Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2016 r.
9:13

Lubelskie: Kolej chwali się planami. Na których trasach skrócą się podróże?

Autor: Zdjęcie autora drs
31 9 A A
Po przebudowie torów z Lublina do Warszawy podróż skróci się o trzy kwadranse (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Po przebudowie torów z Lublina do Warszawy podróż skróci się o trzy kwadranse (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Prawie o połowę może się skrócić czas przejazdu pociągiem z Lublina do Zamościa – twierdzą kolejarze. Takie przyspieszenie ma dać jedna z inwestycji Krajowego Programu Kolejowego. O ile skrócą się podróże na innych trasach?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przyspieszenie na trasie z Lublina do Zamościa ma być efektem planowanej odbudowy łącznic w Rejowcu i Zawadzie, bez których pociągi muszą dwukrotnie zmieniać kierunek jazdy. Podróż trwająca teraz 2 godziny i 10 minut skróciłaby się o 52 minuty. Koszt robót w Zawadzie obliczony jest na blisko 36 mln zł, a w Rejowcu prawie 15 mln. Kolejarze informują, że „trwają prace nad zapewnieniem źródeł finansowania dla obu projektów”.

Odbudowa obu tych łącznic wpisana jest na listę rezerwową Krajowego Programu Kolejowego, którego założenia dla woj. lubelskiego prezentowała wczoraj w Zamościu spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W programie tym zapisane są inwestycje znane już Czytelnikom śledzącym doniesienia o planach kolejarzy.

Największą z tych inwestycji jest przebudowa torów z Lublina do Warszawy mająca skrócić podróż o trzy kwadranse. O 25 minut skrócić ma się przejazd z Lublina do Stalowej Woli pociągiem regionalnym, a o ok. 15 minut międzyregionalnym. O 20 minut mniej spędzać mamy w pociągu do Rzeszowa, a podróż z Lubartowa do Parczewa skrócić ma się z 36 do 28 minut.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 08:13
Chętnie bym się dowiedział jak same łącznice skrócą czas przejazdu o 52 minuty. Średnia 26 minut skrócenia czasu przejazdu na funkcjonowaniu jednej łącznicy brzmi rewelacyjnie, ale ...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:38
Zamiast się chwalić niech kolej weźmie się do roboty. Bo co z tego że są plany jak dzisiaj poranny pociąg spóźnił się ok 40 minut a wczoraj o ok. 30. Dla mnie ważne jest to aby żetelnie wywiązali się z umowy jaką ze mną zawarli sprzedając mi bilet.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 15:05
Na wuj inwestować w Zamojszczyznę??? Trzeba postawić przede wszystkim na rozwój aglomeracji lubelskiej tj. Lublina, Świdnika, Łęcznej i okalających Lublin powiatów tj. lubelskiego, świdnickiego, łęczyńskiego, ewentualnie jeszcze puławskiego i lubartowskiego. Przyspieszyć budowę S17 do Warszawy i S19 Rzeszów-Białystok, zmodernizować trasę kolejową do Warszawy. Trzeba postawić na rozwój aglomeracji lubelskiej bo to ona jest lokomotywą regionu i ona kiedyś może za 10, może za 20 lat pociągnie wszystkie pozostałe regiony Lubelszczyzny! Ale na pewno jeszcze nie teraz!!! Tak jest wszędzie na świecie, tak powinno być i w Polsce. Taką poiitykę prowadził rząd PO-PSL. PiS niech się lepiej zajmie sprawami rolnictwa, bo ten problem bardziej dotyczy mieszkańców Zamojszczyzny!!!! PSLowiec z Konopnicy.
Na wuj inwestować w Zamojszczyznę??? Trzeba postawić przede wszystkim na rozwój aglomeracji lubelskiej tj. Lublina, Świdnika, Łęcznej i okalających Lublin powiatów tj. lubelskiego, świdnickiego, łęczyńskiego, ewentualnie jeszcze puławskiego i lubartowskiego. Przyspieszyć budowę S17 do Warszawy i S19 Rzeszów-Białystok, zmodernizować trasę kolejową do Warszawy. Trzeba postawić na rozwój aglomeracji lubelskiej bo to ona jest lokomotywą regionu i ona kiedyś może za 10, może za 20 lat pociągnie wszystkie pozostałe regiony Lubelszczyzny! Ale na p... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 13:46
A kto jeździ koleją do Zamościa?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 13:37
do gościa z godziny 12: Do Zamościa jeżdżą już teraz szynobusy w większości przypadków jeśli nei we wszystkich. Zatem i teraz jeżdżą spalinowe pojazdy tą trasą. Dzięki temu m.in. może być Zamość Wschód końcowym realcji (zmina kierunku bez objazdu lokomotywy wokół składu) Do gościa z 9:28: Nie bierzesz pod uwagę, żee z te 50 minut nie wynika ze zwiększenia prędkości ale: a) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Rejowca - w tym wyelminowanie jazdy po torach stacji Rejowiec dwa razy (niska szlakowa bo zwrotnice) b) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Zawady (niska szlakowa na stacji Zawada. c) skasowania postojów ze zmianą kierunku jazdy (trzeba by sprawdzić ile, ale nawet w szynobusie to może być po dobre 10 minut na każdą stację) Skrócenie o 50 minut da godzine dwadzieścia. 80 minut na mniej niż 100 km daje podróżną rzzedu 60-70 czyli przy szlakowej rzędu 100 bez problemu dla osobowego. A ze dla busów będzie konkurencja.... bo czas porównywalny a komfort większy....
do gościa z godziny 12: Do Zamościa jeżdżą już teraz szynobusy w większości przypadków jeśli nei we wszystkich. Zatem i teraz jeżdżą spalinowe pojazdy tą trasą. Dzięki temu m.in. może być Zamość Wschód końcowym realcji (zmina kierunku bez objazdu lokomotywy wokół składu) Do gościa z 9:28: Nie bierzesz pod uwagę, żee z te 50 minut nie wynika ze zwiększenia prędkości ale: a) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Rejowca - w tym wyelminowanie jazdy po torach stacji Rejowiec dwa razy (niska szlakowa bo zwrotnice) b) skrócenia o kilka kilome... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:00
Łącznice, szczególnie ta w Rejowcu powstały dla obsługi RUCHU TOWAROWEGO, a nie osobowego. Łącznica ta była zelektryfikowana, do stacji Żulin, na której miała być dokonywana zmiana trakcji. Trakcja osobowa, poprzez łączniki skróci owszem czas przejazdu do samego Zamościa, ale stacje Zawada i Rejowiec zostaną pozbawione tych połączeń. Zresztą prowadzenie trakcji spalinowej, po liniach zelektryfikowanych ( Rejowiec- Lublin) nie jest eko(nom/log)icznym.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:54
Proponuję podzielić Koleje na jeszcze więcej spółek i będzie lepiej.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:35
Dobrze że budują trakcję elektryczną na linii Lublin - Stalowa Wola to zwiększy również przewóz towarów w kierunku Przemyśla, Krakowa i na Słowację
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:28
Żeby skrócić podróż do Zamościa o 50 minut to trzeba wybudować nową linię kolejową, prostą jak strzała. Żadne łącznice nie spowodują skrócenia czasu podróży aż o 50 minut.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 08:13
Chętnie bym się dowiedział jak same łącznice skrócą czas przejazdu o 52 minuty. Średnia 26 minut skrócenia czasu przejazdu na funkcjonowaniu jednej łącznicy brzmi rewelacyjnie, ale ...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:38
Zamiast się chwalić niech kolej weźmie się do roboty. Bo co z tego że są plany jak dzisiaj poranny pociąg spóźnił się ok 40 minut a wczoraj o ok. 30. Dla mnie ważne jest to aby żetelnie wywiązali się z umowy jaką ze mną zawarli sprzedając mi bilet.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 15:05
Na wuj inwestować w Zamojszczyznę??? Trzeba postawić przede wszystkim na rozwój aglomeracji lubelskiej tj. Lublina, Świdnika, Łęcznej i okalających Lublin powiatów tj. lubelskiego, świdnickiego, łęczyńskiego, ewentualnie jeszcze puławskiego i lubartowskiego. Przyspieszyć budowę S17 do Warszawy i S19 Rzeszów-Białystok, zmodernizować trasę kolejową do Warszawy. Trzeba postawić na rozwój aglomeracji lubelskiej bo to ona jest lokomotywą regionu i ona kiedyś może za 10, może za 20 lat pociągnie wszystkie pozostałe regiony Lubelszczyzny! Ale na pewno jeszcze nie teraz!!! Tak jest wszędzie na świecie, tak powinno być i w Polsce. Taką poiitykę prowadził rząd PO-PSL. PiS niech się lepiej zajmie sprawami rolnictwa, bo ten problem bardziej dotyczy mieszkańców Zamojszczyzny!!!! PSLowiec z Konopnicy.
Na wuj inwestować w Zamojszczyznę??? Trzeba postawić przede wszystkim na rozwój aglomeracji lubelskiej tj. Lublina, Świdnika, Łęcznej i okalających Lublin powiatów tj. lubelskiego, świdnickiego, łęczyńskiego, ewentualnie jeszcze puławskiego i lubartowskiego. Przyspieszyć budowę S17 do Warszawy i S19 Rzeszów-Białystok, zmodernizować trasę kolejową do Warszawy. Trzeba postawić na rozwój aglomeracji lubelskiej bo to ona jest lokomotywą regionu i ona kiedyś może za 10, może za 20 lat pociągnie wszystkie pozostałe regiony Lubelszczyzny! Ale na p... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 13:46
A kto jeździ koleją do Zamościa?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 13:37
do gościa z godziny 12: Do Zamościa jeżdżą już teraz szynobusy w większości przypadków jeśli nei we wszystkich. Zatem i teraz jeżdżą spalinowe pojazdy tą trasą. Dzięki temu m.in. może być Zamość Wschód końcowym realcji (zmina kierunku bez objazdu lokomotywy wokół składu) Do gościa z 9:28: Nie bierzesz pod uwagę, żee z te 50 minut nie wynika ze zwiększenia prędkości ale: a) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Rejowca - w tym wyelminowanie jazdy po torach stacji Rejowiec dwa razy (niska szlakowa bo zwrotnice) b) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Zawady (niska szlakowa na stacji Zawada. c) skasowania postojów ze zmianą kierunku jazdy (trzeba by sprawdzić ile, ale nawet w szynobusie to może być po dobre 10 minut na każdą stację) Skrócenie o 50 minut da godzine dwadzieścia. 80 minut na mniej niż 100 km daje podróżną rzzedu 60-70 czyli przy szlakowej rzędu 100 bez problemu dla osobowego. A ze dla busów będzie konkurencja.... bo czas porównywalny a komfort większy....
do gościa z godziny 12: Do Zamościa jeżdżą już teraz szynobusy w większości przypadków jeśli nei we wszystkich. Zatem i teraz jeżdżą spalinowe pojazdy tą trasą. Dzięki temu m.in. może być Zamość Wschód końcowym realcji (zmina kierunku bez objazdu lokomotywy wokół składu) Do gościa z 9:28: Nie bierzesz pod uwagę, żee z te 50 minut nie wynika ze zwiększenia prędkości ale: a) skrócenia o kilka kilometrów trasy koło Rejowca - w tym wyelminowanie jazdy po torach stacji Rejowiec dwa razy (niska szlakowa bo zwrotnice) b) skrócenia o kilka kilome... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:00
Łącznice, szczególnie ta w Rejowcu powstały dla obsługi RUCHU TOWAROWEGO, a nie osobowego. Łącznica ta była zelektryfikowana, do stacji Żulin, na której miała być dokonywana zmiana trakcji. Trakcja osobowa, poprzez łączniki skróci owszem czas przejazdu do samego Zamościa, ale stacje Zawada i Rejowiec zostaną pozbawione tych połączeń. Zresztą prowadzenie trakcji spalinowej, po liniach zelektryfikowanych ( Rejowiec- Lublin) nie jest eko(nom/log)icznym.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:54
Proponuję podzielić Koleje na jeszcze więcej spółek i będzie lepiej.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:35
Dobrze że budują trakcję elektryczną na linii Lublin - Stalowa Wola to zwiększy również przewóz towarów w kierunku Przemyśla, Krakowa i na Słowację
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:28
Żeby skrócić podróż do Zamościa o 50 minut to trzeba wybudować nową linię kolejową, prostą jak strzała. Żadne łącznice nie spowodują skrócenia czasu podróży aż o 50 minut.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!