środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Wielkie zlecenie na projekty kilku inwestycji. Co i gdzie przebudują?

Dodano: 20 kwietnia 2016, 17:22
Autor: Dominik Smaga

Najtrudniejszym tematem będzie przebudowa skrzyżowania obok Gali - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina
Najtrudniejszym tematem będzie przebudowa skrzyżowania obok Gali - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Miasto zamawia projekty kilku dużych inwestycji. Chodzi o przebudowę ronda obok Gali wraz z nowym mostem w ul. Fabrycznej, specjalny korytarz dla komunikacji miejskiej przez Drogę Męczenników Majdanka aż do ul. Grabskiego i nowe odcinki trakcji trolejbusowej

Na wszystkie te inwestycje miasto chce zdobyć unijne dotacje, ale żeby się o nie starać, musi mieć kompletne projekty dla każdego z zadań. I teraz te projekty zamawia.

Nie dość, że będzie to duży pakiet dokumentacji, to miasto chce go otrzymać w bardzo szybkim tempie, bo nie później niż do połowy grudnia. Taki wymóg znalazł się w przetargu na sporządzenie dokumentacji, który został ogłoszony wczoraj przez Zarząd Dróg i Mostów.

Rondo koło Gali

– Najtrudniejszym tematem będzie przebudowa skrzyżowania obok Gali – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, który jako źródło pieniędzy wskazuje program Polska Wschodnia. Rondo ma być przebudowane tak, by ul. Lubelskiego Lipca ’80, nie musiała już dłużej „pożyczać” wyjazdu od ul. 1 Maja. Nad ul. Lubelskiego Lipca ’80 między rondem a al. Piłsudskiego zaprojektowana ma być trakcja trolejbusowa.

Skrzyżowanie ma być przemyślane tak, by miasto nie przekreśliło sobie możliwości wytyczenia przyjaznego pieszym i rowerzystom szlaku od dworca przez ul. 1 Maja i Zamojską na Stare Miasto. – Chcemy, żeby rondo nie było przeszkodą w poruszaniu się – podkreśla Żuk.
Ale na rondzie zlecenie się nie kończy.

Most

Przy okazji zaprojektowany ma być nowy most na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. Ten, po którym teraz jeździmy i chodzimy jest osłabiony i już nie raz była mowa o tym, że konieczne może się okazać wprowadzenie na nim ograniczeń w ruchu.

Jak będzie wyglądał nowy most? Ratusz oczekuje najpierw przedstawienia dwóch koncepcji, z których do dalszych prac wskaże jedną. Miasto wymaga, by z obu stron jezdni znalazły się chodniki i ścieżki rowerowe, ale w jednej koncepcji mają być one prowadzone osobnymi, równoległymi kładkami, a w drugiej będą tworzyć jedną konstrukcję z mostem.

W ramach tego samego zlecenia zaprojektowany ma być również cały korytarz dla komunikacji miejskiej od ronda, przez ul. Fabryczną i Drogę Męczenników Majdanka aż do skrzyżowania z ul. Grabskiego. A także przebudowa samego skrzyżowania.

Dłuższa trakcja

Ogłoszony wczoraj przetarg obejmuje ponadto budowę przedłużenia trakcji trolejbusowej w ul. Mełgiewskiej od istniejącej pętli, przez ul. Metalurgiczną do miejsca, w którym sieć spotkać ma się z drutami planowanymi nad ul. Grygowej.

Całości dopełniać ma dokumentacja dla montażu wyświetlaczy na przystankach: Targi Lublin 04, Łabędzia 02, pl. Bychawski 03, Dulęby 02, Park Bronowice 02 i 03 oraz obok hali MOSiR, jak również ładowarki dla autobusów elektrycznych przy ul. Mełgiewskiej.

Na oferty firm zainteresowanych zleceniem na sporządzenie projektów miasto będzie czekać do 25 maja.

kemor
kemor
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kemor
kemor (21 kwietnia 2016 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

żuk, toooooooooooo kozak nad kozakami w dwie kadencje zadłuży lublin 1000 razy więcej, niż pruszkowski - tak,tak dług ten spłynie na pokolenia naszych pra,pra ........ wnuków. 

do w/w ! Szanowni Panie bardzo mi przykro, że ktoś tak  haniebne słowa pisze nie mając pojęcia o czym i co znaczą ! Cały świat czyli wszystkie Państwa na świecie budują i rozwijają się na pożyczkach ! np. w Stanach nikt nie wyobraża sobie kupno samochodu za gotówkę ! A inwestycje !!! Wyjątki jak w pisowni ! I tu u nas w Lublinie właśnie tak się robi. Lepiej ratami spłacać niż prowadzić inwestycję przez 50 lat / patrz Teatr w Budowie // czy to nie przemawia do wyobraźni ! Budowa teatru przekroczyła przez to 25-cio krotnie od wartości początkowej ! I kto za to zapłacił ? My, więc opcja Żuka jest tańsza ! I tyle na tyle !!!!!!

Rozwiń
kemor
kemor (21 kwietnia 2016 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mieszkam w tym mieście od 1962 roku, czyli już chwile i obserwowałem bacznie rozwój naszego miasta przez te wszystkie lata ! Przewodniczących Rady Miasta, Burmistrzów, Prezydentów było wielu ale nie chcąc nikogo gloryfikować trzeba jednoznacznie stwierdzić - takiego rozwoju i rozmachu w rozwoju Mojego miasta nie było  - NIGDY !!!!!! Zaznaczam nigdy ! Można psioczyć na Żuka bo, to bo tamto ! Ale  zawsze do przodu !   Jak ktoś chce mu coś zarzucać to niech najpierw zobaczy zdjęcia z poszczególnych lat i oceni !  Bo np. Pruszkowski a właściwie leń  to nic nie zrobił a był osiem lat ! Groza ! Więc oceniajmy jak w Ewangelii - po owocach ich poznacie  - !!!!!!

Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A KIEDY ZOSTANIE DOKONCZONA ul SOWINSKIEGO OD ul GLEBOKIEJ do SKRZYZOWANIA NADBYSTRZYCKA - ZANA ??!!
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z tymi rowerzystami u żuka to jakaś fiksacja? Może czas na leczenie?

A ty na której dekadzie 20 wieku się zatrzymałeś?

Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 06:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co robić przetarg jak wiadomo, że wygra budimex ;/ ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!