Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2015 r.
13:21

Majątki władzy bez tajemnic. Oświadczenia majątkowe lubelskich posłów i senatorów

0 11 A A
Od lewej: Grzegorz Bierecki, Wojciech Wilk, Sylwester Tułajew
Od lewej: Grzegorz Bierecki, Wojciech Wilk, Sylwester Tułajew

Grzegorz Bierecki to wciąż najbogatszy parlamentarzysta z naszego regionu. Z nowo wybranych posłów najwięcej oszczędności ma Krzysztof Szulowski, a najmniej Sylwester Tułajew. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych naszych posłów i senatorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Majątek senatora Biereckiego (PiS) jest imponujący. Twórca SKOK ma na koncie ponad 12 mln zł i 1,3 mln dolarów. Co ciekawe z jego oświadczenia wynika, że nie ma on samochodu, ani domu, a jedynie mieszkanie o powierzchni 63,5 mkw.

Innym parlamentarzystom z województwa lubelskiego do Biereckiego daleko. Oprócz niego do grona „milionerów” należy tylko poseł Stanisław Żmijan (PO), który ma blisko 1,5 mln zł. Ponad pół miliona złotych posiada Adam Abramowicz (PiS), który oprócz tego czeka na zwrot wynoszących 640 tys. wierzytelności. Na przeciwległym biegunie są Genowefa Tokarska (PSL) i Elżbieta Kruk (PiS), które nie wykazały żadnych oszczędności.

Wielkiego wrażenia raczej nie robią oświadczenia tych, którzy nie zasiadali w parlamencie w poprzedniej kadencji. Z grupy debiutantów najlepiej wypada Krzysztof Szulowski (PiS), który zaoszczędził 75 tys. zł i 6 tys. dolarów. Tylko 750 zł w rubryce „oszczędności” wpisał z kolei Sylwester Tułajew (PiS).

5 tys. zł wynoszą zaskórniaki Jakuba Kuleszy (Kukiz’15). Nasz najmłodszy poseł oprócz tego i opla astry z 2007 roku nie ma za wiele – w swoim rozliczeniu nie wykazał mieszkania, ani żadnego dochodu. Spłaca za to kredyt studencki w wysokości 18 tys. zł.

Dwa kredyty – na łączną kwotę blisko 460 tys. zł – ma do spłacenia Wojciech Wilk (PO). Były wojewoda lubelski zaciągnął je na budowę domu. Z kolei na ok. 160 tys. zł w związku z zakupem i wyposażeniem mieszkania zadłużona jest Agata Borowiec (PiS). Z jej oświadczenia dowiadujemy się ponadto, że tuż po wyborach zamknęła ona swoją agencję reklamowo-szkoleniową. Miało to związek z tym, że posłom nie wolno prowadzić działalności gospodarczej.

Poza Kuleszą żadnych dochodów nie wpisał także poseł Janusz Szewczak. Choć jest zatrudniony jako główny ekonomista SKOK, to z jego rozliczenia wynika, że nie zarobił na tym nic.

Ciekawostkę można z kolei znaleźć w oświadczeniu Piotra Olszówki (PiS), który wpisał 2,5 tys. zł dochodu z tytułu pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Poza tym ostatnio zarabiał jako kierowca i radny powiatu biłgorajskiego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 7 grudnia 2015 o 22:05

Zawsze zastanawiało mnie czy istnieje jakaś granica tzw. nachłapania się, po  przekroczeniu której człowiek może powiedzieć dorobiłem się, już wystarczy.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 18:50

Emerytka, była tramwajarka, posłanka PO, Henryka Krzywonos przeszła na emeryturę w wieku 56 lat. Jej emerytura to ponad 6200 zł/m-c. Czy dziwi jeszcze kogokolwiek ten wrzask i kwik przegranych?

widać po jej tuszy, że ma za co  wpieprzać, kolejny solidaruch, który nas w balona załatwil

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:57
Emerytka, była tramwajarka, posłanka PO, Henryka Krzywonos przeszła na emeryturę w wieku 56 lat. Jej emerytura to ponad 6200 zł/m-c. Czy dziwi jeszcze kogokolwiek ten wrzask i kwik przegranych?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:25
Zobaczcie jak oświadczenie Agaty Borowiec różni się od tego podawanego w sejmiku. Ciekawy temat dla CBA.
Avatar
obserwator życia / 7 grudnia 2015 o 16:14

Obywatele a dlaczego Cisza jest ile zarabiają sędziowie TK  a dlaczego brak kasy siskalnej Sędzia prokurator obrońca Lekarz?????i tak dalej oni to mogą wszystko beskarnie tuszowac?.Petru ma majatek 2.1mil zł lub 2.2 mil złotych tak słyszałem w TV P ,ale chce wiecej i więcej i wiecej

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 15:53

a mój dochód po 36 latach pracy to 1500 zł netto i karzą mi się cieszyć, że w ogóle mam aż tak dużo, wyliczona emerytura w wieku 62 lata po 42 latach pracy to 1300 zł brutto, oto moja sielanka po tylu latach pracy w tym pi .......  kraju, jak ja przeklinam solidaruchów z lat 80 i pozostałych rządzących w tym ......... kraju

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 14:15
kiedy cba prześwietli tych oszczędnych ?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:59
Warto odnotować, że Sieć Obywatelska Watchdog Polska wygrała przed sądem powszechnym sprawę wytoczoną przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu. Chodziło o ukrywanie przez TK informacji o wynagrodzeniach wypłacanych swoim pracownikom. Przez 1,5 roku Watchdog Polska próbowała uzyskać od TK tę informację publiczną. Bezskutecznie. TK zasłaniał się tajemnicą i ochroną prywatności. Aż do czasu kiedy sprawa trafiła przed sąd powszechny, który orzekł iż kwoty wynagrodzeń wypłacanych w TK muszą być jawne!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:59
A MAJĄTEK PETRU? - CICHO TO TAJEMNICA!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:56
A skąd Tułajew miał wpisać oszczędności jak on nigdy nie pracował!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ja / 7 grudnia 2015 o 22:05

Zawsze zastanawiało mnie czy istnieje jakaś granica tzw. nachłapania się, po  przekroczeniu której człowiek może powiedzieć dorobiłem się, już wystarczy.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 18:50

Emerytka, była tramwajarka, posłanka PO, Henryka Krzywonos przeszła na emeryturę w wieku 56 lat. Jej emerytura to ponad 6200 zł/m-c. Czy dziwi jeszcze kogokolwiek ten wrzask i kwik przegranych?

widać po jej tuszy, że ma za co  wpieprzać, kolejny solidaruch, który nas w balona załatwil

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:57
Emerytka, była tramwajarka, posłanka PO, Henryka Krzywonos przeszła na emeryturę w wieku 56 lat. Jej emerytura to ponad 6200 zł/m-c. Czy dziwi jeszcze kogokolwiek ten wrzask i kwik przegranych?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:25
Zobaczcie jak oświadczenie Agaty Borowiec różni się od tego podawanego w sejmiku. Ciekawy temat dla CBA.
Avatar
obserwator życia / 7 grudnia 2015 o 16:14

Obywatele a dlaczego Cisza jest ile zarabiają sędziowie TK  a dlaczego brak kasy siskalnej Sędzia prokurator obrońca Lekarz?????i tak dalej oni to mogą wszystko beskarnie tuszowac?.Petru ma majatek 2.1mil zł lub 2.2 mil złotych tak słyszałem w TV P ,ale chce wiecej i więcej i wiecej

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 15:53

a mój dochód po 36 latach pracy to 1500 zł netto i karzą mi się cieszyć, że w ogóle mam aż tak dużo, wyliczona emerytura w wieku 62 lata po 42 latach pracy to 1300 zł brutto, oto moja sielanka po tylu latach pracy w tym pi .......  kraju, jak ja przeklinam solidaruchów z lat 80 i pozostałych rządzących w tym ......... kraju

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 14:15
kiedy cba prześwietli tych oszczędnych ?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:59
Warto odnotować, że Sieć Obywatelska Watchdog Polska wygrała przed sądem powszechnym sprawę wytoczoną przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu. Chodziło o ukrywanie przez TK informacji o wynagrodzeniach wypłacanych swoim pracownikom. Przez 1,5 roku Watchdog Polska próbowała uzyskać od TK tę informację publiczną. Bezskutecznie. TK zasłaniał się tajemnicą i ochroną prywatności. Aż do czasu kiedy sprawa trafiła przed sąd powszechny, który orzekł iż kwoty wynagrodzeń wypłacanych w TK muszą być jawne!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:59
A MAJĄTEK PETRU? - CICHO TO TAJEMNICA!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:56
A skąd Tułajew miał wpisać oszczędności jak on nigdy nie pracował!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 0

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 20 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 1

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 30

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 2

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 66 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!