Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Marszałek szuka dyrektora szpitala

Autor: Zdjęcie autora TOMA KP
1 5 A A

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora szpitala przy al. Kraśnickiej zapowiedział nowy marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To dobry moment na ogłoszenie konkursu, bo mamy aktualne wyniki finansowe. Pokazują one, że jest szansa wyprowadzenia szpitala na prostą. Osobie, która tylko pełni obowiązki dyrektora, może się to nie udać. Tu potrzeba odważnych decyzji - tłumaczy marszałek Sosnowski.

Wymagania wobec kandydatów na to stanowisko zostaną określone po wyłonieniu składu komisji konkursowej. Władze województwa czekają aż swoją osobę wskaże rada społeczna szpitala.

Obecnie obowiązki dyrektora szpitala pełni Gabriel Maj, wcześniej zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Na stanowisku zastąpił Ryszarda Śmiecha, który kierował placówką przez siedem lat i w listopadzie ub.r. zrezygnował ze stanowiska. Nie było tajemnicą, że szpital od dłuższego czasu jest w trudnej sytuacji ekonomicznej, a restrukturyzacja niewiele zmieniła. Na koniec 2013 r. szpital miał dług w wysokości 190 mln zł i znalazł się na pierwszym miejscu najbardziej zadłużonych placówek wojewódzkich w kraju.

Marszałek Sosnowski informuje, że do wszystkich podległych mu szpitali w regionie za ubiegły rok trzeba dopłacić "tylko” 1,2 mln zł. Rok wcześniej do załatania była dziura w wysokości 9 mln zł.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matijas77 / 3 lipca 2014 o 17:13

Obłuda i fałsz! PSL- Praca Swoim Ludziom.Już dawno ustalone kto dostanie ten stołek.Reszta kandydatów będzie robiła za tło tylko po to ,by odbył się konkurs i można było ogłosić wszem i wobec ,że wygrał go ......   no wiadomo kto!

Avatar
AA / 3 lipca 2014 o 12:02

Już wiadomo kto wygra. Członek Zarządu Województwa Pan P..

Avatar
Josef / 3 lipca 2014 o 11:58

Marszałek to rżnie głupa.Od zawsze  kierował szpitalem człowiek ,członek PSL-u lub związany z tą partią ,a teraz szuka kandydata na dyrektora?Pewnie swojego już ma ,a trzeba kogoś do odstrzału.Od zawsze ten szpitał tonął w długach i stale narastająco i od zawsze wykonywał plany naprawcze i od zawsze dostawał dofinansowanie.Czy PSL-owcy znajda wreszcie dobrego kandydata i rozwiążą problem finansów szpitala jako swojej koronnej jednostki?Bo nie uda się im rozwalić ,jak to zrobili z teatrem i budować na nowo-to druga ich koronna jednostka.Jak z tego wynika to PSL jest naszpikowany jedynie cwaniakami robiącymi kasę na budżetowych pieniądzach!!!!

Marszałek to rżnie głupa.Od zawsze  kierował szpitalem człowiek ,członek PSL-u lub związany z tą partią ,a teraz szuka kandydata na dyrektora?Pewnie swojego już ma ,a trzeba kogoś do odstrzału.Od zawsze ten szpitał tonął w długach i stale narastająco i od zawsze wykonywał plany naprawcze i od zawsze dostawał dofinansowanie.Czy PSL-owcy znajda wreszcie dobrego kandydata i rozwiążą problem finansów szpitala jako swojej koronnej jednostki?Bo nie uda się im rozwalić ,jak to zrobili z teatrem i budować na nowo-to druga ich koronna jednost... rozwiń

Avatar
Marta / 3 lipca 2014 o 08:56

A łyżka na to "niemożliwe"... PSL i jego polityka, stryjeczny wujek siostry potrzebuje zapewne pracy. "Może się to nie udać". Panie Marszałku w biznesie nie istnieje słowo "może". Obłuda do szpiku kości. Już ostatnie podejście do taśm pokazało jak bardzo zależy Wam - PSL - na "odważnych decyzjach".

Avatar
liko / 3 lipca 2014 o 08:49

jak to jest w tym dziwnym kraju że zadłużony Szpital dodatkowo na setki tysięcy złotych "okradł" komornik ściągający dla wierzycieli należności ?

Avatar
matijas77 / 3 lipca 2014 o 17:13

Obłuda i fałsz! PSL- Praca Swoim Ludziom.Już dawno ustalone kto dostanie ten stołek.Reszta kandydatów będzie robiła za tło tylko po to ,by odbył się konkurs i można było ogłosić wszem i wobec ,że wygrał go ......   no wiadomo kto!

Avatar
AA / 3 lipca 2014 o 12:02

Już wiadomo kto wygra. Członek Zarządu Województwa Pan P..

Avatar
Josef / 3 lipca 2014 o 11:58

Marszałek to rżnie głupa.Od zawsze  kierował szpitalem człowiek ,członek PSL-u lub związany z tą partią ,a teraz szuka kandydata na dyrektora?Pewnie swojego już ma ,a trzeba kogoś do odstrzału.Od zawsze ten szpitał tonął w długach i stale narastająco i od zawsze wykonywał plany naprawcze i od zawsze dostawał dofinansowanie.Czy PSL-owcy znajda wreszcie dobrego kandydata i rozwiążą problem finansów szpitala jako swojej koronnej jednostki?Bo nie uda się im rozwalić ,jak to zrobili z teatrem i budować na nowo-to druga ich koronna jednostka.Jak z tego wynika to PSL jest naszpikowany jedynie cwaniakami robiącymi kasę na budżetowych pieniądzach!!!!

Marszałek to rżnie głupa.Od zawsze  kierował szpitalem człowiek ,członek PSL-u lub związany z tą partią ,a teraz szuka kandydata na dyrektora?Pewnie swojego już ma ,a trzeba kogoś do odstrzału.Od zawsze ten szpitał tonął w długach i stale narastająco i od zawsze wykonywał plany naprawcze i od zawsze dostawał dofinansowanie.Czy PSL-owcy znajda wreszcie dobrego kandydata i rozwiążą problem finansów szpitala jako swojej koronnej jednostki?Bo nie uda się im rozwalić ,jak to zrobili z teatrem i budować na nowo-to druga ich koronna jednost... rozwiń

Avatar
Marta / 3 lipca 2014 o 08:56

A łyżka na to "niemożliwe"... PSL i jego polityka, stryjeczny wujek siostry potrzebuje zapewne pracy. "Może się to nie udać". Panie Marszałku w biznesie nie istnieje słowo "może". Obłuda do szpiku kości. Już ostatnie podejście do taśm pokazało jak bardzo zależy Wam - PSL - na "odważnych decyzjach".

Avatar
liko / 3 lipca 2014 o 08:49

jak to jest w tym dziwnym kraju że zadłużony Szpital dodatkowo na setki tysięcy złotych "okradł" komornik ściągający dla wierzycieli należności ?

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!