sztucznie i jeśli my nie będziemy jej podgrzewać, ona umrze śmiercią naturalną. Za zdjęciem z porządku obrad punktu poświęconego gender zagłosowało 14 radnych, 15 było przeciw, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Projekt "Stanowiska wobec destrukcyjnego wpływu ideologii gender" (skrót)

"Rada Miasta Lublin zwraca się do Pana Prezydenta i do kierowników podległych Miastu placówek edukacyjnych, kulturalnych i wychowawczych, "aby nie ulegały naciskom i sugestiom różnych środowisk", zorientowanych na promocję tzw. ideologii gender (...). Próba przeprowadzenia rewolucji seksualnej w Polsce musi nieść za sobą katastrofalne skutki cywilizacyjne. Rewolucja kulturowa, jaka dokonała się w wielu krajach Zachodu, zaowocowała olbrzymimi spustoszeniami w sferze tzw. relacji społecznych, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę kwestię więzi rodzinnych. Próba seksualizacji dzieci, podważenie wynikającej z porządku natury odrębności płciowej człowieka, promocja sprzecznych z naturą zachowań seksualnych - to olbrzymie zagrożenia ostatecznie uderzające w podstawy zachodniego porządku cywilizacyjnego (...). Jak wspomina Episkopat Polski, nowa ideologia promowana jest w filmie, teatrze, oświacie. Rada Miasta Lublin apeluje zatem do osób odpowiedzialnych za kształt życia kulturalnego, a także za kształt naszej edukacji, aby w różnych placówkach i instytucjach podległych Miastu nie promowano treści zaczerpniętych z rewolucyjnej ideologii gender, chroniąc w ten sposób młode pokolenie naszych mieszkańców przed destrukcją kulturową i moralną".
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Rada Miasta Lublin
Gość
Aleks
kobieta
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 stycznia 2014 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ładnie się pis ośmieszył dzisiaj. Tutaj walka z gender a tymczasem Czelej sobie wydaje broszurki o tematyce seksualnej.

Rozwiń
Aleks
Aleks (16 stycznia 2014 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe co mówił Tułajew. Po jego wyglądzie i wyżelowanych włosach można pomyśleć, że woli chłopców

Rozwiń
kobieta
kobieta (16 stycznia 2014 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak właśnie z nimi jest. Banda oszołomów nie douczy się, nie ma pojęcia a najgłośniej krzyczy! I przykre jest to, że mącą w głowach ludziom, którzy niestety nie są w stanie zweryfikować tego bełkotu gdyż przekracza to ich możliwości intelektualne. Wstydźcie się pseudo radni!
Rozwiń
oburzona
oburzona (16 stycznia 2014 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jaki związek ma to z miastem? Cóż za niekompetencja! Czy ci ludzie rozumieją istotę bycia radnym?
Rozwiń
dziadek
dziadek (16 stycznia 2014 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ks. prof. Alfred Wierzbicki powiedział o „Radzie” Miasta Lublina, cyt. „…nadgorliwość niepozbawiona śmieszności”.

Dlaczego zatem mamy płacić śmiesznym i nadgorliwym idiotom z naszych podatków ?

Won chałastro !

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!