Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2015 r.
6:32

Lublin: Urząd Miasta szuka nowej siedziby

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 37 A A
Biurowiec powstający przy ul. Wieniawskiej miał się stać nową siedzibą Urzędu Miasta<br />
Biurowiec powstający przy ul. Wieniawskiej miał się stać nową siedzibą Urzędu Miasta

Urząd Miasta nie rezygnuje z przeprowadzki do nowej siedziby. Taką deklarację władze miasta składają po rozwiązaniu umowy na wynajem biur w budynku stawianym przy ul. Wieniawskiej. Tym razem mają szukać już zbudowanych pomieszczeń. Kiedy? Nie wiedzą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nadal utrzymujemy, że niezbędne jest utworzenie miejsca, w którym skupione byłyby wydziały rozproszone po całym Lublinie – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Urząd Miasta działa teraz w niemal trzydziestu lokalizacjach, co kłopotliwe jest i dla krążących między budynkami interesantów, i dla urzędników wożących papiery z miejsca na miejsce.

Problemy te planował przeciąć jeszcze poprzedni prezydent Lublina, Adam Wasilewski, który urzędował w latach 2006-10. Nowy gmach chciał stawiać na gruntach położonych między ul. Północną a al. Kompozytorów Polskich. Inwestycja budziła kontrowersje i do skutku nie doszła, a następca Wasilewskiego kategorycznie wyklucza budowę biurowca.

- Pewne jest to, że miasta nie stać na wybudowanie takiego obiektu od podstaw – wyjaśnia Krzyżanowska. – Byłby to koszt kilkudziesięciu milionów złotych, a pieniądze potrzebne są na inne inwestycje, na które brakuje funduszy. Pokazują to wnioski radnych zgłoszone do budżetu, które opiewają na kilkaset milionów złotych. Można było ich uwzględnić tylko część.


Jeśli nie budowa, to co? – Wynajem. To najprostszy sposób pozyskania powierzchni biurowej – podkreśla rzeczniczka.

Już w zeszłym roku miasto zawarło taką umowę najmu. Dotyczyła ona biurowca przy Wieniawskiej, który wówczas był tylko w planach, a teraz jest już w budowie. Umowa została rozwiązana w listopadzie b.r., gdy Urząd Zamówień Publicznych i Krajowa Izba Odwoławcza dopatrzyły się nieprawidłowości w wynajęciu czegoś, co jeszcze nie istnieje i uznały, że doszło do zlecenia prac budowlanych bez przetargu.

Mimo to miasto z wynajmu nie rezygnuje. – Postaramy się poszukać powierzchni, którą będziemy mogli wynająć – zapowiada Krzyżanowska. Zastrzega, że najem dotyczyć ma już wybudowanych biur, przyznaje też, że miasto będzie ich szukać w centrum Lublina. – Zależy nam na tym, żeby było to w śródmieściu i raczej w tę stronę będziemy się kierować. Co do terminu nie ma jeszcze decyzji, na razie jesteśmy skupieni na pracach nad przyszłorocznym budżetem.

Budynek przy ul. Wieniawskiej, który miał się stać nową siedzibą Urzędu Miasta powinien być gotowy w roku 2017.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 23:43
Typowa pisowska "czarna propaganda" przeciwko prezydentowi Zukowi!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 08:56
....dlaczego nikt nie napiszę że budynek buduje PAN Leńczuk....dlatego jeszcze nie wybudowany a już wynajęty.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 20:10
do @karol rzeszowowi to JA nic nie zazdroszczę.... ale jak TY masz jakieś reministencje to.. wolna wola.. wy pier da laj do rzeszowa :D!!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 17:23
Sport, Kultura na Arenę i PO ptokach. POdatki szaraków zostaną w kasie Gminy Lublin.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 14:43
Stadion mógłby zarabiać. Płaczą że Lubelska Arena przynosi straty. Może warto aby UM przyjrzał się pomieszczeniom na tym stadionie. Jest dobry dojazd ogromny parking dla interesantów, blisko do dworców (autobusowy też tam będzie). A imprezy jeśli są to po godzinach pracy lub w dni wolne, więc nie ma kolizji.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:27
jest taki nieużywany budynek a nazywa się on Arena Lublin
Avatar
Polska nasza ojczyzna / 14 grudnia 2015 o 10:32

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/ urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/


Ty tak na serio z tym Mojrzeszowem, zazdroscic to im moglismy pare lat temu i owszem a teraz to raczej oni moga nam. A co do biurokracji to tam jest rownie przerosnieta jakbu nas, jak i w calej Polsce zreszta,takze nie bij piany.

Ty tak na serio z tym Mojrzeszowem, zazdroscic to im moglismy pare lat temu i owszem a teraz to raczej oni moga nam. A co do biurokracji to tam jest rownie przerosnieta jakbu nas, jak i w calej Polsce zreszta,takze nie bij piany. rozwiń
Avatar
karol / 13 grudnia 2015 o 22:16

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/  urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/

Avatar
karol / 13 grudnia 2015 o 22:15

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/  urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:06
ZA DUŻO URZĘDASÓW NAS POŻERA - jeszcze im sie chce luksusów - zmniejszyć liczbę urzędasów - jestesmy najbiedniejszym w Polsce regionem i bardzo biednym miastem
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 23:43
Typowa pisowska "czarna propaganda" przeciwko prezydentowi Zukowi!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 08:56
....dlaczego nikt nie napiszę że budynek buduje PAN Leńczuk....dlatego jeszcze nie wybudowany a już wynajęty.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 20:10
do @karol rzeszowowi to JA nic nie zazdroszczę.... ale jak TY masz jakieś reministencje to.. wolna wola.. wy pier da laj do rzeszowa :D!!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 17:23
Sport, Kultura na Arenę i PO ptokach. POdatki szaraków zostaną w kasie Gminy Lublin.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 14:43
Stadion mógłby zarabiać. Płaczą że Lubelska Arena przynosi straty. Może warto aby UM przyjrzał się pomieszczeniom na tym stadionie. Jest dobry dojazd ogromny parking dla interesantów, blisko do dworców (autobusowy też tam będzie). A imprezy jeśli są to po godzinach pracy lub w dni wolne, więc nie ma kolizji.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:27
jest taki nieużywany budynek a nazywa się on Arena Lublin
Avatar
Polska nasza ojczyzna / 14 grudnia 2015 o 10:32

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/ urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/


Ty tak na serio z tym Mojrzeszowem, zazdroscic to im moglismy pare lat temu i owszem a teraz to raczej oni moga nam. A co do biurokracji to tam jest rownie przerosnieta jakbu nas, jak i w calej Polsce zreszta,takze nie bij piany.

Ty tak na serio z tym Mojrzeszowem, zazdroscic to im moglismy pare lat temu i owszem a teraz to raczej oni moga nam. A co do biurokracji to tam jest rownie przerosnieta jakbu nas, jak i w calej Polsce zreszta,takze nie bij piany. rozwiń
Avatar
karol / 13 grudnia 2015 o 22:16

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/  urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/

Avatar
karol / 13 grudnia 2015 o 22:15

za dużo urzędasów, zatrudnianych krewniaków, znajomków/nepotyzm straszny/  urzędasy mnożą się nieustannie - zmniejszyc ich ilosc I NIE SZUKAĆ PAŁACÓW ZA MOJE PIENIĄDZE !!! Urzedasy mają oszczedzać - Lublin jest biednym miastem / możemy zazdrościc Rzeszowowi rozwoju, no a przede wszystkim wspaniałego gospodarza/

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:06
ZA DUŻO URZĘDASÓW NAS POŻERA - jeszcze im sie chce luksusów - zmniejszyć liczbę urzędasów - jestesmy najbiedniejszym w Polsce regionem i bardzo biednym miastem
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 347 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!