Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2016 r.
15:38

Marszałek chce kupić 11 nowych pociągów. Pojadą po przebudowie torów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
28 16 A A

Zakup 11 nowych pociągów zapowiada samorząd województwa. Miałyby wyjechać na tory już po zakończeniu przebudowy linii kolejowej do Warszawy. Ale w trakcie tej przebudowy samorząd nie będzie organizować komunikacji zastępczej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przetarg na 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych ma być ogłoszony w 2017 roku. – Z dostawami na koniec roku 2018 i 2019 – mówi Michał Zdun, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa w Urzędzie Marszałkowskim. Zastrzega, że zamówienie będzie skonstruowane tak, by samorząd zastrzegł sobie możliwość zakupienia większej liczby pojazdów, gdyby zostały mu oszczędności.

Województwo liczy nie tylko na własne zakupy, ale i na to, że do naszego regionu trafi jakaś część pociągów, których gruntowną modernizację zapowiadają Przewozy Regionalne. Mają to być odnowione składy serii EN 57, tymczasem pojazdy kupowane przez samorząd województwa będą fabrycznie nowe.

– Elektryczne, ekologiczne, przystosowane do prędkości 160 km/h – informuje Zdun. Ilu pasażerów pomieszczą? – Myślimy o zakupie pojazdów, które będą miały do 120-130 miejsc siedzących.

Nowe pociągi można będzie spotkać głównie na trasie między Lublinem a Dęblinem. Dokładnie ta trasa ma być całkiem nieprzejezdna dla pociągów od 11 czerwca, na kiedy to zapowiadane jest rozpoczęcie modernizacji torów do Warszawy. Wiadomo już, że za pociągi regionalne, uruchamiane na zlecenie samorządu województwa, nie będzie komunikacji zastępczej.

– My nie będziemy jej uruchamiać, ale będziemy dawać na pewnozgody dla przewoźników drogowych, którzy staną na wysokości zadania – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. – To będzie bardzo dobra koniunktura dla tych, którzy zechcą nas przewieźć na tej trasie transportem drogowym.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:20
Taka decyzja marszałka mi się jako pasażerowi podoba, miejmy nadzieję że to nie tylko słowa. Zresztą i Polregio planuje zakup nowych jednostek więc przyszły rok zapowiada się dla pasażerów całkiem nieźle.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 18:19
Nowe jednostki powinny być co najmniej trójczłonowe ! na ok 200 osób
Avatar
lolop / 22 grudnia 2016 o 06:41
gosc napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co z koleją Łuków - Lublin ? zapomina o elektoracie ? Mieszkaniec powiatu radzyńskiego ? WSTYD!!! WSTYD!!!WSTYD!!!  przyjdzie po głosy ?
Mogli by bardziej linię "zbliżyć" do Radzynia -było by więcej podróżnych.
W PL to szybciej Radzyń się zbliży do torów niż tory do Radzynia.
Avatar
lolop / 22 grudnia 2016 o 06:39
Podobno podczas temontu zlikwidują stację Klementowice. Nie wiem jak inne stacje, np. Sadurki. Słyszałem, że z Sadurek zrobi się trylko przystanek kolejowy na dwa tory. Będa tez prostować niektóre zakręty.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 06:37
Pociągi zatrzymujące się na takich stacjach i przystankach jak Klementowice, czy Pożóg to chyba 160km/h jeździc nie będą bo zanim ise rozpędzą to zaraz będą musiały hamować. Te 160km/h jak juz to chyba tylko pospieszne, więc nie wiem czemu piszecie o EN57 dostosowanych do 160km/h, bo EN57 to pociągi osobowe zwykle, nie pospieszne.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 21:33
Super
Avatar
gosc / 21 grudnia 2016 o 20:57
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co z koleją Łuków - Lublin ? zapomina o elektoracie ? Mieszkaniec powiatu radzyńskiego ? WSTYD!!! WSTYD!!!WSTYD!!!  przyjdzie po głosy ?
Mogli by bardziej linię "zbliżyć" do Radzynia -było by więcej podróżnych.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 19:31
A już policzyli jaki rachunek rządowi na te pociągi wystawią?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 19:13
Co by nie zrobili to cebule zawsze narzekaja. Apeldo kolesia co porównuje nas z Japończykami, daj adres do swojego dealera ale ja chce pół.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 18:31
z takich "szybkich" pociągów Japończycy śmieją się do rozpuku
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:20
Taka decyzja marszałka mi się jako pasażerowi podoba, miejmy nadzieję że to nie tylko słowa. Zresztą i Polregio planuje zakup nowych jednostek więc przyszły rok zapowiada się dla pasażerów całkiem nieźle.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 18:19
Nowe jednostki powinny być co najmniej trójczłonowe ! na ok 200 osób
Avatar
lolop / 22 grudnia 2016 o 06:41
gosc napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co z koleją Łuków - Lublin ? zapomina o elektoracie ? Mieszkaniec powiatu radzyńskiego ? WSTYD!!! WSTYD!!!WSTYD!!!  przyjdzie po głosy ?
Mogli by bardziej linię "zbliżyć" do Radzynia -było by więcej podróżnych.
W PL to szybciej Radzyń się zbliży do torów niż tory do Radzynia.
Avatar
lolop / 22 grudnia 2016 o 06:39
Podobno podczas temontu zlikwidują stację Klementowice. Nie wiem jak inne stacje, np. Sadurki. Słyszałem, że z Sadurek zrobi się trylko przystanek kolejowy na dwa tory. Będa tez prostować niektóre zakręty.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 06:37
Pociągi zatrzymujące się na takich stacjach i przystankach jak Klementowice, czy Pożóg to chyba 160km/h jeździc nie będą bo zanim ise rozpędzą to zaraz będą musiały hamować. Te 160km/h jak juz to chyba tylko pospieszne, więc nie wiem czemu piszecie o EN57 dostosowanych do 160km/h, bo EN57 to pociągi osobowe zwykle, nie pospieszne.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 21:33
Super
Avatar
gosc / 21 grudnia 2016 o 20:57
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co z koleją Łuków - Lublin ? zapomina o elektoracie ? Mieszkaniec powiatu radzyńskiego ? WSTYD!!! WSTYD!!!WSTYD!!!  przyjdzie po głosy ?
Mogli by bardziej linię "zbliżyć" do Radzynia -było by więcej podróżnych.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 19:31
A już policzyli jaki rachunek rządowi na te pociągi wystawią?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 19:13
Co by nie zrobili to cebule zawsze narzekaja. Apeldo kolesia co porównuje nas z Japończykami, daj adres do swojego dealera ale ja chce pół.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 18:31
z takich "szybkich" pociągów Japończycy śmieją się do rozpuku
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!