sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Ulica Muzyczna już niedługo zostanie otwarta dla ruchu

Dodano: 7 września 2016, 13:43
Autor: Dominik Smaga

Otwarcie dla ruchu ul. Muzycznej może nastąpić już w październiku. Kierowcy wrócą wtedy na odcinek od Głębokiej do szkoły. Dalsza część jest już prawie gotowa, ale przejezdna będzie dopiero po wybudowaniu nowego mostu na Bystrzycy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Między ul. Głęboką i Szczerbowskiego coraz mniej jest do zrobienia, choć dominującym widokiem wciąż jest tu błoto. Największe wykopy związane są z budową kanalizacji burzowej, gdzie do wymiany jest stara, betonowa komora, ale jeśli wykonawcom dopisze pogoda, to do końca tygodnia ten etap prac będą mieć już za sobą. Natomiast roboty przy gazociągu są zaawansowane w 90 proc.

Tuż obok pracował wczoraj świder wiercący w ziemi pod fundamenty słupów oświetleniowych, do których mocowana będzie też trakcja trolejbusowa. Rzędy takich slupów stoją już wzdłuż nowego odcinka ulicy zaczynającego się zaraz za ul. Szczerbowskiego a kończącego się 30 metrów przed planowanym wjazdem na most na Bystrzycy. Odcinek ten jest już niemal gotowy, brakuje tylko ostatniej warstwy asfaltu i to właśnie dlatego studzienki burzowe wystają tu ponad jezdnię.

Odcinek między Szczerbowskiego a Głęboką już wkrótce ma wyglądać podobnie, bo jeszcze we wrześniu ma tu być układany asfalt. A kiedy nawierzchnia będzie już gotowa, otwarty zostanie dojazd zarówno do ul. Szczerbowskiego, jak i do szkół artystycznych.

– Stanie się to w październiku – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Przy sprzyjającej pogodzie nastąpi to w pierwszej połowie miesiąca. Jeśli pogoda lub inne nieprzewidziane okoliczności pokrzyżują nam plany byłoby to pod koniec miesiąca.

Najwięcej do zrobienia pozostało przy nowym moście przez Bystrzycę. Jego przyszły kształt najlepiej widać od ul. Stadiowej, gdzie po stronie parku Ludowego powstaje już zbrojenie łuków, które będą znakiem rozpoznawczym mostu.

Klavern
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Klavern
Klavern (13 września 2016 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Beznadziejne zdjęcia ilustrujące tekst! Wstyd! Jak w prowincjonalnym pisemku. Brak koncepcji! Proponuję temu amatorowi - fotografikowi poczytactrochę o narracji obrazem w reportażu.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2016 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Totalna porażka. Na muzycznej mieszka wielu starszych ludzi - dojazd karetki, taxi czy rodziny to jedna wielka przygoda- w błocie i wciąż niespodzianki. Istotnie pracuje tam kilku ludzi zwykle do 17.00, soboty wolne. Co sie bedą spieszyć... Całe miasto rozkopane i do tego płatne parkingi- porażka.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2016 o 01:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka obszerna galeria... Na zdjęciach paru mężczyzn, jeden z grabiami inny z młotem pneumatycznym, rury jakieś, koparko-ładowarka, pojazdy jakieś LPRInżu. 21 zdjęć a samego mostu tylko zarys na 4 zdjęciach z tak daleka że dronem bym lepsze ujęcia zrobił... To musiał być prawdziwy wyczyn tam pójść i zrobić jakże inspirujący materiał!
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2016 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe jak wjedziemy do szkoły....
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2016 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To przęsło mostu...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!